Problem z manetką MFA i z kompem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

policjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 21, 2006 13:36
Lokalizacja: Kolno

Problem z manetką MFA i z kompem

Post autor: policjusz » ndz lut 17, 2008 17:59

witam
Mam następujący problem pisałem już kiedyś o tym i próbowałem to zrobić jak mi radzono ale nic nie pomaga wiec tak : wyjąłem dziś licznik jest na dwie wtyczki biała i czarna poczyściłem założyłem popatrzyłem na ten licznik rozkręciłem złożyłem zamontowałem i nic dziwnego w nim nie zauważyłem żeby było coś uszkodzone licznik prędkości chodzi , obrotomierz działa przejechane kilosy pokazuje ale komputer to nic , pokazuje tylko temperaturę silnika , temperaturę powietrza , godzinę ale nie pokazuje ile kilosów przejechał 0,00 ani nie pokazuje jakie ma spalanie tylko cały czas jest 99,9 . Licznik jest dobrze podłączony wszystko ok jak powinno być a nie działa , pomyślałem sobie że to morze coś w skrzyni biegów jest ale wykręciłem to co do skrzyni wchodzi i nic tam nie znalazłem ciekawego i w związku z tym mam pytanie w czym tkwi problem czy jakiś czujnik jest do tego cholerstwa jeśli tak to gdzie jak wygląda jakaś fotkę ktoś morze ma albo poradźcie coś jeszcze Mk II 1,8 Gt Specjal z 1989r pozdrawiam i liczę na wasze rady .Licznik jest raczej dobry i wszystko działa bo przed chwila był podłączony do 2 golfa takiego samego i działał a u mnie nie chce więc w czym problem bo ja nie mam pojęcia już teraz ręce mi opadły
Ostatnio zmieniony pn lut 18, 2008 07:00 przez policjusz, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
max73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 25, 2004 23:23
Lokalizacja: KATOWICE

czujnik predkości w liczniku

Post autor: max73 » ndz lut 17, 2008 18:27

Witam
w liczniku jest taki czujnik predkości przykręcony obok miejsca gdzie wchodzi linka predkosci,
jest albo z vdo albo motometer . jak go nie ma albo jest uszkodzony to nie pokazuje kilometrów czujnik ten steruje tez głośnoscią radia jak jest oryginal vw albo Blaupunkt funkcja
GALA. Może ktos go wyciągnął z licznika ? Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » ndz lut 17, 2008 18:29

Policjusz, napisalem Ci odpowiedz na Twojego posta, odpowiedz ktora daje Ci wszystkie odpowiedzi. Dlaczego po raz kolejny poruszasz znowu ten sam temat ?


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

policjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 21, 2006 13:36
Lokalizacja: Kolno

Re: czujnik predkości w liczniku

Post autor: policjusz » ndz lut 17, 2008 19:12

max73 pisze:Witam
w liczniku jest taki czujnik predkości przykręcony obok miejsca gdzie wchodzi linka predkosci,
jest albo z vdo albo motometer . jak go nie ma albo jest uszkodzony to nie pokazuje kilometrów czujnik ten steruje tez głośnoscią radia jak jest oryginal vw albo Blaupunkt funkcja
GALA. Może ktos go wyciągnął z licznika ? [url=http://images34.fotosik.pl/146/bcbc7b701010ca9fmed.jpg]Obrazek[/URL]

troche mało widac na tych fotkach ale ktore to jest i jak to dokupić czy to da się dokupić



Awatar użytkownika
max73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 25, 2004 23:23
Lokalizacja: KATOWICE

Post autor: max73 » ndz lut 17, 2008 19:30

w serwisie bedzie pewnie drogie to się nazywa czujnik halla nr 321907345B było montowane
w golfach 2 ,jetta,sirocco ,corrado ,passat B2. 1984-1991 ale tylko w lepiej wyposażonych wersjach z komputerem lub z fabryczną instalacją radiową .trzeba poszukać na szrocie albo na allegro .



policjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 21, 2006 13:36
Lokalizacja: Kolno

Post autor: policjusz » ndz lut 17, 2008 19:49

max73 pisze:w serwisie bedzie pewnie drogie to się nazywa czujnik halla nr 321907345B było montowane
w golfach 2 ,jetta,sirocco ,corrado ,passat B2. 1984-1991 ale tylko w lepiej wyposażonych wersjach z komputerem lub z fabryczną instalacją radiową .trzeba poszukać na szrocie albo na allegro .
wielkie dzięki przynajmniej nazwę mam już ustaloną z numerem wielkie dzięki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 554 gości