Centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
darek8819
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:25
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Centralny zamek

Post autor: darek8819 » pt mar 07, 2008 17:02

Witam...pod jakie kable przy manetkach podlaczyc sygnalizacje kierunkowskazami z centralnego zamka???



Awatar użytkownika
.:artur:.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 15, 2006 03:29
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: .:artur:. » pt mar 07, 2008 17:14

Witam

Podłączenia dokonaj do przewodów zielono\czarnego i czarno\białego znajdujących się w czerwonym 8-o polowym złączu konektowym w pobliży kolumny kierowniczej.
Najlepiej jak bedziesz miał jakąś prubówke(żarówke), gdzie jeden koniec przytkniesz do masy a drugim bedziesz się wbijał w kabel, jak to bedzie ten to żarowka będzie migać. Tylko nie zapomnij włączyć kierunowskazu.
Kolory kabli mogą się różnić.



Awatar użytkownika
darek8819
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:25
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: darek8819 » pt mar 07, 2008 17:34

po prawej stronie mam dwie wtyczki...ani jedna nie ma 8 pol..obie maja po 5 znalazlem ta od kierunkowskazowi nie ma tam czarno/zielonego przewodu..jest czarno/bialy...czyli mam sie podlaczyc do niego i do ttego na ktorym probowka bedzie migac????



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt mar 07, 2008 17:46

darek8819 pisze: czarno/bialy...czyli mam sie podlaczyc do niego
nie to jest od świateł, schyl się pod kierownicę, zobaczysz tam co najmniej 4 wtyczki i szukaj właściwej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
darek8819
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:25
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: darek8819 » pt mar 07, 2008 17:54

sorry pomylilo mi sie po lewej stronie sa 2 wtyczki...jak wyjalem ta dluzsza to przestaly dzialac awaryjki...



Awatar użytkownika
.:artur:.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 15, 2006 03:29
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: .:artur:. » pt mar 07, 2008 20:11

Musisz najpierw znaleść odpowiednia kostke i potem dopiero szukać kabli, nie jestem pewien ale pod kolumna(od dołu kolumny, pod przełącznikami) są chyba ze 2 kostki jedna za drugą (jedna chyba czerwona), to ktoraś z tych, musza przestać działać kierunkowskazy po odłączeniu.
Probowke możesz sobie zrobić sam, potrzebne: żarówka 12V(np H4, wtedy wystarczy wsunąc tylko wsówki od kabli, przy innych potrzebna jakaś ramka), dwa kable po jakieś 50cm. Zmontuj wszystko tak zeby po podłączeniu prądu swieciło, jeden kabel zakacz czymś ostrym tak żebys mogł przebic sie przez izolacje kabla a nie uszkodzić go, drugi kabel przytkniesz gdzieś do masy a drugim bedziesz wbijał się w kable przy odp kostce no i właczonym kierunku jak trafisz na właściwy kabel to żarówka bedzie migac.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 272 gości