Wewnętrzny obieg powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Denzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 19, 2008 18:15
Lokalizacja: Kraków

Wewnętrzny obieg powietrza

Post autor: Denzi » czw mar 06, 2008 06:34

Witam! Mam Golfa bez klimy i muszę przyznać że bardzo brakuje mi opcji zamkniętego obiegu powietrza. Podobno tylko wersje z klimą mają coś takiego... :( Mój kolega w Lanosie ma zamknięty obieg, mimo braku klimy :grrr: . Myśleliście kiedyś jak można by to założyć i czy to się w ogóle opłaci? :chytry:
Ostatnio zmieniony czw mar 06, 2008 09:07 przez Denzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Golf III - kilka tyś. zł, modyfikacje - kilka kolejnych złotówek. Radość z jazdy - BEZCENNE :)

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw mar 06, 2008 06:42

Denzi pisze:muszę przyznać że bardzo brakuje mi opcji zamkniętego obiegu powietrza
mam klimę i ten wewnętrzny obieg ale nie powiedział bym, że aż tak bardzo mi tego brakuje,
praktyczne zastosowanie tego ustrojstwa w moim przypadku jest tylko wtedy kiedy wlokę się za jakimś ciężarowym albo starym autobusem Ikarusem, które niemiłosiernie kopcą spalinami prosto w moje wloty powietrza albo też jesienią kiedy przejeżdża się przez "zielone" okolice polski gdzie jeszcze popularnym zwyczajem jest wypalanie suchych traw oraz obok koksowni, w których z kominów wydobywa się zapach zgniłych jaj jakby się kto zesrał :grrr:
ale poza tym nie widzę aż takiego zapotrzebowania na to dla siebie.


Obrazek

Awatar użytkownika
martinez.szarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: pn paź 22, 2007 00:03
Lokalizacja: Szczecin/Gryfino
Kontakt:

Post autor: martinez.szarek » czw mar 06, 2008 07:53

miałem MK3 bez klimy i miałem wewnętrzny obieg, teraz mam mk3 z klimą i obieg oczywiście wew. jest....chyba to zależało od wersji autka i wyposażenia.


obecny projekt: PASSEK VARIANT http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3218611#3218611
poprzedni projekt: MK3 VARIANT GT http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141026&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Denzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 19, 2008 18:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Denzi » czw mar 06, 2008 13:02

Problem w tym że ja głownie śmigam do pracy przez Kraków, więc korki w godzinach szczytu to chleb powszedni :( Nic przyjemnego... Wtedy bym sobie chciał włączyć wew. obieg i nie wdychać smrodu z wydechu samochodu który stoi przede mną.
martinez.szarek pisze:miałem MK3 bez klimy i miałem wewnętrzny obieg
Szukałem po szrotach kiedyś samego przełącznika wew. obiegu (ta zaokrąglona strzałeczka) i on jest zespolony z przyciskiem klimy (AC), dlatego tak mi się wydawało... Ale skoro można mieć coś takiego bez klimy to tym lepiej. Problem w tym co trzeba zrobić, żeby to zamontować?

[ Dodano: 10 Mar 2008 23:51 ]
Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie? :(


Golf III - kilka tyś. zł, modyfikacje - kilka kolejnych złotówek. Radość z jazdy - BEZCENNE :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 492 gości