Chuczenie podczas jazdy, co to może byc?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gużeś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 25, 2008 17:01
Lokalizacja: Knurów

Chuczenie podczas jazdy, co to może byc?

Post autor: Gużeś » ndz mar 02, 2008 15:12

Witam, mam problem ze swoim MK II GTD mianowicie chodzi mi o "chuczenie" które pojawia się podczas jazdy, mniej wiecej zaczyna chuczeć przy predkości 50km/h i w miare wyższej prędkości sie nasila ale czasem wydaje mi sie jak by te chuczenie przy predkosci 70km/h sie zmniejszalo ale pozniej przy 80km/h znowu sie zwiekszało. Zawsze chuczy nie wazne czy na biegu czy na luzie, czy przy skrecie czy nie. Wydaje mi się że to moze być skrzynia biegów, miał już ktoś podobny problem ? ktoś moze wie co to moze byc ? czekam na odp.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » ndz mar 02, 2008 15:17

na początek porządnie obejrzyj opony zwłaszcza od wew. strony - u mnie ostatnio wylazły druty na barku i hałasowało w podobny sposób jak opisujesz ... :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz mar 02, 2008 15:17

Niedawno miałem cos takiego dokładnie w tych samych przedziałach predkości sprawdz łożyska kół przednich. Czujesz lekkie drgania na pedale czy karoserii??

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Gużeś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 25, 2008 17:01
Lokalizacja: Knurów

Post autor: Gużeś » ndz mar 02, 2008 15:45

Opony raczej sa wporządku, bo zmienialem je jakos w grudniu i nic nie mowili tam gdzie mi je zakladali zeby byly uszkodzone, zreszta niedawno mialem sciagane kolka i nie zauwazylem zeby byly uszkodzone, chcociaz nie zwrocilem tak szczegolnie na to uwagi.

Łożyska tez raczej nie, nic nie drga ani pedal ani karoseria, byly wymieniane jakos niedawno, nie wiem dokladniej kiedy bo auto mam od niedawna, wczesniej bylo ojca, ale powiedzial ze to nie lozyska bo to by byl inny dzwiek, troche sie na tym zna, autko zawsze sam naprawial, ale teraz tez nie wie co to moze byc, przypuszczenia padaja na skrzynie ale sam dokladnie nie wie...



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz mar 02, 2008 16:01

Ja także na początku myslałem ze to opony lub skrzynia. Lecz wizyta u mechanika rozwiązała wszelkie wątpliwości. Czy te buczenia masz takie głuche bez oznak szumow metalicznych ?? U mnie tak było i okazało sie ze to łożysko. Sprawdzić to jest bardzo łatwo moześz poszukać w moich ostatnich postach.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Momek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 23:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Momek » ndz mar 02, 2008 16:07

Niedawno miałem cos takiego dokładnie w tych samych przedziałach predkości sprawdz łożyska kół przednich.

.....i tylnich też. Ja miałem dokładnie to samo,wymieniłem lewy przód niepotrzebnie bo to lewy tył był do wymiany a niosło się po całej budzie że cieżko było określic z której strony wyje. Podnoś auto na lewarku i sprawdzaj kazde koło po kolei a napewno wyłapiesz które łożysko do wymiany. Jestem 100 %pewny że to któreś łozysko. Pozdro



Gużeś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 25, 2008 17:01
Lokalizacja: Knurów

Post autor: Gużeś » ndz mar 02, 2008 16:25

No wlaśnie te buczenie raczej jest takie głuche bez oznak szumów metalicznych, ojciec wykluczył łożyska bo je wymienial niedawno i to na jakies w miare dobre ktore by tak szybko nie walnęły, ale w sumie jak tak piszecie to sprawdze te łożyska moze to jednak to...



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » ndz mar 02, 2008 17:48

nawet dobre łożyska źle założone sie rozsypią , sprawdz łożyska kół tylnych :)



skorpion79-s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 07, 2008 16:14
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: skorpion79-s » ndz mar 02, 2008 19:51

Raczej łożysko,tylko problem tkwi które...???Musisz jechac na Stacje Diagnostyczną najlepiej tam gdzie robisz przeglądy i sprawdza Ci kazde koło z osobna.Na kazdej maja do tego sprzet.Ja tak w swoim sprawdzalem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości