zawiecha komputera w 2.0TDi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tempest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 15, 2008 14:12
Lokalizacja: Warszawka
Kontakt:

zawiecha komputera w 2.0TDi

Post autor: Tempest » pt mar 14, 2008 20:15

otóż mam taki dziwny problem z komputerem
niedawno (niecały miesiąc temu) miałem wymieniany komputer
po wymianie zauważyłem, że mi się nie restartuje (np. po nocy) - średnie spalanie bardzo rzadko się zmienia i cały czas nabija godziny i kilometry - wg. niego jeżdżę już bez przerwy prawie 1700h i mam przejechane ok 2000km
jeszcze przed zmianą kompa (zanim się popsuł) po nocce na parkingu zegary się zerowały (tzn. ten od licznika całkowitego i dziennego działają okej - to samo ze spalaniem chwilowym)
problem z zepsuciem kompa polegał na tym, że turbina za późno się załączała (dopiero przy 4000 obrotów) stąd potrzeba wymiany - z tymże też występował podobny problem z jego zawieszką + paląca się kontrolka silnika
komputer wymieniony w autoryzowanym serwisie, kontrolka zgasła, ale niestety nie restartujący się komp nadal jest
poprawnie działa mi tylko: licznik całkowity, licznik dzienny, spalanie chwilowe i na ile km starczy wachy
reszta - czyli spalanie średnie, czas jazdy, ile km jeżdżę, średnia prędkość nie zeruje się po nocy, tylko cały czas nabija co mnie trochę denerwuje
co może być tego powodem?
Ostatnio zmieniony pt mar 14, 2008 20:29 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » pt mar 14, 2008 23:46

stałe napięcie na przewodzie zegarów , gdzie powinno go brakować po zgaszeniu auta



Tempest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 15, 2008 14:12
Lokalizacja: Warszawka
Kontakt:

Post autor: Tempest » sob mar 15, 2008 14:28

czy jakiś trudny dostęp do tego ustrojstwa jest, czy wystarczy jak podjadę do elektryka i mi to zrobi?
a może potrzeba ASO lub znający się na VW serwis, który musi rozebrać pulpit i dostać się do kabelka?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 523 gości