Alarm i centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zdisiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 10, 2008 21:47
Lokalizacja: Siedlec/Wolsztyn

Alarm i centralny zamek

Post autor: zdisiu » wt mar 18, 2008 14:01

Wiatm!
Posiadam golfika bez tych przyjemnosci (alarm i central) i chcaiał bym jakis zaistalowac.
Czy warto brac pod uwage zestawy z allego? i czy poradze sobie z instalacja takiego zestawu w domu?
Pozdro



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt mar 18, 2008 14:16

zdisiu pisze:czy poradze sobie z instalacja takiego zestawu w domu?
Jeżeli sam nigdy tego nie robiłeś to powiem szczerze, że łatwo nie będzie. Ja zakładałem sam w moim audi...wylądowałem u elektryka, niestety.
Nie wiem jaką posiadasz wiedzę na temat elektryki samochodowej czy rozbierania tapicerki, więc ciężko się określić.

Po pierwsze cała tapicerka drzwi do wyważenia, potem okablowanie oraz założenie siłowników, sterowników. Po tym założenie rozdzielnicy oraz jej wysterowanie wraz z zaprogramowaniem.

To tak w skrócie.


Dziki

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt mar 18, 2008 14:20

zdjecie tapicerki, założenie siłowików i kabli nie powinno być problemmem. Problem bedziesz miał połączyć sterowniki ze skrzynką bezpieczników



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » wt mar 18, 2008 14:24

Zara zara czegos nie lapie... A czy jak zamykasz kluczem dzwi kierowcy np to zamykaja sie pozostale??

Jesli tak to nie potrzebujesz silownikow do dzwi bo wszystko jest tam gotowe. Wystarszy wtegy sterownik do centrali



Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » wt mar 18, 2008 18:03

zdisiu, widzę że kolega z moich stron :grin: z pewnością znasz w wolsztynie firmę Karsson. podjedź tam i zapytaj ile wezmą. szczerze odradzam Ci zestawy z allegro bo nie wiesz co kupujesz i nie wiadomo jak długo to będzie chodziło. ja zakładałem u nich 2 lata temu centralny+alarm do mk3 i zapłaciłem 550 zł. nie było żadnych problemów, gwarancja i święty spokój. wybór należy do Ciebie, ale naprawdę polecam ten zakład. pozdrawiam


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

Awatar użytkownika
Kapitan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 21:28
Lokalizacja: Hajnóvwka

Post autor: Kapitan » wt mar 18, 2008 18:21

Kolego, jeżeli cantralny masz, a nie masz pilota to sprawa bardzo prosta, montujesz sam sterownik, natomiast jeżeli w rachóbę wchodzi montowanie siłowników w drzwiach to możesz mieć trochę problemów z rozplanowaniem miejsca mocowania siłowników w drzwiach i ustawieniem. Co do podłączenia kablami wszystkiego razem to nie powinno być problemów, instrukcja wszystko Ci powie. Ja osobiście pomagałem w montażu zestawu z allegro w MK2 i jak na razie działa bez zarzutu.



zdisiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 10, 2008 21:47
Lokalizacja: Siedlec/Wolsztyn

Post autor: zdisiu » śr mar 19, 2008 00:04

Ok dzięki za odpowiedzi ale jednak wybiore się do jakiegoś elektryka.
Dzięki raz jeszcze pozdrawiam!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości