Przygasająca deska rozdzielcza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 30, 2005 14:48
Lokalizacja: Kielce

Przygasająca deska rozdzielcza

Post autor: zych » pt lut 08, 2008 12:07

Od pewnego czasu mam taki problem. Przygasa mi deska rozdzielcza, a dokładnie tablica z prędkościomierzem i obrotmierzem. Nie gaśnie całkowicie, tylko obniża się samoczynnie natężenie jej oświetlenia. Zauważyłem też, że chwilami mi się dławi samochód, tak jakby było to połączone właśnie z tym spadkiem napięcia. Z tym,że to dławienie ma takie objawy jakby filtr gazu był przytkany lub było to winą świec - trwa to ułamek sekundy i zdarza się rzadko. Nie wiem czy łączyć jedno z drugim? nie mniej jednak wczoraj zauważyłem, jadąc w nocy, że to przydławienie wystąpiło w momencie kiedy oświetlenie na tablicy trochę się przyciemniło. Muszę zrobić na dniach trochę dłuższą trasę i mam obawy, żeby po drodze nie wywinął mi jakiegoś numeru.



marclip1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:43
Lokalizacja: uop6
Kontakt:

Post autor: marclip1 » sob sie 16, 2008 23:44

mam podobne problemy ale to sie stało dziś jak lał deszcz wycieraczki chodziły i nagle przygasa licznik ale co to może być? i niby nie miał takiego przyspieszenia ,czyżby zwarcie gdzieś?nie mam pojęcia co to,jakbyś coś się dowiedział to daj znać cześć!



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz sie 17, 2008 02:18

Duże spadki napięć na zasilaniu, od klem po stacyjkę: zły kontakt, luźna któraś kostka, poluzowany przekaźnik z nr 18, a nawet woda w skrzynce bezpieczników - za dużo przyczyn na odległość.



marchew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 02, 2008 09:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: marchew » pn sie 18, 2008 13:04

U mnie tak było jak się szczotki na alternatorze kończyły, niby kontrolka od ładowania się nie paliła, a deska przygasała. Sprawdz szczotki i ewentualnie ładowanie u elektryka, może pada Ci również regulator napięcia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 246 gości