Przecieka szyberdach?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

slaveus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 20:34
Lokalizacja: Starogard

Przecieka szyberdach?

Post autor: slaveus » śr mar 19, 2008 23:48

Witam, szukałem w innych wątkach podobnego problemu ale nie znalazłem. Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka kiedy po pracy wsiadłem do auta i zastałem w środku jezioro w mieszku drążka zmiany biegów i w tym plastikowym wgłębieniu pod drążkiem hamulca ręcznego, oprócz tego zacieki w przedniej częsci podsufitówki i bocznych fragmentach na drzwiami. Szyber domyka się tak jak zawsze. Otwierałem go kilka razy w zeszłym tygodniu po przerwie od lata. Wieczorem zrobiłem test i wężem oblewałem wodą szyber i o dziwo nic nie przeciekło. Jak myślicie co mogło się stać, że tyle wody się dostało do wnętrza w ciągu 8 h. Dodam, że na dachu była wartstwa śniegu, który szybko topniał w ciągu dnia. Jeśli ktoś miał podobny incydent lub ma pomysł na wyjaśnienie to byłbym wdzięczny za info. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw mar 20, 2008 16:56 przez slaveus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr mar 19, 2008 23:53

masz zatkane węze spustowe w przednich słupkach one biegną
tam gromadzi się wszelki brud sprawdz drożnośc czy przez króćce te gumowe końcówki które wychodzą na zewnątrz leci woda



Karoo1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: wt mar 20, 2007 23:49
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Kontakt:

Post autor: Karoo1988 » czw mar 20, 2008 00:24

dziejo, tak jak kolega wspomniał przeczyść wszystko sprawdź czy uszczelki nie są popękane


Nic na siłę podaj młotek... :P

[b]Update[/b]
[b]MK4 High Line ;)[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3164763#3164763

[b]Moje byłe MK3[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=162097

slaveus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 20:34
Lokalizacja: Starogard

Post autor: slaveus » czw mar 20, 2008 01:01

[quote="dziejo"]masz zatkane węze spustowe w przednich słupkach one biegną
tam gromadzi się wszelki brud sprawdz drożnośc czy przez króćce te gumowe końcówki które wychodzą na zewnątrz leci woda[/quote

domyślam się, że żeby je przeczyścić to musiałbym zdemontowac podsufitówkę?



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » czw mar 20, 2008 09:24

slaveus pisze:domyślam się, że żeby je przeczyścić to musiałbym zdemontowac podsufitówkę?
Niekoniecznie. Węże zazwyczaj zasyfiaja się na samym końcu, na wylocie. Otwórz drzwi i spróbuj jakims elastycznym drutem albo linką pchać. Nie zaszkodzi jak druga osoba będzie lała wtedy wodę w rynienki odpływowe przy szyberdachu. Powinno pomóc. Z tyłu odpływy wychodza pod zderzakiem. Jedna ważna rzecz w słupku w przednich drzwiach spust wychodzi w postaci gumowych "cycków" zaraz za słupkiem łączy sie ten gumowy wentyl z wężem. UWAŻAJ żeby wąż nie wypadł ci z tej gumki (nie pchaj zbyt mocno) bo potem cholernie ciężko jest to z powrotem połączyć. Jeśli od tego końca nie idzie przepychanie to do przednich odpływów łatwo się dostać przez otwarty szyber.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

slaveus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 20:34
Lokalizacja: Starogard

Post autor: slaveus » czw mar 20, 2008 17:30

daniel2505 pisze:
slaveus pisze:domyślam się, że żeby je przeczyścić to musiałbym zdemontowac podsufitówkę?
Niekoniecznie. Węże zazwyczaj zasyfiaja się na samym końcu, na wylocie. Otwórz drzwi i spróbuj jakims elastycznym drutem albo linką pchać. Nie zaszkodzi jak druga osoba będzie lała wtedy wodę w rynienki odpływowe przy szyberdachu. Powinno pomóc. Z tyłu odpływy wychodza pod zderzakiem. Jedna ważna rzecz w słupku w przednich drzwiach spust wychodzi w postaci gumowych "cycków" zaraz za słupkiem łączy sie ten gumowy wentyl z wężem. UWAŻAJ żeby wąż nie wypadł ci z tej gumki (nie pchaj zbyt mocno) bo potem cholernie ciężko jest to z powrotem połączyć. Jeśli od tego końca nie idzie przepychanie to do przednich odpływów łatwo się dostać przez otwarty szyber.
dzięki, tak zrobię, od wczoraj nic nie przeciekło ponownie mimo, że pada śnieg i deszcz, chyba faktycznie te kanaliki nie są w pełni drożne i jak lezał śnieg na dachu i topniał to w końcu nie nadążaly odprowadzać wody, albo woda która tam była zamarzła ... po teście z wężem też nic nie przeciekło. dzięki za odpowiedź. pozdrawiam



wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » sob maja 03, 2008 11:30

Witam! ?Ja też mam problem z cieknącym szyberdachem ale u mnie napewno nie są zapchane węże odprowadzające wode. miałem pęknieta prowadnice szyberdachu wieadomo jak to w golfach ostatnio wiziełem sie za naprawe kupiłem za grosze szyber od passata b3 i przelożyłem sprawne prowadnice do mojego po złożeniu wszystkiego okazało sie że szyber przecieka z prawej strony co może być tego przyczyną? przed wymianą prowadnic wszystko było ok



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » sob maja 03, 2008 12:47

wyczol444 pisze:od passata b3 i przelożyłem sprawne prowadnice do mojego po złożeniu wszystkiego okazało sie że szyber przecieka z prawej strony co może być tego przyczyną? przed wymianą prowadnic wszystko było ok
A jest równo z dachem szyberdach mmoże by trzebyło imbusem podregulowac go troche by lepiej dolegał do otworu w dachu.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » sob maja 03, 2008 19:12

no właśnie nie dolega jest ciut za nisko ale poprzedni był podobnie i nie przeciekał wyżej już go nie mogę podnieść kolega ma identycznie ustawiony szyber i u niego nie przecieka



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 03, 2008 19:35

Zdejm podsufitkę ponownie, może ktoryś waż się zsunął z króćców przy ramie, ramkę - rynienkę założyłeś?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » ndz maja 04, 2008 00:20

węże napewno są założone o jaka rynienke chodzi u mnie nic takiego nie było jak rynienka rynienka jest wytłoczona w ramie szybra a jak bym nie założył węzy albo by mi spadł to by leciało blize przedniej szyby a tu leci z prawej strony tuz przy szybie szyberdachu



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 04, 2008 09:55

Taka plastykowa w kształcie litery C, od spodu montowana


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » ndz maja 04, 2008 11:45

no własnie tego nie mam u mnie to było połamane w kilku miejscach prawdopodobnie poprzeni właściciel coś z tym kombinoewał



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości