Sprzegło, a raczej samoregulator..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafal8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 19:09
Lokalizacja: Siedlce

Sprzegło, a raczej samoregulator..

Post autor: Rafal8 » sob lut 02, 2008 17:23

Witam mam mały problem, dzis podczas jazdy spadła mi linka z łapy od skrzyni biegów z powodu przerdzewiałej zawleczki, dorobiłem zawleczke ale sprzegło nie łapie, tzn łapie ale na samej górze dodam że wczesniej było wszystko wporzdku.
Jest to linka z samoregulacją i mam pytanie czy da się ustawić żeby działało jak wcześniej? czy pozostaje tylko wymiana linki.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1607038#

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob lut 02, 2008 17:27

samoregulacje linki musisz najpierw zcisnąć , są specjalne obejmy plastikowe a z braku takowej poradzisz sobie miękim miedzianym drutem , obudowa samoregulacji ma dwa małe uszka

[ Dodano: 02 Lut 2008 16:28 ]
samoregulacje najpierw zciskasz , zakładasz linke i następnie zwalniasz samoregulacje



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » ndz lut 03, 2008 01:38

Ja u siebie jak wymieniałem skrzynie biegów, to po złożeniu przez około 10 km linka była przez samoregulator źle ustawiona i ponad 2500 się ślizgało, trochę pojeździłem i samo się ustawiło.



Awatar użytkownika
Rafal8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 19:09
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Rafal8 » pn lut 04, 2008 16:51

miś fazi pisze:samoregulacje linki musisz najpierw zcisnąć , są specjalne obejmy plastikowe a z braku takowej poradzisz sobie miękim miedzianym drutem , obudowa samoregulacji ma dwa małe uszka

[ Dodano: 02 Lut 2008 16:28 ]
samoregulacje najpierw zciskasz , zakładasz linke i następnie zwalniasz samoregulacje
Zrobiłem jak piszesz i wszystko powruciło do normy.

wielkie dzieki za pomoc


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1607038#

toomek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 27, 2006 12:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: toomek77 » pn lut 04, 2008 17:09

Mam ten sam problem. Nie rozumiem do końca co należy zrobić aby zadziałało.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lut 04, 2008 18:13

toomek77 pisze:Mam ten sam problem. Nie rozumiem do końca co należy zrobić aby zadziałało.
po prostu linka z samoregulacją musi być zciśnięta przed założeniem , popatrz na linke przy skrzyni biegów , masz tam taką jakby harmonijke , ta harmonijka musi być zciśnięta , jak linka jest zdjęta to trudno to zrobić samemu , najlepiej jak ktoś zciska a drugi lekko pociąga linke , potem jak zciśniesz samoregulacje zakładasz taki plastik blokujący co trzyma harmonijke u góry i jest zaczepiony za takie uszka w obydowie samoregulacji , tak zciśniętą linke sie zakłada na pedał sprzęgła i zaczepia o łape sprzęgła a następnie zwalnia sie blokade samoregulacji , czyli po prostu zdejmuje obejme az linka sie sama rozpręży



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 442 gości