zagadka dla zdawcy pilot nie zamyka a otwiera a kluczyk ok

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mariusz 1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 23:25
Lokalizacja: mazowieckie

zagadka dla zdawcy pilot nie zamyka a otwiera a kluczyk ok

Post autor: mariusz 1979 » pn mar 10, 2008 23:58

opisze usterkę od początku
golfa posiadam rok czasu 3- drzwiowy z oryginalnym centralnym zamkiem
pilot oryginalny z dwoma przyciskami i czerwoną diodą ( nie scyzoryk)
nie miałem żadnych kłopotów przez rok czasu z pilotem ani centralnym zamkiem
od około tygodnia pilot coraz później zamykał tzn. trzeba było trzymać przycisk przez ok 5 sek. i dłużej , otwierał za każdym razem dobrze
więc pomyślałem że padły baterie były VARTA CR2025 2szt
zakupiłem nowe baterie w sklepie pan poinformował że powinny się znajdować 2 ale różnej grubości i wstawił MAXWELL CR 2025, oraz CR 2025
pilot zamiast działać lepiej to przestał działać wogóle no może jak przyciskałem 20 razy to raz zadziałał. no i wtedy zgłupiałem. włożłem stare baterie i jest lepiej tzn. samochód trzeba zamknąć z kluczyka, ale otwiera z pilota za każdym razem
co dziwne z kluczyka wszystko jest ok.??????????????????????????????????????????
co dziwne jak długo i kilkakrotnie trzymam przycisk w pilocie od zamknięcia to uda się go zamknąć ale samochód nie sygnalizuje zamknięcia kierunkowskazami, przy otwieraniu z pilota zawsze sygnalizuje ???
z kluczyka wszystko jest ok
jestem głupi jak koś ma pomysł albo się zna to poproszę o podpowiedź
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt mar 11, 2008 06:23

Zacznij od rozebrania pilota i przeczyszczenia spirytusem albo czymś podobnym co odtłuszcza powierzchnie ścieżek na płytce drukowanej, zwłaszcza tą pod przyciskiem zamykania, można też sprawdzić czy po przyciśnięciu przycisku obwód prądu jest zamykany - możliwe, że ścieżka gdzieś pękła albo zrobił się zimny lut i nie przewodzi prądu - to chyba najbardziej prawdopodobna przyczyna takiego działania Twego pilota.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 325 gości