Czym załatac dziure w skrzyni biegów (wyrwa)???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sebdlu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 01, 2007 20:52

Czym załatac dziure w skrzyni biegów (wyrwa)???

Post autor: sebdlu » sob mar 01, 2008 16:00

Witam!!!
Jestem posiadaczem pięknej dziury w skrzyni biegów. Poniżej zamieszczam fotki. Do dziury można wsadzić palec.

Oto historia:
Już wcześniej słyszałem "metaliczne świszczenie" jak jechałem na piątce. Było mało słyszalne. Później już było bardzo słyszalne, na trójce skrzynia wyła, piątka wyskakiwała. Byłem u mechaniorów każdy krzyczy z miejsca nowa skrzynia!!! Znalazłem jednego który powiedział że zajrzy. Stwierdził że to simmering. Oleju w skrzyni brak. Wziąłem samochód z zalanym olejem bo musiałem gdzieś podjechać na drugi dzień umówiłem się na wymianę simmeringów. Po zalaniu oleju skrzynia pracowała dobrze. Po wyjęciu półośki okazało sie że mam dziurę w skrzyni biegów.

I tak jeżeli to jakiś z trybów by zrobił ta dziurę to skrzynia by raczej nie chodziła. Mechanik powiedział że jak odkręcał półoś to nie było jednej śruby i ja myślę że może to ta śruba zrobiła tą dziurę.

Jeżeli skrzynia chodziła dobrze po zalaniu oleju to myślę że nie ma co jej wymieniać. Mechanik mówi żeby skrzynie wymieniać.

Czym by tu tą dziurę załatać? Wiem że najlepiej zdjąć skrzynie jechać do spawacza i zaspawać. Tylko że za wyjęcie i włożenie skrzyni jest ok 100 ponad trochę. łatanie mechanik powiedział że z 60 zł mnie wyniesie. Sam jestem za cienki żeby wyjąc i wsadzić skrzynie, to jest już pół nowej skrzyni....

Może da się to jakoś zakleić??? Tylko jakim klejem???Co wy o tym sądzicie???
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam!!!
ps. Sory że tak się rozpisałem ale ja tak mam że muszę dokładnie wszystko:D
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » sob mar 01, 2008 16:29

są niby kleje do metalu i teoretycznie możnaby przykleić jakąś łatę ale osobiście szczerze wątpie żeby to długo wytrzymało. Może przedłuży ci to troche żywot ale pomyśl o nowej skrzyni. Nie wiem jak takie kleje reagują z olejem pojeź do jakiegość metalowego albo motoryzacyjnego często tak są dostępne różne kleje tego typu.


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
prusax
Laweciarz
Laweciarz
Posty: 77
Rejestracja: czw sie 26, 2004 20:50
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: prusax » sob mar 01, 2008 17:15

poksylina da radę tylko dobrze oczyść obudowę skrzyni


Pozdrawiam

PrusaX
"Laweciarze Team Szczecin"

Awatar użytkownika
winter06
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 20:21
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: winter06 » sob mar 01, 2008 17:57

Ja skleiłem jakimś klejem dwu składnikowym i zakleiłem jeszcze poksiliną, nie zapomnij porządnie od tłuścić


[url]http://www.piekne-wnetrze.pl[/url]

sebdlu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 01, 2007 20:52

Post autor: sebdlu » pn mar 03, 2008 17:58

Dziura zaklejona myślę że będzie się trzymać bo nawet ładnie mi to wyszło. Zrobiłem łatkę z grubej blachy aluminium i zakleiłem.
Teraz tylko złożyć i zalać olejem tylko mam problem:
Stary simmering zostawiłem u mechanika i nie wiem jaki jest jego wymiar. Byłem w sklepie ale też nie wiedzieli jak im wytłumaczyłem który to.

Poratujcie jak by ktoś wiedział jak to wymierzyć.
Pozdrawiam!!!
Dzięki za odp.

[ Dodano: 05 Mar 2008 16:37 ]
Simering wymieniony, złożyłem wszystko olej nie wycieka i jest ok. Troche sie trzeba uje**c z tym simeringem ale warto było samemu pokombinować niż całą skrzynie wymieniać jak chciał mechanik...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 393 gości