Wchodzi na obroty ale auto ledwo co przyśpiesza.....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

janisz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 21, 2008 12:23
Lokalizacja: 3miasto

Wchodzi na obroty ale auto ledwo co przyśpiesza.....

Post autor: janisz1 » ndz lut 17, 2008 16:14

Mam pewien problem ze swoim mk3.Chodzi o to, że w trakcie jazdy auto jedzie tak pulsacyjnie.Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć.Najgorzej jest, że jade 80km/h na 5 biegu wciskam pedał gazu a auto wchodzi na wyższe obroty a auto nie przyśpiesza a czasem wręcz zwalnia.Czy spowodowane jest to sprzęgłem?Czy jak tak to do wymiany będzie sam docisk czy tarcza...czy może całe sprzęgło?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz lut 17, 2008 16:36

janisz1 pisze:Czy spowodowane jest to sprzęgłem?Czy jak tak to do wymiany będzie sam docisk czy tarcza...czy może całe sprzęgło?
Najprawdopodobniej sprzęgło śliga. Powinieneś teś poczuć dość charakterystyczny swąd.
Wymeń całość.



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » ndz lut 17, 2008 17:01

pewnie sprzęgło

[ Dodano: 17 Lut 2008 16:04 ]
zrób test
zapnij III albo IV i spróbuj ruszyć jeśli silnik zgaśnie od razu sprzęgło raczej jest OK jeśli nie zgaśnie to sprzęgło do roboty


one loVWe

Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » wt lut 19, 2008 16:10

albo jedynka, suchy asfalt i piz.a na maksa, jak nie spali przyslowiowej gumy tylko lagodnie bedzie wchodzil na obroty bez stukow to sprzeglo, jak cos bedzie walilo to moga to byc tez poloski ale watpie.


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości