pomiar spalania przez MFA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michau_LBN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 14, 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

pomiar spalania przez MFA

Post autor: Michau_LBN » wt lut 12, 2008 00:37

skąd bierze MFA dane do wyliczenia spalania? Czy to sonda lambda przekazuje te dane? chodzi mi o to, że MFA znacznie zawyża mi spalanie czy to na benzynie czy na LPG. Autko spali mi na trasie 9l LPG a MFA pokazuje, że spaliło 17l coś tu jest nie tak ;/



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » wt lut 12, 2008 02:08

Po przejechaniu kilku km skasuj MFA z pozycji 1 przesuń w lewo na 0 i przytrzymaj chwilkę aż wyskoczą kreski i wtedy wruć na pozycję 1. Wtedy wskazania będą prawidłowe. Co do wskazań na LPG to MFA nie wskazuje dobrze.

MFA bierze wskazania z komputera :)



Awatar użytkownika
Michau_LBN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 14, 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michau_LBN » wt lut 12, 2008 10:20

golfer_1984 pisze:MFA bierze wskazania z komputera :)
a co niby koputer z internetu pobiera te dane :green_fuck: coś jest odpowiedzialne za przekazanie danych do komputera nieprawdaż?
golfer_1984 pisze:Po przejechaniu kilku km skasuj MFA z pozycji 1 przesuń w lewo na 0 i przytrzymaj chwilkę aż wyskoczą kreski i wtedy wruć na pozycję 1.Wtedy wskazania będą prawidłowe.
takie kasowania nic nie dają i powtarzam już po raz drugi, że tak jest i na benzynie i na gazie, że pokazuje prawie 2 razy tyle



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt lut 12, 2008 10:25

Jak zresetujesz kompa (odłaczysz na parę minut zasilanie), "nauczysz" nastaw (czyli pozostawisz po odpaleniu na benzynie nie dotykając pedału gazu aż nie właczy się wentylator), skasujesz MFA to dalej oszukuje? (Oczywiście bez przełaczania na LPG, cały czas piszę o benzynie).
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2008 10:26 przez zodiak, łącznie zmieniany 1 raz.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » wt lut 12, 2008 10:56

Michau_LBN pisze:
golfer_1984 pisze:MFA bierze wskazania z komputera :)
a co niby koputer z internetu pobiera te dane :green_fuck: coś jest odpowiedzialne za przekazanie danych do komputera nieprawdaż?
Spalanie jest liczone na podstawie czasu otwarcia wtyskiwacza (w mk3), który to czas komputer sobie sam oblicza na podstawie sygnalow z sondy, potencjometru przepustnicy, czujnika temperatury i kilku innych.

W mk2 spalanie liczone jest na podstawie podcisnienia w dolocie i prędkości obrotowej silnika.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » ndz kwie 27, 2008 23:16

A ja tu lekko się podczepię pod ten temat kolegazodiak, napisał coś o "nauczaniu mfa" postaram się ten temat pociągnąć dalej istnieje możliwość "wyregulowania" spalania w MFA żeby mniej więcej zgadzało się spalanie z tym co rzeczywiście połknie.

Gdzieś kiedyś napotkałem się na wpis że lekka zmiana ustawienia zapłonu to juz kilka litrów na mfa ale nie wiem czy to dotyczyło mk3
A może emulacja sondy jest odpowiedzialna i możliwa do przestaiwnia ktoś się tym kiedyś bardziej intresował?


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości