Skaczące obroty na biegu jałowym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

brukselek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 14:57
Lokalizacja: 3city

Skaczące obroty na biegu jałowym

Post autor: brukselek » czw lut 14, 2008 09:33

Witam,
Chciałbym dowiedzieć się co może być przyczyną falowania obrotów na biegu jałowym. Samochód zachowuje się w taki sposób, że po wrzuceniu luzu obroty skaczą pomiędzy 650 a około 950 i po chwili stabilizują się na 800. Samochód był podpinany do VAG i nie pokazało żadnych błędów. Więc co może być przyczyną takiego zachowania ?? Przepustnica czy może coś innego ??
Dodam, że samochód nie ma zainstalowanego gazu.
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2008 11:36 przez brukselek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Pawelekmisiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt cze 22, 2007 11:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pawelekmisiu » czw lut 14, 2008 11:05

Przepustnica, aparat zapłonowy lub silniczek krokowy (jeżeli jest :grin: )
To sa prawdopodobne problemy. Kiedyś miałem podobne i juz ich nie ma :grin: :grin: :grin:
Pozdrawiam


[i][size=150][b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=118550&postdays=0&postorder=asc&start=0]Moje dzieciątko MK3 CLEAN!!![/url][/b][/size][/i]

Szybkie auta jeżdżą po prostej... Szybcy kierowcy po zakrętach !!!

brukselek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 14:57
Lokalizacja: 3city

Post autor: brukselek » czw lut 14, 2008 11:39

Hmmm, ale czy komputer nie pokazałby wtedy jakiś błędów ?? Czy może tam nie ma żadnych czujników ?? Czy jest jakiś sposób, żeby mieć większą pewność co może być przyczyną ??



Awatar użytkownika
Pawelekmisiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt cze 22, 2007 11:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pawelekmisiu » czw lut 14, 2008 11:48

Komputer może pokazać błędy w przypadku
czujnika Halla tj. HALLGEBER
przepływomierza tj. LUFTMASSENMESSER
Przepustnicy nie pokaże!
Alez przeczyszczeniem jej nie ma większego problemy więc możesz to samemu zrobić!!! U mnie pomogło!
Pozdrawiam


[i][size=150][b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=118550&postdays=0&postorder=asc&start=0]Moje dzieciątko MK3 CLEAN!!![/url][/b][/size][/i]

Szybkie auta jeżdżą po prostej... Szybcy kierowcy po zakrętach !!!

Tomek Zywal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 22:30
Lokalizacja: białystok
Kontakt:

Post autor: Tomek Zywal » pt lut 15, 2008 19:34

Witam, miałem problem z obrotami w AKL, ale pomogło uszczelnienie pękniętej rurki od odpowietrzenia skrzyni korbowej. Ścisnąłem ją przypadkiem i okazało się że jest mała szczelinka. zwykła taśma izolacyjna pomogła bo wymiana tego elementu to koszt rzędu 200zł, ta mała rurka jest zintegrowana z rurą dolotową. Sprawdź tą ryrkę taka z harmonijką.


TAP

tekken82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tekken82 » pt lut 15, 2008 20:35

nie znam się więc pytam: czy obroty rzędu 750-800 po nagrzaniu się silnika na biegu jałowym są ok ?

pzdr



brukselek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 14:57
Lokalizacja: 3city

Post autor: brukselek » sob lut 16, 2008 11:46

Powiem wam, że byłem jeszcze raz na kompie i zrobili jaki test odnośnie powietrza - ilość pobieranego czy coś w tym stylu i stwierdzili, że wszystko jest OK - że nie łapie lewego powietrza. Wskazania sondy lambdy też niby OK. Nie było ani jednego błędu. Powiedzieli, że nie jest to raczej żaden problem z elektryką, a raczej coś mechanicznego. Dzisiaj postaram się przeczyścić przepustnicę i zobaczę czy coś pomoże.
Ostatnio zmieniony sob lut 16, 2008 11:55 przez brukselek, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości