Biegi ciezko wchodza jak cieply???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rlipski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 28, 2008 15:45
Lokalizacja: UK

Biegi ciezko wchodza jak cieply???

Post autor: rlipski » pn sty 28, 2008 15:57

Witam otoz kupilem niedawno czworke 1.6 z 2002 roku z silnikiem BCB i skrzynia ERT. Problem polega ze jak zimny silnik to biegi wchodze ladnie lekko. Jak tylko troche sie nagrzeje to o wiele ciezej. Czy to skrzynia? Czy tylko cos z mechanizmem przeniesienia ruchu dzwigni na skrzynie? Zdjalem skore i posmarowalem ta plastikowa kulke oraz wszystkie ruchome elementy na skrzyni ale nie pomaga. Czy ktos sie z tym juz spotkal?



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn sty 28, 2008 16:12

mało lub brak oleju, sprzawdź poziom. Z powodu braku oleju koła zębate szybko się nagrzewają i zaczynają blokować skrzynię. Rozszerzalność termiczna materiału jest tego powodem.
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2008 16:13 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn sty 28, 2008 16:21

prezesso pisze:mało lub brak oleju, sprzawdź poziom
Witam
Nie bardzo . Ja mam 2 jke i jest to samo. Olej mam ,świeżo wymieniony , zalany do maxa. Albo bedzie to jakość oleju albo sprzęgło . Bo zresztą mechanizm zmiany mam także zregenerowany.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

rlipski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 28, 2008 15:45
Lokalizacja: UK

Post autor: rlipski » pn sty 28, 2008 16:50

Sprawdze poziom oleju i mechanizm pod dzwignia od spodu jak tylko bede mial dostep do kanalu. Dodam jeszcze ze przebieg autentycznie 21 tys mil wiec jezeli sprzeglo to czyzby moglo pojsc tak szybko???

Aaaaaaa, jeszcze jedno. Ta ciezkosc wchodzenia biegow polega na tym ze dzwignia ogolnie ciezko chodzi we wszystkich kierunkach, nawet ruszajac nia tylko na boki.

[ Dodano: 06 Lut 2008 08:34 ]
No i na wszelki wypadek zdecydowalem zmienic olej. Stary wygladal ok nie bylo w nim zadnych urwanych nitow i nie bylo go za malo. Poza tym czy skrzynie ERT z 2002 roku tez sa narazone na problem z nitami??? Nowego oleju na poczatku weszlo 1,5 zamiast 1,9. Wiec zakrecilem korek, uruchomilem na kilka sekund silnik i potem weszla reszta.

Ale mechanik mi mowi ze to poduszka silnika. Ta za akumulatorem. Fakt ze chyba jest do wymiany bo dosyc luzno na niej siedzi, ale czy to moze byc powodem ciezkosci wchodzenia biegow??? Niestety nie mam tu za duzej mozliwosci w wyborze mechanikow zeby to potwierdzic, a servis VW powiedzial ze to trzeba skrzynie wyjac i tylko za to juz chca 450 funtow a cos mi sie wydaje ze to nie wewnatrz skrzyni jednak.
Ostatnio zmieniony śr lut 06, 2008 10:33 przez rlipski, łącznie zmieniany 3 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 325 gości