Problem po remoncie wydechu - spadek mocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Problem po remoncie wydechu - spadek mocy

Post autor: piertn » śr mar 19, 2008 22:07

Witam!
Najpierw lekki rys historii tego wydechu.

Rok temu wycięty został kat i złącze elastyczne (tzn. to co po min zostało) i wspawana rura o średnicy 50mm reszta tłumików seryjna.

Ostatnio (1.5 miesiąca temu) tłumik końcowy odpadł i nie było jak już go ratować więc wstawiony został firmy MONTII (przelotowy).
- niestety okazało się iż jest bardzo głośno w środku przy 2500-3000obrotów.

Postanowiłem coś z tym zrobić zajechałem do tłumola i zaproponował a potem wstawił złącze elastyczne (50/100) dodatkowo jeszcze wstawił mi tłumik tam gdzie był wcześniej kat tzw. wstępny czy jakoś tak.

Po odebraniu samochodu i odpaleniu u niego pod zakładem w środku jest suuuuper cicho nawet silnik już słychać a buczenia nie - to mu się udało :hmm:

Niestety dzisiaj także zrobiłem mały test przed wstawieniem tych rzeczy silniczek się szybciej wkręcał na obroty i jego max prędkość dochodziła lekko ponad 180 a po przeróbce niestety lekko ponad 160km/h w sumie to na całym zakresie obrotów dostał dużego zamulenia :grrr:

Co proponujecie z tym zrobić dzwoniłem do niego i powiedział że pierwszy raz się z czymś takim spotkał żeby po wstawieniu złącza i co podkreślił przelotowego tłumika wstępnego (firma WALKER) tak spadły osiągi.

Może coś źle wstawiono? :crazy:

Jeszcze takie pytanie gdzie te złącze elastyczne powinno być wstawione przed pierwszym tłumikiem czy między 1 a 2?

Hm to może też mieć jakieś znaczenie oglądałem te złącze tuż przed wstawieniem (bo byłym przy montowaniu tych części) i jedna rzecz mnie zdziwiła fakt średnica rury wynosiła 50mmm ale w środku było widać zwężenie dość duże na oko może i nawet do 40mm to mogło tak zle wpłynąć na osiągi.

Proszę o jakieś podpowiedzi bo jutro po pracy jadę do niego żeby coś z tym zrobił i chyba bez waszej pomocy nic mądrego on nie wymyśli.

Umówiony jestem na 15.45 liczę na waszą pomoc.


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

dychsm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 19:04
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Post autor: dychsm » śr mar 19, 2008 22:12

zlacze elastyczne musi byc pomiedzy kolektorem wydechowym silnika a katalizatorem, przymulenie to spowodowane jest raczej zamontowaniem tlumika w miejscu kata, wstaw seryjne tlumiki i w miejsce kata zwykla rure srednicy wydechu i bedzie cicho i "szybko"


Golf 3 1.8 syncro było
Golf 3 1,9TDI był
Volvo V50 2,0D obecnie

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » śr mar 19, 2008 22:18

Czyli złącze elastyczne jest dobrze wstawione.

Hm szkoda bo za ten tłumik ostatni dałem 260zeta więc może coś się da z tym zrobić tak żeby to jakoś balglało na tym końcowym MONTII.
Może macie jakąś propozycję co wstawić zamiast tego tłumika który jest zamiast katalizatora wstawiony u mnie - ale chyba lekko zakręciłem


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw mar 20, 2008 09:23

niestety trzeba najpierw wiedzieć a potem kombinować ... :chytry:


TDPower

Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 2RaZ » czw mar 20, 2008 09:27

A jakie to auto? JAki silnik?


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » czw mar 20, 2008 09:39

już dorzucam resztę info:
golf III 5d
motorek 1.8 ABS 90km
Mam nadzieję że coś lepszego doradzicie niż wymienić wszystkie na oryginalne?
Spodziewałem się jakieś porady bardziej zaawansowanej

a dodam iż jest także LPG

Ale muli teraz i na benzynie i na gazie


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw mar 20, 2008 09:39

zrob ten wydech na seryjnych tlumikach i bedzie dobrze. nie kombinuj z jakimis gownami po 260zl. za ta cene mialbys nowy srodkowy i koncowy seryjne. poza tym co to za przewezenie do 40mm? przeciez to potrafi zabrac oddech silnikowi i stad masz mula. zamiast kata rura 50mm, zadnych przelotowych i strumienic.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » czw mar 20, 2008 09:43

Co do tego zwężenia to jest w złączu elastycznym no czyli nic się z tym nie da zrobić trzeba całość wyżucać i wstawiać wszystko od nowa?

Środkowy jest oryginalny a tak jak napisaliście miałem wcześniej (seryjne) i było głośno w środku więc postanowiłem coś z tym zrobić i niestety nie udało się.

Może jeszcze ktoś ma pomysł co i jak a propo tego złącza czy to normalne że w tym złączu jest zwężenie w środku?


No właśnie teraz jest pytanie czy tego muła załapał od tego tłumika który siedzi zamiast kata czy od tego złącza?
Ostatnio zmieniony czw mar 20, 2008 09:44 przez piertn, łącznie zmieniany 1 raz.


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw mar 20, 2008 09:48

piertn pisze:Co do tego zwężenia to jest w złączu elastycznym no czyli nic się z tym nie da zrobić trzeba całość wyżucać i wstawiać wszystko od nowa?
czy ten tlumikarz byl glupi? jak mozna ograniczyc przeplyw w ten sposob. nie potrafi wiekszego zlacza wspawac? srednica wew musi byc reszty ukladu. poza tym wstawianie dodatkowego tlumika, nawet przelotowego tez takie wydaje mi sie lekko dziecinne. dobral chociaz odleglosc od silnika i kolektora czy tak sobie na oko wstawil? zjawiska falowe w wolnossaku graja role.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » czw mar 20, 2008 09:51

No nie mam zielonego pojęcia to jest jedyny zakład który sie specjalizuje w robieniu tłumików u mnie w mieście w okolicy tzn do 30km nie ma nikogo innego.

Co proponujecie bo dzisiaj będę do niego zajeżdżał o 16 i jakąś muszę mieć propozycje żeby mnie nie zbawił że to tak ma być


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw mar 20, 2008 09:53

niech tego przewezenia sie pozbedzie. wieksze zlacze. narazie tyle, bo moze sie okazac, ze tylko to muli. lambdy nie ruszal?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » czw mar 20, 2008 09:56

Nienie w tym modelu lambda jest bliżej silnika czyli w tej pierwszej rurze co wychodzi o koletkora.

Czyli pierwsza propozycja nakazać zmianę zwężenia na większe w środku a ten tłumik zostawić a co od tego tłumika do powiedział że to jest seryjny tłumik od 1.8 ale się dzisiaj doczytałem że od tego 75km więc ten tłumik to chyba raczej nie powinien tak zamulic.

jescze jedno rano po odpaleniu tak z ciekawości porównałem jak wylatują spaliny z ostatniego i zauważyłem że dużo wolniej niż przed tymi zabiegami:(


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw mar 20, 2008 10:35

piertn pisze:doczytałem że od tego 75km
kolejna tragedia. twoj silnik ma 90 koni, a gosciu wrzucil tlumik od 75, gdzie pewnie jest inna srednica


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » czw mar 20, 2008 10:44

Hm no niby tak ale tamten też od 1.8 i średnica jest równa 50mm sam sprawdzałem i co najlepsze wyglądał na przelotowy tak mi się wydaje chodzi mi o to iż był prześwit przez całą długość i wszedzie było 50mm.

Więc tak się zastanawiam czy to wina złączki czy tłumika czy tego i tego


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości