MFA - "chwilowe" spalanie a bieg jalowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tauosu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 15, 2008 22:14
Lokalizacja: Płock

MFA - "chwilowe" spalanie a bieg jalowy

Post autor: Tauosu » śr mar 05, 2008 01:32

Zaciekawila mnie jedna sprawa, na biegu jalowym bez wlaczonej klimatyzacji etc. mam w/g MFA spalanie ok. 11l przy zimnym silniku... czasami mam 2l, czasami 3l... nawet mi 48l wyskoczylo jak stalem i mialem podgrzewanie foteli wlaczone... Mozliwe ze takie jest wlasnie spalanie realne ? czy to po prostu komputer sobie jakos tak kalkuluje i realne spalanie jest nizsze.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » śr mar 05, 2008 08:30

Zdecydowanie coś nie tak masz z tym wskazaniem. U mnie jak zimny pokazuje jakieś 0,6 l, a przy włączonej klimie 0,7l.



greg

Post autor: greg » śr mar 05, 2008 11:35

wychodzi na problem z napięciem , brak ładowania albo brak styku - stąd te różnice przy różnych obciążeniach aku



Tauosu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 15, 2008 22:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Tauosu » pt mar 07, 2008 00:17

Ładowanie aku jest ok, jednak aku juz mam do wymiany -> wieczorem zapala ok, a rano juz ledwo co kreci. To moze byc powodem tego problemu i blednego wskazywania spalania ? W czasie jazdy wszystko jest ok.



greg

Post autor: greg » pt mar 07, 2008 00:22

To moze byc powodem tego problemu i blednego wskazywania spalania ? W czasie jazdy wszystko jest ok.
wg mnie tak - za małe napięcia podawane na kompa- błędne odczyty



Tauosu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 15, 2008 22:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Tauosu » pt mar 21, 2008 15:13

Po wymianie akumulatora nic sie nie zmienilo :/ Jak zlokalizowac bledne napiecie ? Mozna cos takiego zrobic ?



budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » sob mar 22, 2008 09:52

Jeżeli masz MFA - czyli komputer w miejscu zegara - to jest to normalne wskazanie- przynajmniej na postoju. Wskazania pokazują wyłączni wtedy - gdy jedziesz powyżej pewnej prędkości - o ile się nie mylę to 30km/h - jeśli wolniej to jest zapisana ostatnia wartość z progu minimalnej prędkości - zrób test - rozpędź się do setki i włącz bieg jałowy - wartość po kilku sekundach powinna Ci spaść do 0,6l



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » sob mar 22, 2008 14:04

Kolega głupoty opowiada, u mnie rormalnie na postoju pokazuje wartośc chwilowego spalania, jak np. włączę klimę to automatycznie wzrasta do 0,7l/h.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » sob mar 22, 2008 14:21

indyczes pisze:u mnie rormalnie na postoju pokazuje wartośc chwilowego spalania, jak np. włączę klimę to automatycznie wzrasta do 0,7l/h.
no i tak powinno wlasnie byc.. tak sie zdziwilem ze male spalanie, ale to diesel bo na pb spalanie na klimie na postoju 1.2litra o ile pamietam w 1.6



Tauosu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 15, 2008 22:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Tauosu » czw mar 27, 2008 02:08

Cos mi sie nie chce wierzyc ze tak powinno byc, chwilowe spalanie powinno byc pokazywane w granicach jakichs wartosci "normalnego spalania" niezaleznie od wlaczonego biegu czy wlaczonego "luzu". Jezeli na biegu jalowym nie pokazuje normalnych wartosci a po wlaczeniu np: podgrzwanych siedzen pokazuje 54l itp to jest cos nie tak, tak mi przynajmniej rozum podpowiada.

Jutro oddaje samochod do calkowitego przegladu wiec bede wiedzial co jest do wymiany i pewnie padnie odpowiedz na pytanie czemu pokazuje sie zla wartosc w MFA.



Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » czw mar 27, 2008 07:50

No mam ten sam problem .....na biegu jałowym pokazuje mi różnie ..od 2 do 15 litrów na 100 km a u kumpla ten sam silnik pokazuje 0,6 litra ale na godzinę!Ale gdy jedę np setką to pokazuje normalnie czyli ok 5,5 litra na setkę oczywiście na biegu,komp jest między zegarami,i też kiedyś pisałem posta na ten temat ale niestety nikt nie odpowiedzial...więc też pytam w czym moze być problem?
Pozdrówka



Tauosu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 15, 2008 22:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Tauosu » czw mar 27, 2008 12:27

Mysle że tak jak już ktoś wyżej napisał, problemem może byc złe napięcie. Nie jestem specem ale tak przynajmniej na logike wychodzi (przynajmniej u mnie :P) bo co innego moze byc jak po wlaczeniu urzadzenia ktore pobiera duzo pradu skacze wyswietlanie pobieranego paliwa ? W moim przypadku moze to byc polaczone z wyladowywaniem sie aku przez noc, przynajmniej tak sadze. Dzis/Jutro sie wszystkiego dowiem, jezeli problem bedzie rozwiazany to napisze tu, bo widze ze nie tylko ja mam taki problem.

MIT: a powiedz mi jeszcze czy licznik u ciebie byl kręcony ? Bo jeden z "elektronikow" powiedzial mi ze moze byc namieszane w liczniku i dlatego tak pokazuje... wydaje mi sie to malo prawdopodobne.



Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » pt mar 28, 2008 13:49

Mam BORKE z 2000 roku i przebieg aktualny prawie 150 tys z czego ja zrobiłem 8 tys.Sądząc po ks.serwisowej mój licznik jest cofnięty o ok.60 tys kilometrów(brak paru ostatnich wpisów)Nie sądzę zeby ten błąd MFA był spowodowany cofaniem licznika..
pozdro



Tauosu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 15, 2008 22:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Tauosu » sob mar 29, 2008 23:14

Mam uszkodzony modul komfortu... pobiera za duzo energii, nie wiem czy od tego moze wariowac MFA ale tak czy siak musze to wymienic ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 416 gości