Wyciek benzyny ze zbiornika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pako.tomasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 08, 2007 20:06
Lokalizacja: Jawiszowice
Kontakt:

Wyciek benzyny ze zbiornika

Post autor: pako.tomasz » wt mar 11, 2008 21:03

Witam!
Ostatnio po zatankowaniu paliwa do pełna zauważyłem, że pod zbiornikiem, pod samochodem tworzy się kałuża z wyciekającej benzyny. Nie ukrywam, że tankując po wybiciu pistoletu jeszcze próbowałem "dobijać" pewną ilość benzyny, żeby weszło jak najwięcej.
Może mi ktoś powiedzieć co może być przyczyną wycieku benzyny ze zbiornika? Czy po prostu przelałem czy mam gdzieś nieszczelność w układzie? Zbiornik powinien być ok, gdyż po pewnym czasie benzyna przestaje cieknąć, ale nie wiem tego na 100% Pozdr.



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » wt mar 11, 2008 21:06

Zobacz stan króćca i rurki odpowietrzania zbiornika. Jest to rurka wchodząca do głównej rury nalewowej. PozdraVWiam


PozdraVWiam!

pako.tomasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 08, 2007 20:06
Lokalizacja: Jawiszowice
Kontakt:

Post autor: pako.tomasz » pn kwie 28, 2008 20:14

Możesz mi powiedzieć jak mogę to sprawdzić? Co trzeba odkręcić? Nie miałem przez 2 tankowania z tym problemu, ale ostatnio znowu się powtórzył więc muszę teraz się dokładnie temu przyjrzeć, ale nie wiem jak. Pozdr.



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pn kwie 28, 2008 20:34

Rura nalewowa łącząca wlew ze zbiornikiem ma obok siebie przewód, który łączy się z nią w górnej części. Przewód ten odprowadza powietrze ze zbiornika do atmosfery. Jego ujście powinno być widoczne w okolicach wlewu.

Możesz powiedzieć skąd dokładnie cieknie paliwo.

Jeżeli nie jest podpięty to paliwo jest wypychane na zewnątrz. Teraz gdy robi się ciepło problem może się nasilić bo paliwo intensywniej paruje.

PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » pn kwie 28, 2008 20:52

moze dekiel jest slabo dokrecony? podnies wykladzine, odkrec ta czarna blaszke na bodajze trzy wkrety i bedziesz mial poglad na sytuacje... mozesz podjechac z tak dostepnym deklem na stacje i obserwowac czy nie wycieka tamtedy paliwo...


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości