[mk3] dyskoteka w aucie = alarm z kontrolka oleju = problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[mk3] dyskoteka w aucie = alarm z kontrolka oleju = problem

Post autor: prozak » czw maja 19, 2005 18:49

mam problem taki:
2 razy zdazylo mi sie przez jakis czas jechac okolo 180km/h (autostrada) problem w tym ze po krutkim czasie golfik zaczol wyc + kontrolka oleju zaczela migac speszony zatrzymalem sie zgasilem silnik zapalilem i byla cisza wiec pojechalem dalej (temperatura wody byla w normie). kolejny raz po krutkim czasie zaczol wyc (predkosc podobna) zatrzymalem sie zajrzalem pod maske i ales ok stan oleju jak najbardziej odpowiedni i ales gralo wiec pojechalem dalej i kolejny raz powturka po ktorej zrobilem przystanek (10 - 15 minut) teraz jazde ograniczylem do 100 - 120km i dojechalem do domciu w ciszy. zapomnialem o calej sprawie az dzisiaj kolejny raz predkosc doszla do 170-180 i kolejny raz uslyszalem niemily dzwiek :hmm: eeehhh czym moze byc to spowodowane??

mk3 1.8 90 kucy olej gtx magnatek pelen syntetyk(zmieniony 5 miesiecy temu i okolo 7-9tys/km przejechane na nim), 200tys km przebieg, silnik suchy bez zadnych widocznych i odczuwalnych usterek, temperatura zawsze odpowiednia nigdy nie przegrzany.


kto hamuje ten przegrywa

cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » czw maja 19, 2005 18:58

proponuje juz zmienić na półsyntetyk przy 200 tyś One jest trochę żadki , albo zmienić czujniki ciśnienia oleju moze maja już osad


MORE POWER

CUDAK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 02, 2005 12:22
Lokalizacja: Chełmek k. Oświęcimia
Kontakt:

odp

Post autor: CUDAK » czw maja 19, 2005 19:07

przypuszczam :)
Ostatnio zmieniony czw maja 19, 2005 23:13 przez CUDAK, łącznie zmieniany 1 raz.


Części z Niemiec do wszystkich samochodów osobowych. Tel. 0-504-002-584;
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1343805
http://www.swistak.pl/user_info_aukcje.html?id=121753

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » czw maja 19, 2005 20:51

niedookreslilem o jaki alarm chodzi :) a chodzilo mi to pikanie tego sygnalu ze nalezy sie zatrzymac znaczy ze cos jest nie tak pika on rowno z zapalaniem sie kontrolki oleju :)


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Re: odp

Post autor: MrSalieri » czw maja 19, 2005 21:52

CUDAK pisze:przypuszczam ze musisz sprawdzic instalacje alarmu....byc moze cos zwiera sie w trakcie jazdy z przewodem co idzie do czujnika kontrolki oleju i Ci falszuje wskazanie.....ale to tak domniemywam....Raczej wykluczyl bym jakiekolwiek problemy z silnikiem od strony mechanicznej spowodowane tym swieceniem kontrolki olej a skupil bym sie na szukaniau po stronie alarmu. Jak stary alarm, moze robione cos bylo z blacharka w ostatnim czaise .....sprawdz przewod (od alarmu) od czujnika klapy w jakim jest stanie i czy gdzies podorodze nie jest przetarty i akurat nei styka sie z przewodem od kontrolki oleju .....i wcale nie musi to byc w komorze silnika rownie dobrze moze byc w okolicy licznika o ile w poblizuu niego idzie instalacja alarmowa.....jak cos to daj znac pomyslimy co dalej :)
Alarm hahahhaha dobre...
Nie ja tez bym wogule nie podejrzewal uszkodzen mechanicznych silnika tylko ja po takich objawach mialem panewki do wymiany...
Pozdro.



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » pt maja 20, 2005 21:32

zalatwilem juz wymiane oleju i filtra na ela pol syntetyk zobaczymy jak bedzie dalej jesli sytuacja sie bedzie powtarzac trzeba bedzie doglebnie zbadac silnik


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
Szeli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 27, 2005 21:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Szeli » pt maja 20, 2005 23:02

He he. Don't panic brother :bajer: Jesli dobrze ci się jeździ na GTX 5W/40 to go nie zmieniaj, jeśli silnik zacznie pić oleju wiecej to przezuc się na półsyntetica 10W/40 a wracajac do tematu to padł ci czujnik cisnienia oleju. Miałem to samo i tak samo jak ty panikowałem, otrzegawczy drzwiek wydobywa się z któregoś przekaźnika i towarzyszy mu mrugajaca kontrolka oleju. Poprostu czujnik lub czujniki cisnienia oleju niedomagaja jak kazdy element auta one takze sie zuzywaja i psują. U mnie tez zaczelo to się dziac czasami a potem coraz czesciej, az w koncu włanczał się alarm po przekroczeniu 2 tyś obr i minimalnym wzroscie cisnienia. Wymien czuniki i po problemie, koszt jednego to coś ok 10zł - taniocha. Pozdrawiam.


6.7s 190HP VR6 2.9 by Szeli

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » pt maja 20, 2005 23:51

olej juz wymieniony :) byla okazja szwagier zalatwil i mam gratis jednak czujnik i tak wymienie jesli to kwestia takiej ceny to nie warto sie nawet zastanawiac.
teraz pytanie gdzie ten czujnik jest i czy bede musial spuszczac nowy olej :)


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
Szeli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 27, 2005 21:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Szeli » sob maja 21, 2005 09:27

prozak pisze:olej juz wymieniony :) byla okazja szwagier zalatwil i mam gratis jednak czujnik i tak wymienie jesli to kwestia takiej ceny to nie warto sie nawet zastanawiac.
teraz pytanie gdzie ten czujnik jest i czy bede musial spuszczac nowy olej :)
U mnie czujniki sa 2 w obudowie filtra oleju, poprostu od góry się je wykreca, nie wiem jak jest u ciebie ale napewno oleju nie musisz spuszczac.


6.7s 190HP VR6 2.9 by Szeli

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » sob maja 21, 2005 10:09

Mi tez jeden mechanik powiedzial wymien sobie czujnik oleju. Poczytalem troche na forum pojechalem do innego kazalem zmierzyc cisnienie i skonczylo sie na wymianie panewek.
Pozdro.



Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » sob maja 21, 2005 10:20

ja mialem identycznie tylko ze przy predkosci 110 km zmienilem olej na mineralny i jest wszystko dobrze


Danger War Machine Incoming

BM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 21, 2005 16:44

Post autor: BM » sob maja 21, 2005 16:51

Witam.
No to ja mam podobnie, tyle ze przy predkosci 60-80 km/h. Jednym slowem dzwiek mnie dobija ale przewaznie po paru minutach juz cichnie.
Takie zycie dobrze ze koszt nie jest duzy.


Pelen odjazd.

BM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 21, 2005 16:44

Post autor: BM » sob maja 21, 2005 16:52

Witam.
No to ja mam podobnie, tyle ze przy predkosci 60-80 km/h. Jednym slowem dzwiek mnie dobija ale przewaznie po paru minutach juz cichnie.
Takie zycie dobrze ze koszt nie jest duzy.


Pelen odjazd.

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob maja 21, 2005 17:03

Zmiana oleju na 10w pominno pomóc bo 5w to troszkę za rzadki do tego rocznika MKIII na 5w to rzadkość więc silnik jest raczej w dobrym stanie ,ale jak nie pomorze to wymiana panewek.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości