przegub czy skrzynia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

horacjuszz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 23:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

przegub czy skrzynia

Post autor: horacjuszz » czw mar 13, 2008 23:38

Witam mam 1,6 Abu w benzynie i tak:
Jadę sobie spokojnie 80 km/h i nagle słyszę stukanie jak by ktoś pukał do drzwi hmm po chili przestało i znów zaczęło jechałem na 4 i zaczęło ciepać gałką zmiany biegów jak rakieta tenisową ledwo ją złapałem poczułem silne wibracje. Zatrzymałem sie ob kukałem i nic, jadę dalej- cisza rozpędziłem sie i znów lekkie stukanie coraz szybsze i znów cisza. Podjechałem do mechanizatora autko do góry zrzucił koło ja 4 dałem i wio nie mowie jakie bicie i dźwięki usłyszałem. Obstawiliśmy przegub jak nic. Opuścił mnie zajechałem pod dom z stukaniem coraz głośniejszym dodam ;) po czym po godzinie nie dawało mi to spokoju przejechałem sie stukało po czym cisza zamarło!! nic kompletnie nic ani stuku ani wibracji nic. Zgłupiałem całkiem. Mimo to dalej stawiam na przegub no i umówiłem sie na wymianę oleju w skrzyni biedny facet, zgodził sie ale nie widział tej śruby na oczy chyba ;) jadę w ciemno też wymienić ten przegub jak myślicie co to? dodam że autem nie rzuca nie ściąg ago ino słyszę szum stuki i wibracje na kierownicy. Szum na 90 % ze skrzyni

[ Dodano: 13 Mar 2008 22:49 ]
aaa i chciałem zapytać jaki olej do skrzyni w sklepie polecali mobil 1 ale 45 złotych za litr i nie pamiętam specyfikacji znaczy numerów.



Awatar użytkownika
giecu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: wt mar 27, 2007 18:18
Lokalizacja: gdzies w: ZBI/GD
Kontakt:

Post autor: giecu » pt mar 14, 2008 00:09

ja bym obstawial szkrzynie - niestety, oleju w skrzyni sie nie wymienia a raczej tylko dolewa. jak bys zlal caly olej to bys widzial czy sa jakies opilki metalu jak tak to skrzynia do du..., a przegub to stuka raczej tylko na skretach a jak bylby rozwalony caly to bys nie pojechal.moim zdaniem 100% skrzynia


[img]http://img401.imageshack.us/img401/6103/giecu.jpg[/img]
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47934

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pt mar 14, 2008 00:27

No może się odzywać przegub wewnętrzny przy przekładni głównej. One są przegubami z kompensacją wzdłużną i też mają prawo się zużyć zwłaszcza gdy osłony są dziurawe.
Ten odgłos stukania jak do drzwi też mógłby na to wskazywać - częstotliwość obrotów wałków skrzynki a półosi napędowych. Pozdrawiam!


PozdraVWiam!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 190 gości