olej w filtrze powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

golf II 1.3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 12, 2008 16:47
Lokalizacja: racibórz

olej w filtrze powietrza

Post autor: golf II 1.3 » śr mar 12, 2008 23:01

olej nadal cieknie z filtra powietrza wyczysciłem przewód odmy wyczysciłem kazdy element który był z oleju. jaka moze byc przyczyna tego ze olej dostaje sie do obubowy filtra i gaznika???? chodzi o golfa 2 1.3 na gazniku z 86 roku. silnik pracuje bez zarzutu nie stuka nie puka wszystko ok. tylko ten olej.... prosze o pomoc..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 12, 2008 23:06

Po prostu zmierz mu komporesję i obyś nie musiał się pogodzić z jakimś remoncikiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr mar 12, 2008 23:07

A po nocy, jak odpalasz auto to "bucha" niebieskim dymkiem przez chwilę po zapaleniu?


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

golf II 1.3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 12, 2008 16:47
Lokalizacja: racibórz

Post autor: golf II 1.3 » śr mar 12, 2008 23:07

a jaka moze byc przyczyna ze ten olej sie tam dostaje???? :crazy: :crazy:

[ Dodano: 12 Mar 2008 22:08 ]
nie własnie ze nie dymi....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 12, 2008 23:12

nadmierne ciśnienie w skrzyni korbowej i pod pokrywą rozrządu, wywołane przedmuchami spalin z cylindrów w dół silnika w zużytym silniku. Ale spoko. Pomierz sobie kompresję, może jakiś dobny remont typu wymiana samych pieścieni i uszczelniaczy zaworowych wystarczy. nic więcej bez diagnostyki silnika nie można napisać. sporo osób postępuje nieekologicznie, wyciągając ujście odmy z obudowy filtra i dajć ją za silnik, np do słoiczka :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

golf II 1.3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 12, 2008 16:47
Lokalizacja: racibórz

Post autor: golf II 1.3 » śr mar 12, 2008 23:16

własnie o to mi chodzi zeby tak nie robic . zalezy mi na tym zeby zrobic tak aby ten olej zostawał w silniku a nie na drodze czy na paringu. wesz moze jaki bedzie koszt wymiany tych elementów...



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr mar 12, 2008 23:19

Też przypuszczam, że to pierścienie. Albo zużyte albo jakiś jest pęknięty.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

golf II 1.3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 12, 2008 16:47
Lokalizacja: racibórz

Post autor: golf II 1.3 » śr mar 12, 2008 23:39

myslicie ze to pierscieni moga puscic tyle oleju?? spróbuje mam nadzieje ze to pomoze.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr mar 12, 2008 23:47

a powiedzcie mi panowie czy wam golfik nie puszcza w ogole najmniejszego niebieskiego dymka z rana jak postoi ok 15h bez odpalania? moj akurat jest bez katalizatora i wydaje mi sie ze to moze miec jakis wplyw..a co do tej malej chmurki to raz jest a raz jej nie ma...glownie jak zimno i jak dlugo stoi, ale to odpalam-mala chmurka- i juz normalnie...przykladam reke do rury i jak wacham to czuc tylko spaliny z benzynki



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw mar 13, 2008 09:49

jak wszystko jest OK to nie puszcza czy zimny czy ciepły - jak czasem puszcza na zimno to sprawdz kompresje ... a bierze olej ? ... daje znak że trzeba się tym zająć :chytry: , jak przegapisz to zacznie tak kopcić na ciepło przy dodaniu gazu :grrr:


TDPower

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

Post autor: ryba2 » czw mar 13, 2008 10:48

moim zdaniem to uszczelniacze same uszczelniacze są tanie bo 1 kosztuje około 2zł ale żeby je wymienić to zależy jaki masz silnik czy masz je na wierzchu czy trza zdjąć głowice ale nawet jak trzeba by zdjąć głowice to myślę że zmieścił byś się w 200zł chyba że przy okazji byś wymienił uszczelkę pod głowicą pod pokrywą i oddał do splanowania głowicę i wyczyszczenia zaworów wtedy był by to wydatek nie więcej niż 400zł :)



golf II 1.3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 12, 2008 16:47
Lokalizacja: racibórz

Post autor: golf II 1.3 » czw mar 13, 2008 11:25

ppoll27 pisze:jak wszystko jest OK to nie puszcza czy zimny czy ciepły - jak czasem puszcza na zimno to sprawdz kompresje ... a bierze olej ? ... daje znak że trzeba się tym zająć :chytry: , jak przegapisz to zacznie tak kopcić na ciepło przy dodaniu gazu :grrr:

przed tym jak go kupiłem to własciciel powiedział ze brał olej... teraz jest mi to trudno powiedziec czy bierze go wiecej czy nie bo wiekszosc oleju , jak sie zagrzeje znajduje sie w filtrze powietzra. spróbuje zrobic to co napisaliscie i sie odezwe czy to pomogło :okej:



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » czw mar 13, 2008 12:54

Na moje to sprawdz czy nie masz zapchanej odmy olej w filtrze powietrza może być od zapchanej odmy tak samo na korku od wlewu oleju będzie mleko.


SzalonyKoleś

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw mar 13, 2008 13:36

Witam :D
Kolego kup w motoryzacyjnym tłumik płomieni. Mała siateczka miedziana zatrzyma olej.
Działa sam tak zrobiłem . Bajer kosztuje 3 zł a olej nie awala filtra. Oczywiście opary zawsze będa sie unosić ale olej juz nie poleci. Włóż w odme z 1,2 siateczki. Zależy ile będzie potrzeba.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości