golfik cięzko pali!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

seweryn021
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 19, 2007 14:46
Lokalizacja: drezdenko
Kontakt:

golfik cięzko pali!!!

Post autor: seweryn021 » wt lut 05, 2008 21:18

Mam problem z odpalaniem mojego Golfika!! Jak zimny muszę lekko dodać gazu potem już chodzi silnik normalnie nie wiem co to jest za przyczyna bylem już u elektryka sprawdzał mi błedy w komputerze ale wszystko jest niby ok!!!! Mam silnik 1.6 1996 r autka nie wiem co jest przyczyną takiego odpalania autka!!!Pomocy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 05, 2008 21:30

zacznij od pomiarów oporów i zasilania czujnika temperatury (piny 1 i 3), wartości masz w sąsiednim temacie o zapalaniu bez ssania.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

seweryn021
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 19, 2007 14:46
Lokalizacja: drezdenko
Kontakt:

golfik cięzko pali!!!

Post autor: seweryn021 » śr lut 06, 2008 23:30

Tylko , że ja jestem laikiem i nie wiem od czego zacząc!! Może ktoś mi pomoże jak mam się do tego zabrać.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr lut 06, 2008 23:37

seweryn021, tak to sprawdza się opór: 2 000 - 3 000 omów / 20 °C
opór: 200 - 300 omów / 90 °C
Diagnostyka
Sprawdzić złącze(a): Sprawdzić złącze(a), w razie potrzeby oczyścić je lub przymocować aby zapewnić dobre podłączenie.
Sprawdzić opór:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika.
Zmierzyć opór pomiędzy wtykami 1 i 3 czujnika. Porównać z podanym oporem.
Sprawdzić napięcie zasilania:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika.
Włączyć zapłon i zmierzyć napięcie pomiędzy końcówkami 1, 3 złącza i ujemną końcówką akumulatora. Jedna z wartości powinna być równa 5 V. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie, następnie ECU.
Sprawdzić podłączenie do ECU:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącza z czujnika i ECU.
Zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza napięcia zasilania i odpowiednią końcówką w złączu ECU. Powinien on być < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.
Sprawdzić uziemienie:
Sprawdzić na schemacie czy podłączenie uziemienia zostało podłączone do uziemienia bezpośredniego czy do ECU. Jeśli jest ono podłączone bezpośrednio do uziemienia: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika i zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza uziemienia i ujemną końcówką akumulatora. Powinien być on < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie. W przypadku podłączenia do ECU: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika i ECU. Zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza uziemienia i odpowiednią końcówką w złączu ECU. Powinien być on < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie, następnie ECU.



Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

...

Post autor: 2RaZ » czw lut 07, 2008 10:21

mam to samo, ale wydaje mi się, że to jest normalne przy niskich temperaturach, ja przy odpalaniu muskam delikatnie gaz (wiadomo na ssaniu) i jest ok. Jak już rano w ten sposób odpali to póżniej już bez dodawania gazu odpala...to normalne???
Pozdrawiam!
:smoke: :smoke: :smoke:


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » czw lut 07, 2008 10:54

seweryn021, Masz silnik 1.6 AEE? Może po prostu przytrzymaj go chwilkę dłużej na rozruszniku i będzie palił bez dodawania gazu. Nie jest to nowe auto przecież. Mojego taty corsa tak zawsze pali: trochę dłużej kręci niż np. ja w golfie, ale zawsze odpala za pierwszym razem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 516 gości