Kostka stacyjki, auto nie odpala... inny sposób ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Triceq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: sob paź 29, 2005 16:25
Lokalizacja: Ostrołęka/Wawa

Kostka stacyjki, auto nie odpala... inny sposób ?

Post autor: Triceq » pn lut 11, 2008 23:31

Witam,

Mam prawdopodobnie uszkodzoną kostkę stacyjki, tylko proszę o potwierdzenie... Golf nie pali jak przy kręceniu całkowicie gasną kontrolki na liczniku, odpala (tylko raz sie zdarzyło, że się udało odpalić i to zauważyłem) gdy kontrolki świecą przy kręceniu, co prawda przygasają ale świecą. Kostka?

Czy w takiej sytuacji mogę odpalić golfa na popych? Jest unieruchomiony i nawet zaprowadzić do warsztatu go nie mogę (tym bardziej że chce przejechać 130km żeby go naprawić cel>wujkowy garaż :helm: ). Wiem że wymiana kostki to zabawa jedynie ze ściągaczem którego nie mam i narzędzi w sumie też nie. Sprawdziłbym czy odpala na popych ale, że prawdopodobnie będę go sam rozpychał to wolę nie hasać na marne :grin: . Jeśli by nie odpalał można jakoś ominąć kostkę pod warunkiem niezdejmowania kierownicy?



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn lut 11, 2008 23:33

nie wyglada to na kostke stacyjki raczej cos po stronie rozrusznika

[ Dodano: 11 Lut 2008 22:41 ]
sprawdz połaczenia aku i wszystkie masy
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2008 23:34 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Triceq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: sob paź 29, 2005 16:25
Lokalizacja: Ostrołęka/Wawa

Post autor: Triceq » pn lut 11, 2008 23:46

hmmm... a dlaczemu tak dla mojej informacji kontrolki raz gasną, a raz świeca gdy rozrusznik kręci.. co się dzieje wtedy z napięciami w aucie? co robi/daje kostka? akurat w tym temacie to jestem cienki :blush:



Awatar użytkownika
woytooo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr cze 08, 2005 17:40
Lokalizacja: Kraków-Miechów
Kontakt:

Post autor: woytooo » pn lut 11, 2008 23:48

nie odpalaj na popych, możesz ominąć stacyjkę, ja miałem tak u siebie, nie pamiętam dokładnie ale trzeba się wpiąć w aparat zapłonowy /chyba +/,auto na luzie,przekręcony kluczyk w stacyjce i zwierasz do "+" na akumulatorze, ja tak jeździłem jakiś czas,ale u mnie świeciła się normalnie stacyjka,nie przygasała.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś przekręciłem. :bigok:



Awatar użytkownika
winter06
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 20:21
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: winter06 » pn lut 11, 2008 23:52

proponuje żebyś sobie przeczytał http://forum.vwgolf.pl/printview.php?t= ... 46d2fa755a


[url]http://www.piekne-wnetrze.pl[/url]

ALUNO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ALUNO » pn lut 11, 2008 23:54

a nie byłoby najlepiej sprawdzuc przyczyne kawalkiem przewodu gdzie jedna koncowke damy na + a druga na ten cieniutki przewodzik ze stacyjki w rozruszniku? wtedy bedzie mozna zobaczyc czy to rzeczywiscie rozrusznik :)


Szukam Pracy ;/ mechanik/Elektromechanik/Kierowca Wrocław

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 12, 2008 00:01

Triceq, z tego co napisałeś jest jak piszesz, włącz stacyjke w pierwszą pozycję i zamiast pchać rób jak radzi kolego ALUNO. Tylko zostaw auto na luzie, bo cie przejedzie!
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2008 00:02 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Triceq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: sob paź 29, 2005 16:25
Lokalizacja: Ostrołęka/Wawa

Post autor: Triceq » wt lut 12, 2008 00:02

Nie wiem czemu mam sprawdzać rozrusznik jeżeli kręci o czym napisałem :) ??

Odpalanie na krótko mi się spodobało :grin: . Jednak to jutro, a do tego czasu nikt nie napisał czemu mogą całkowicie gasnąć kontroli przy odpalaniu? Być mozę to nei kostka i niepotrzebnie mogę kombinować, albo coś jeszcze ... uszkodzić.

Aha... to żeniby rozrusznikiem ale na pierwszej pozycji zapłonu. Sprawdzę to najpierw bo jest mniej inwazyjne.
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2008 00:05 przez Triceq, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 395 gości