Straszny stukot i straszne skrzypienie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

Straszny stukot i straszne skrzypienie.

Post autor: ryba2 » wt mar 11, 2008 00:31

witam mam nadzieje ze teraz jest dobrze sprecyzowany temat:) Mam MK2 1.8 na wielo wtrysk wielo punkt z katem silnik GX w automacie. A więc po ustawieniu rozrządu i zapłonu coś zaczeło skrzypieć przy ruszaniu i tak jak by trochę blokować koła i przy odpalaniu jest straszne uderzenie jak otworzyłem mache na odpalonym to strasznie tak jak by pasek rozrządu hałasował ale nie piszczy napinacz wymieniałem niedawno i dopiero przejechałem 6000km i teraz przy ustawianiu też się wydawał dobry.Dodam ze ten dziwny dźwięk nasila się jak ruszam i robie duży skręt kołami im bardziej skręcam tym bardziej się nasila i tak jak by mnie minimalnie hamował ale to raczej nie hamulce bo na "N" go pchałem i nic nie blokuje.Wydech jest do zrobienia bo są malutkie dziurki na środkowym tłumiku na kolanku i jest kiepsko podwieszony bo na drut ale wydech miałem już taki przed naprawą i tak się nie działo.Dodam ze jak byłem na przeglądzie na koniec grudnia to facet stwierdził żebym podjechał w kwietniu bo są sworznie do wymiany i tuleje w przednich kołach a na zimę nie ma sensu wymieniać po po zimie będzie to samo bo są kiepskie drogi. A teraz byłem w stacji kontroli pojazdów innej i facet sprawdzał i stwierdził że jest wszystko oky i ze tamten chciał mnie naciągnąć i ze może jedna tuleja będzie za rok do wymiany ale narazie jest oky. Co to może być helpp :( Z góry dzięki i sorki że tak obszernie :/



Awatar użytkownika
wedr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 11:27
Lokalizacja: Poznań, Wrocław
Kontakt:

Post autor: wedr » wt mar 11, 2008 10:36

ryba2 pisze:dźwięk nasila się jak ruszam i robie duży skręt
Ryba-a masz wspomaganie? Pompa wspomy może..


Golf mi się rozrósł do Sharana i zaczął pić ropę.

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

Post autor: ryba2 » wt mar 11, 2008 10:59

Nie nie mam wspomagania kierowniczego. Dodam jeszcze że wtedy jak był robiony rozrząd i zapłon to był też myty silnik. Amortyzatory były sprawdzane i na przeglądzie wyszło ze są bardzo dobre a teraz niby też że są dobre ale gościu coś mówił o poduszkach bodajże od amortyzatorów ale stwierdził ze jak się podnosi auto w VW to tak jest i że jak auto jest normalnie na ziemi to powinno być oky. A może to łożysko poszło??

[ Dodano: 11 Mar 2008 10:02 ]
A dodam jeszcze że kierownica ma blokadę że jak niema kluczyka w stacyjce i się przekręci to się blokuje i ostatnio jak stałem i kluczyk miałem w stacyjce kręciłem kierownicą w lewo i mi coś cykało i przeskakiwało tak jak by ta blokada tyle że nie blokowała kierownicy ale później ani teraz tak już niema:/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości