Wymiana płynu chłodzącego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Racetrack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 18, 2007 00:58
Lokalizacja: Strzyżów

Wymiana płynu chłodzącego

Post autor: Racetrack » sob lut 09, 2008 12:44

Witam

Planuję dziś wymianę płynu chłodzącego w moim aucie i stąd nasuwa mi się pytanie- w jaki sposób najlepiej pozbyć się starego? W którym punkcie go zlewać aby najlepiej się go pozbyć?

Znajomy mówi mi aby po zlaniu płynu przedmuchać układ kompresorem. Byłoby to jakoś pomocne? Układ był zalany borygo albo petrygo (nie mam pewności) teraz chcę wymienić na orlenowskie petrygo.

Silnik w aucie to: 1.8 RP oczywiście Gofik 2

--------
Wyszukiwarki używałem ale nie znalazłem niestety pomocnej informacji :)



zen2s1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 24, 2006 20:40
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: zen2s1 » sob lut 09, 2008 12:52

Moim zdaniem to najlepiej zdjąć wąż dolny z chłodnicy a co do przedmuchu kompresorem to pomoże ci wypchnąć pozostały płyn który pozostał w bloku tylko uważaj z ciśnieniem powietrza
rób to w delikatny sposób a gdy napełnisz układ nowym płynem to doprowadź silnik do momentu załączenia wentylatora chłodnicy i wtedy ustal ilość płynu zakręć korek i jeździj powodzenia


zen

Racetrack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 18, 2007 00:58
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: Racetrack » sob lut 09, 2008 13:05

Dzięki Panowie, zabieram się więc do pracy :)



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz lut 10, 2008 03:08

Ogólnie to żeby spuścić płyn, to musisz zdjąć wąż w najniższym punkcie układu chłodzenia - czyli dolny wąż chłodnicy. Ja jak wymieniałem płyn, to pościągałem wszystkie węże, które się dało i przepłukałem wszystko szlauchem - lałem wodę w blok silnika i w chłodnice, a także w nagrzewnicę - wszędzie, gdzie się dało. Dobrze jest też przepłukać w drugą stronę - mi wyleciało trochę syfu, choć niezawiele. Potem zbiorniczek wyrównawczy do czyszczenia - wymontowałem, zatkałem mu króćce na węże i zalałem płynem do mycia silników. Poleżał troche, potem wypłukałem wszystko i jest tak czysty, że nawet widać ile i jaki kolor jest płynu chłodniczego (bo wcześniej tego nie dało się zobaczyć).


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: czarna małpa » ndz lut 10, 2008 09:20

Marcin GTI pisze:zalej plyn do układu przez zbiorniczek jak bedziesz mial na zbiorniczku stan zakrec korek i odpal wóz poczekaj az zlapie temperature 90stopni, zgaś sprawdz stan w razie ubytku dolej i wszystko na temat


Z tym sie absolutnie niezgadzam,...jak odpowietrzy układ???Zalej go kolego nowym płynem,do poziomu,odpal go,włącz ogrzewanko...i niezakręcaj korka ze zbiornika wyr.Niech tak sobie pochodzi,żeby sie pożadnie zagrzał i pare razy wymienił płyn w układzie...tym samym odpowietrzysz układ.Pozdro all.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » ndz lut 10, 2008 10:50

Nooo...masz rację... :hehe:


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

robgr85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 01:16
Lokalizacja: 3mia100
Kontakt:

Post autor: robgr85 » ndz lut 10, 2008 11:47

ja u mnie w golfie jak zdjąłem wąż przy chłodnicy to nie wszystko wyszło... proponowałbym zdjąć także węże przy pompie...
Ostatnio zmieniony ndz lut 10, 2008 11:48 przez robgr85, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://ilepali.info/pt.php?id=62][img]http://ilepali.info/foot.php?id=62[/img][/url]

Awatar użytkownika
dm414
Mk2 F&I
Mk2 F&I
Posty: 2626
Rejestracja: sob maja 13, 2006 17:30
Lokalizacja: SzlichtyngoVWa
Kontakt:

Post autor: dm414 » pn lis 02, 2009 22:48

ja mam pytanie też biorę się za wymianę płynu niedługo czy warto stosować płyn do od kamieniania układu.. zapłaciłem za niego ok 10zł i myślę że warto go wykorzystać..

co wy na to?


[b]Jetta USA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3891289#3891289

Moje exFire&Ice: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214805[/b]

MÓJ MK2: BYŁY http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93904

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt lis 03, 2009 07:27

robgr85 pisze:ja u mnie w golfie jak zdjąłem wąż przy chłodnicy to nie wszystko wyszło... proponowałbym zdjąć także węże przy pompie...
- bo trzeba zdjąć dwa węże przy pompie - te dwa od dołu. Albo odkręcić krócic termostatu.



Awatar użytkownika
Nocny Sokół
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: śr sie 26, 2009 21:31
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Nocny Sokół » wt lis 03, 2009 23:40

a to ja sie dolacze do tematu i zapytam ile tego plynu srednio wchodzi do ukladu?



Awatar użytkownika
bogus01
MK2 600KM
MK2 600KM
Posty: 115
Rejestracja: pt lis 28, 2008 22:21
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: bogus01 » wt lis 03, 2009 23:54

kup 5 litrowy baniaczek to ci starczy na dolewke a propo całkowitego opróżniania to bez przedmuchania nigdy do końca nie wyjdzie stary płyn czy woda to najlepiej dolac koncentrat a jaki to niech sie spece odezwą



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości