Co się dzieje gdy padnie sonda lambda i silniczek krokowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kendzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw lip 26, 2007 17:56
Lokalizacja: Ciechanowiec
Kontakt:

Co się dzieje gdy padnie sonda lambda i silniczek krokowy

Post autor: Kendzior » sob lut 09, 2008 01:31

Witam!!! Mam pytanie co sie dzieje gdy w pierdyknie lampa somda czy jakoś tak, i slinik krokowy?
Z mojm mk3 dzieje sie cos dziwnego w czasie jazdy przerywa to już opisywałem wcześniej,zauważyłme ze najcześciej wtedy gdy auto ma jakis opur np. nie równa droga nie wielkie dołki i w tedy tak sie przydusza.podejrzewam ze to pompka wodna nie wyrabia z podawaniem paliwa :( ale nie wiem czy dobrze myśle. Jak ktoś coś może mi doradzic to bede wdzieczny :) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob lut 09, 2008 14:56 przez Kendzior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z samochodem

Post autor: mauro22 » sob lut 09, 2008 01:41

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję iż nie masz zbyt wielkiego pojęcia na temat tego co dzieje się pod maskątwojego samochodu. Postaram się Ci przyblizyć działanie wymienionych przez Ciebie elementów.

sonda lambda - odpowiedzialna jest za określenie składu spalin. Na podstawie jej pomiarów
komputer ustala skład mieszanki paliwowo powietrznej.

silnik krokowy - jego głównym parametrem jest ilość cykli jakie wykonuje w jednostce czasu.
jak sama nazwa mówi cykle to praca iglicy d przód i w tył. Odpowiedzialny za
pracę silnika na biegu jałowym.

pompa wodna - tłoczy ciecz chłodzacą w kanałach silnika oraz chłodnicy.

pompa paliwowa - zaopatruje układ zasilania silnika w paliwo płynne.

Z tego co piszesz o tych nierównościach wnioskuję iż zapewne masz poluzowane łącze z sondą lambda , pompą paliwową lub okablowaniem silnika krokowego. Sprawdź podłączenie tych elementów.


Jacek R.

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob lut 09, 2008 01:42

Ja Cię! Kendzior!
Pomijając bijące w oczy orty to widzę, że musisz sobie przyswoić budowę samochodu i zastosowanie oraz funkcjonowanie znajdujących się w nim podzespołów bo jak rany ....
nie lampa somda tylko sonda lambda a pompa wody wymusza obieg wody a nie paliwa.
Zbyt dużo koledzy mieliby w tym temacie do pisania. Tobie proponuję zacząć od wpisywania w wyszukiwarkę, najlepiej tę na dole strony, interesujących Cię elementów i po zgłębieniu tematów poznasz ich budowę i zasadę działania a wtedy sam lub z pomocą forumowiczów będziesz dochodził do poprawnych lub bliskich im diagnoz.

Pozdrawiam.


Obrazek

Kendzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw lip 26, 2007 17:56
Lokalizacja: Ciechanowiec
Kontakt:

Post autor: Kendzior » sob lut 09, 2008 17:45

to pomyliłem sie przy pisaniu i temu wyszło wodna zamist paliwowej heh przepraszam *#cenzura#* mi sie z letka ale dziekiu za opisanie tych elementów,



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 476 gości