Wymiana tuleji metalowo gumowych wahacza.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Wymiana tuleji metalowo gumowych wahacza.

Post autor: hansik82 » czw lut 21, 2008 23:17

Witam!!!
Czy jeśli mam do wymiany tuleje metalowo - gumowe na wahaczu to czy lepiej przy okazji wymienić te same gumowe czy nie jest to potrzebne. Czy te gumowe się zużywają dośc często czy raczej nie. No i mam zamiar kupić tuleje metalowo gumowe firmy febi - czy to dobra firma czy nie i czy są na rynku jakies lepsze oprócz oryginalnych. Z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony czw lut 21, 2008 23:18 przez hansik82, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt lut 22, 2008 00:54

zamiast febi kup lemfordera
z tulejami to kompletnie nie rozumiem o co pytasz,
hansik82 pisze:jeśli mam do wymiany tuleje metalowo - gumowe na wahaczu to czy lepiej przy okazji wymienić te same gumowe czy nie jest to potrzebne. Czy te gumowe się zużywają dośc często czy raczej nie. No i mam zamiar kupić tuleje metalowo gumowe
sory ale to jakiś bełkot, stad chyba brak odpowiedzi na twoje pytanie. :goof:
Ostatnio zmieniony pt lut 22, 2008 00:54 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: hansik82 » pt lut 22, 2008 01:05

sory ale to jakiś bełkot, stad chyba brak odpowiedzi na twoje pytanie
Chodzi mi o to że jeżeli będę wymianiał tuleję metalowo - gumową to czy wymienić przy okazji tą gumową chociaż nie będzie miała żadnego luzu. Nie wiem jak często się zużywają te gumowe. Koszt ich nie jest duzy i nie wiem czy wymienic od razu obydwie bo wahacz i tak bede musiał wyjąć...



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt lut 22, 2008 01:11

nie ma czegos takiego jak tuleje gumowe. Sa tylko metalowo gumowe, i w golfie masz na jeden wahacz dwie tuleje metalowo gumowe...wiec o co chodzi?



hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: hansik82 » pt lut 22, 2008 01:16

no to chodzi mi o tą którą się wciska w ten mniejszy otwór i jest na zewnątrz gumowa. Ta druga jest metalowa na zewnątrz i właśnie o to chodzi. Pytanie dotyczy tego czy ta mniejsza (z zewnątrz gumowa) często się zużywa i czy jest sens ja wymieniać chociaż może teraz jest w dobrym stanie. Dodam że golfik ma przejechane 133tkm i przejechał w Polsce dopiero 6 tkm. Wcześniej jeździł w Niemczech.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pt lut 22, 2008 11:02

może mu chodzi o przedni silentblock wahacza? zdaje się że są tam dwa. jeden metalowo-gumowy (tylni) i jeden gumowy (przedni)-mówie o wahaczu przy przednich kołach.
te gumowe podobno niewiele się zużywają.
pzdr



Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » pt lut 22, 2008 11:24

hauer pisze:może mu chodzi o przedni silentblock wahacza? zdaje się że są tam dwa. jeden metalowo-gumowy (tylni) i jeden gumowy (przedni)-mówie o wahaczu przy przednich kołach.
te gumowe podobno niewiele się zużywają.
pzdr
zapewne o to chodziło, ja to właśnie wczoraj chciałem wymienic, ale okazało sie, że są OK okazało sie jednak, że też muszę wymiecnic metlaowo - gumowe. Dużo z tym jest roboty żeby samemu wymienic czy lepiej oddac do mechaniora ?



hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: hansik82 » pt lut 22, 2008 13:33

Tak właśnie chodzi mi o ta metalowo - gumową dokładniej tylną wahacza przedniego( i tą mam do wymiany), a tej gumowej nie ruszam chyba że będę widział jakieś zużycie.

Kupiłem właśnie tą tuleję firmy TRW i jutro będę wymieniał. Jak myślicie to dobra firma bo w sklepie mi powiedzieli że lepsza od febi. Dodam że febi ani lemfordera nie mieli od ręki.

Jeszcze jedno pytanie czy w tą tuleję metalowo-gumową wchodzi tak tulejka rozprężna - w sklepie powiedzieli mi że nie ma ich na pewno i skończyli je stosować w golfach III
Ostatnio zmieniony pt lut 22, 2008 13:45 przez hansik82, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 315 gości