Sonda lambda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2007 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Sonda lambda

Post autor: bboy » sob lut 23, 2008 15:02

Witam

od kilku dni w moim golfie (silnik 1,4 16V) przy około 3tyś obrotów słychać basowy pogłos i przenosi to na karoserie (tak jak nieraz z ciężarowych aut to aż czuć ten bas z silnika). Byłem u znajomego, który ma mały warsztat samochodowy (nie ma vaga) i stwierdził, że silnik nie ciągnie powietrza, że gdzieś bokiem musi ciągnąć. Ja posiadam vaga więc później sprawdziłem i wyszedł błąd sondy lambda (wcześniej tego nie było) Pytanie czy ten basowy pogłos może powodować zły dobór mieszanki paliwowo-powietrznej? Czy są jakieś zamienniki sond (nie uśmiecha mi się wydawać ponad 400zł na to)


Mam też drugie pytanie:

czy wymiana tarcz i kloców (przód i tył) jest bardzo skomplikowana, czy da się to bez większych problemów zrobić samemu, czy lepiej dać do warsztatu?



majki75
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 14:50
Lokalizacja: okolice Opola

Post autor: majki75 » sob lut 23, 2008 23:34

bboy pisze:czy wymiana tarcz i kloców (przód i tył) jest bardzo skomplikowana
Wymiana jest banalna, ale tylko w przypadku posiadania przyrządu do wciskania tłoczka hamulcowego. Szczególnie z tylu - brak przyrządu moze spowodować uszkodzenie hamulca ręcznego.
Chodzi o to, że przed montażem nowych tarcz/kloców trzeba wcisnąć (jednocześnie wkręcając w prawo) tłoczek hamulca, robienie tego na partyzanta - siła-dźwignia-ramię- może spowodować kosztowne uszkodzenia .

Koszt tego narzędzia to ok 130 zł. Jak sie ma samozaparcie to można sobie zrobić je samemu.

Odnośnie basowego odgłosu - może środkowy lub tylny tłumik albo urwane mocowanie wydechu??


majki

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » ndz lut 24, 2008 00:01

A tam narzedzie. Dwie brechy i ida jak zloto.


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

bboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2007 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: bboy » pn lut 25, 2008 16:51

jeżeli to wydech to dlaczego ten basowy odgłos słychać i czuć tylko przy około 3tyś obrotów, ani w dolnej ani górnej granicy obrotomierza to nie występuje



majki75
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 14:50
Lokalizacja: okolice Opola

Post autor: majki75 » pn lut 25, 2008 22:34

bboy pisze:jeżeli to wydech to dlaczego ten basowy odgłos słychać i czuć tylko przy około 3tyś obrotów, ani w dolnej ani górnej granicy obrotomierza to nie występuje
U mnie tak było, dziure w tłumiku było słuchać wyraźniej tylko w pewnym przedziale obrotów.
Jedź do kogoś od tłumików - taki kolo ma słuch jak muzyk - z daleka potrafi usłyszeć nowego klienta :D


majki

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości