Zmiana przebiegu licznika - jak?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Zmiana przebiegu licznika - jak?

Post autor: GRIZLI » ndz lut 03, 2008 13:22

Cześć
Przymierzam się do zmiany licznika w swoim autku. Chcę wywalić orginalny na nowy - z cordoby -białe tarcze + MFA. Chciałbym jednak, aby nowy licznik miał dokładnie taki sam przebieg jaki jest obecnie na moim w autku. Samochod posiada książkę serwisowa z auktualnymi wpisami az do momentu zakupu przezemnie. Od tego momentu sam zapisuję wszelkie wymiany materiałów i naprawy. Dlatego chcialbym aby to wszystko nadal ładnie się zgadzało. Czy jes możliwe ustawienie przebiegu w nowym liczniku co do km i czy przypadkiem nie zginie przy tej operacji napis TOTAL? Na obecnym i nowym napis ten jest wyświetlany.
Ostatnio zmieniony ndz lut 03, 2008 18:47 przez GRIZLI, łącznie zmieniany 1 raz.



rafalczarny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 03, 2007 00:22
Lokalizacja: Namysłów woj. opolskie
Kontakt:

Post autor: rafalczarny » ndz lut 03, 2008 14:25

Witam! niestety po wymianie licznika będziesz miał przebieg ten co miało autko z którego jest licznik.Wymieniałem kiedyś kumplowi licznik w mk3 na taki z obrotomierzem i to jest prawda był inny przebieg. Ktoś pisał kiedyś że jedynie przez VAG można zmienić przebieg na taki jaki chcesz.



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz lut 03, 2008 14:47

O tym, że cofają liczniki do sprzedaży samochodu to ja wiem. Interesuje mnie tylko, czy można to wykonać w domu, za pomoca VAGA..? W grę wchodzi także wymiana samej części elektronicznej-przekaładka ze starego do newego ale nigdy nie rozbierałem licznika w Mk3 i nie wiem, czy to jest mozliwe.
Ważne - nowy licznik ma przebieg sporo mniejszy od mojego, czy przestawianie działa takze w druga stronę? Nie chcę montować z mniejszym przebiegiem, nie zależy mi na błazenadzie, tworząc przebieg 90 tyś km w 12 letnim samochodzie.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 03, 2008 16:27

da sie ustawić przebieg w jedną jak idrugą strone VAGiem , rozbieranie licznika to nie problem , największy jest ze zdejmowaniem wskazówek



Meduza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 17:09
Lokalizacja: Francja (jeszcze)

Re: Zmiana przebiegu licznika - jak?

Post autor: Meduza » wt kwie 29, 2008 23:56

GRIZLI pisze:Cześć
Przymierzam się do zmiany licznika w swoim autku. Chcę wywalić orginalny na nowy - z cordoby -białe tarcze + MFA. Chciałbym jednak, aby nowy licznik miał dokładnie taki sam przebieg jaki jest obecnie na moim w autku. Samochod posiada książkę serwisowa z auktualnymi wpisami az do momentu zakupu przezemnie. Od tego momentu sam zapisuję wszelkie wymiany materiałów i naprawy. Dlatego chcialbym aby to wszystko nadal ładnie się zgadzało. Czy jes możliwe ustawienie przebiegu w nowym liczniku co do km i czy przypadkiem nie zginie przy tej operacji napis TOTAL? Na obecnym i nowym napis ten jest wyświetlany.
Wiem tylko co pisza inni, vag nie można zrobić korekty w tych rocznikach bo nie ma dostępu do zegarów.

Mam podobny problem z moim passaciekiem B4

[ Dodano: 29 Kwi 2008 23:58 ]
miś fazi pisze:da sie ustawić przebieg w jedną jak idrugą strone VAGiem , rozbieranie licznika to nie problem , największy jest ze zdejmowaniem wskazówek
Właśnie różne czytam odpowiedzi, mam vaga ale nie mam dostępu do zegarów.


Dzięki

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » śr kwie 30, 2008 00:23

Przez VAGa tego nie zrobisz. Chyba najlepiej ci będzie dać go gościowi od cofania liczników i niech ci przestawi. Od biedy jak ma być niewiele naprzód można podłączyć pod jakiś generator częstotliwości i jazda. Ja tak u siebie podganiałem licznik od octavi o 15 tys. przez 3 dni. =]]]


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Re: Zmiana przebiegu licznika - jak?

Post autor: wolfzan » śr kwie 30, 2008 02:21

GRIZLI pisze:Czy jes możliwe ustawienie przebiegu w nowym liczniku co do km i czy przypadkiem nie zginie przy tej operacji napis TOTAL?
Napis TOTAL znika po przejechaniu 300 000 km.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr kwie 30, 2008 08:19

Napis TOTAL znika po przejechaniu 300 000 km.
Potrafi też zniknąć przy nieumiejętnej zmianie przebiegu .


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

ukiloki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: wt sty 29, 2008 00:05
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: ukiloki » pn maja 05, 2008 12:25

moe ustawic dowolny przebieg w mk3 vento, wiad na PW



marx232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 27, 2008 21:19
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: marx232 » pn maja 05, 2008 14:43

Total nie zawsze znika, zalezy od liczydła, najczesciej jest do 300tys w motometerze, a w seacie moze raz widzialem motometer.

Jak bedziesz miał zegar to odezwij się na PW, zrobimy korekte, poprowadze cie za raczke :)



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » pn maja 05, 2008 18:36

Mo, będę wdzieczny za pomoc :pub:
Ostatnio zmieniony pn maja 05, 2008 18:44 przez GRIZLI, łącznie zmieniany 1 raz.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » pn maja 05, 2008 19:25

a czy by zmienić przebiehg trzeba ywjąc licznik? oststnio wyminiałem w swoim i zauważyłem ze nikt wczesniej przede mną go nie wyjmował, czyli moge stwioerdzic ze mam oryginalny przebieg?


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » wt maja 06, 2008 12:00

a poczym poznałeś że nikt go nie wyjmował


Obrazek Obrazek

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » wt maja 06, 2008 16:14

po tym że śrubki były nietknięte i obudowa była mocno zakurzona. mimo że odkeręcałem bardzo delikatnie i dobrym wkrętakiem (park tool) to i tak ślady nieznaczne na śrubkach zostawiłem.
a jak sie cofa taki wyjety juz licznik?


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 428 gości