Zablokowala sie skrzynia biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kamillo33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 15, 2007 13:31
Lokalizacja: Polkowice

Zablokowala sie skrzynia biegow

Post autor: kamillo33 » wt mar 04, 2008 02:44

Witam!

Mam pytanie odnosnie mojej skrzyni w golfie 1.6 SR. Wyjezdzajac z parkingu wrzucilem wsteczny bieg, potem chcialem wrzucic jedynke a tu.........niemoglem wrzucic zadnego biegu oprucz wstecznego,tak jakby byly wszystkie biegi zablokowane, troche sie wystraszylem, jakos mocno udalo mi sie wrzucic trojke i potem wszystko wrocilo do normy. Zaznaczam ze biegi wchodza bez zadnego problemu, zdarzylo mi sie to pierwszy raz niewiem o co chodzilo???

Drugie pytanie bo sprawdzalem olej ostatnio w skrzyni i z otworu olej sie niewylewa, ale wsadzilem palca tam i czuuc ze jest olej. Czy musze dolac olej az sie wyleje ze stanu kontrolnego???Jak tak to jaki olej??
Ostatnio zmieniony wt mar 04, 2008 10:07 przez kamillo33, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » wt mar 04, 2008 12:46

Może źle docisnąłeś pedał sprzęgła? :helm: Jeśli zdarzyło Ci się to pierwszy raz i póki się to nie powtórzy, myślę, że nie ma się tym narazie co przejmować. Jeśli chodzi o olej w skrzyni, jeśli potrafisz go wyczuć palcem w tym otworze to jest ok, pamiętaj że część tego oleju znajduję się na tych wszystkich zębatkach, trybach, wałkach itd, wiec stan oleju jest ok



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » wt mar 04, 2008 13:10

mysle kolego ze problem tkwi w mechanizmie sprzegla docisk albo lozysko wiec o skrzynie nie musisz sie martwic a co do skrzyni warto czasem zmienic olej nie tylko dolewac przy okazji sprawdz czy w oleju nie ma metalowych opilkow



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt mar 04, 2008 15:26

Mnie to też raczej wygląda na sprzęgło... Jakby skrzynia padła to raczej daleko byś nie zajechał. Na drugi raz jak będziesz "wbijał" bieg to wcześniej powysprzęglaj parę razy autko na "luzie" a potem spróbuj. Niestety brutalność w tej skrzyni nie jest wskazana...


Dziki

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości