Gumy drążka stabilizatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Gumy drążka stabilizatora

Post autor: wczyz » wt lut 12, 2008 20:42

Hejas. Mam pytanie. Wczoraj byłem na przeglądzie i diagnosta stwierdził, że mam do wymiany gumy drążka stabilizatora (i to raczej fakt, bo coś stuka i puka). Przyjąłem to do wiadomości i dzisiaj zerknąłem na ofertę tych części w Intercars. No i co teraz wybrać? Jaką mam średnicę stabilizatora? 21, 23mm? Guma ma być z garbem, czy bez? Nie mam kompletnego pojęcia, jak ktoś wie, proszę o wskazanie prawidłowego wyboru (łącznie z firmą, której wyrób byłoby dobrze kupić). Chcę kupić również obejmy tych gum.
AAA, Golf IV 1.9 TDI PD AXR (74kW) Variant, rok modelowy 2004. Z góry dzięki za pomoc!
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2008 20:43 przez wczyz, łącznie zmieniany 1 raz.



RAFI-R19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt cze 22, 2007 19:21
Lokalizacja: RADLIN

Post autor: RAFI-R19 » wt lut 12, 2008 21:33

zamow najlepiej w aso cos kolo 100zl z obejmami a polataja bardzo dlugo.podrubki nie warto.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt lut 12, 2008 22:16

wczyz, febiego spokojnie mozesz brać,niestety musisz na kanał się wibić i kuknać jakie oraz je zmierzyć,spokojnie sie da :bajer:
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2008 22:16 przez jaszczur, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt lut 12, 2008 23:24

Dziś to zmieniałem. Nie trzeba do tego kanału. Nawet skręcając koło widać te gumy. Co do średnicy to ja miałem 21(i z tego co czytałem na forum to ludzie tez takie mieli) wiec jak masz brac "w ciemno" to bierz 21. Gumy mogą być z garbkiem i bez. Ja miałem zamontowane z tym garbkiem ale kupilem bez i takie wsadziłem i nie mają prawa wypaść. Nie muszą być oryginalne. Jak kupisz dobrej firmy to bedą ok. Czas roboty to jakies 2h (obie strony) spokojnie czyszcząc i smarując wszystko :grin:

Aha jak byś sam robił to dla ułatwienia odkręć sobie łącznik stabilizatora(klucz 16) wtedy cały stabilizator lekko chodzi i łatwo można wydobyć tamtą gume (klucz 13).
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2008 23:30 przez lolo_golf, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » śr lut 13, 2008 01:44

lolo_golf pisze:Dziś to zmieniałem. Nie trzeba do tego kanału. Nawet skręcając koło widać te gumy. Co do średnicy to ja miałem 21(i z tego co czytałem na forum to ludzie tez takie mieli) wiec jak masz brac "w ciemno" to bierz 21. Gumy mogą być z garbkiem i bez. Ja miałem zamontowane z tym garbkiem ale kupilem bez i takie wsadziłem i nie mają prawa wypaść. Nie muszą być oryginalne. Jak kupisz dobrej firmy to bedą ok. Czas roboty to jakies 2h (obie strony) spokojnie czyszcząc i smarując wszystko :grin:

Aha jak byś sam robił to dla ułatwienia odkręć sobie łącznik stabilizatora(klucz 16) wtedy cały stabilizator lekko chodzi i łatwo można wydobyć tamtą gume (klucz 13).
gdzie kupiłeś te gumy i wiele wołają za nie ??



wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wczyz » śr lut 13, 2008 07:47

Wielkie dzięki dla wszystkich, pozdrawiam!



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr lut 13, 2008 15:11

Wojtes3mkIII pisze:
lolo_golf pisze:Dziś to zmieniałem. Nie trzeba do tego kanału. Nawet skręcając koło widać te gumy. Co do średnicy to ja miałem 21(i z tego co czytałem na forum to ludzie tez takie mieli) wiec jak masz brac "w ciemno" to bierz 21. Gumy mogą być z garbkiem i bez. Ja miałem zamontowane z tym garbkiem ale kupilem bez i takie wsadziłem i nie mają prawa wypaść. Nie muszą być oryginalne. Jak kupisz dobrej firmy to bedą ok. Czas roboty to jakies 2h (obie strony) spokojnie czyszcząc i smarując wszystko :grin:

Aha jak byś sam robił to dla ułatwienia odkręć sobie łącznik stabilizatora(klucz 16) wtedy cały stabilizator lekko chodzi i łatwo można wydobyć tamtą gume (klucz 13).
gdzie kupiłeś te gumy i wiele wołają za nie ??
W renomowanej hurtowni motoryzacyjnej w moim miescie. 14zł za dwie sztuki.

W ASO podobno jakieś 100zł tak dla porównania. Nie wiem co lepsze. Zobacze ile na tych pojeżdze.
Ostatnio zmieniony śr lut 13, 2008 15:12 przez lolo_golf, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Wojtek0423
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob gru 16, 2006 23:28
Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
Kontakt:

Post autor: Wojtek0423 » śr lut 13, 2008 18:27

Też ostatnio musiałem je wymienić i w ASO Skoda w Krakowie za 2 szt. zapłaciłem 41,68 zł. W sklepie chcieli 7 zł za szt. ale wolałem kupić coś lepszego bo z jakoscią zamienników różnie bywa.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr lut 13, 2008 22:51

Wojtek0423 pisze:Też ostatnio musiałem je wymienić i w ASO Skoda w Krakowie za 2 szt. zapłaciłem 41,68 zł. W sklepie chcieli 7 zł za szt. ale wolałem kupić coś lepszego bo z jakoscią zamienników różnie bywa.
hmmm to jak tyle kosztują oryginalne to faktycznie nie oplaca sie zamienników.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości