Wycieraczki stają na śodku szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 15:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wycieraczki stają na śodku szyby

Post autor: Lido » czw maja 19, 2005 09:57

Z tego co wiem to wiekszosc dwójek tak ma ale z ciekawości zapytam czy ktoś wie co zrobić z tym fantem: Jak chodzą mi wycieraczki i je wyłączam to stają dokładnie w tym miejscu w którym są w momencie wyłączania. Co zrobić żeby wracały na swoją pozycje ???



carrot

Post autor: carrot » czw maja 19, 2005 10:13

Sprawdź czy do silniczka wycieraczek dochodzi stały +12V (niezależny od położenia dźwigni wyłącznika wycieraczek) jeśli tak to uszkodzony jest styk w silniczku (a dokładnie w przekładni), jeśli nie dochodzi to sprawdź przekaźnik czasowy wycieraczek i bezpieczniki
Pzd



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » czw maja 19, 2005 12:57

carrot pisze:Sprawdź czy do silniczka wycieraczek dochodzi stały +12V (niezależny od położenia dźwigni wyłącznika wycieraczek) jeśli tak to uszkodzony jest styk w silniczku (a dokładnie w przekładni), jeśli nie dochodzi to sprawdź przekaźnik czasowy wycieraczek i bezpieczniki
Pzd
tak jak mówisz + powrotni czy jakoś tam ... to samo miałem z tylną wycieraczką pękł + w gumach łączących klape z resztą ...


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
aluxiv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 23, 2005 13:28
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Kontakt:

Post autor: aluxiv » czw maja 19, 2005 13:02

Carrot dobrze prawi :) w koncu z Krakowa :) pozdrawiam :)



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » czw maja 19, 2005 14:00

Już kiedyś to było ale jeszcze raz :
wymątuj silnik wycieraczek razem z silnikiem wyjdzie też takie "coś" okrągłe rozkręć to będą tam okrągłe bieżnie po których "chodzą " styki wyczyść to dokładnie i musi chodzić
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Q.bak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:53
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Q.bak » wt cze 07, 2005 16:58

Witam,
mam bardzo podobną sytuacje z wycieraczkami - nie wracają mi do końca, potrafią zostać na środku szyby itp. Dzieje się tak nawet jeśli są podniesione czyli opór nie ma tu chyba większego znaczenia. Przy zgaszonym silniku słychać (bo jest cicho z racji wyłączonego silnika ;) )takie jakby chrobotanie przy wracaniu wycieracki (nie dzieje sie to jeśli manetka jest w położeniu pracy tylko 0).
Przypuszczam że nie jest to wina przekaźnika gdyż wkładałem tam inny i sytuacja jest identyczna. Dziwne jednak jest to że napięcie przy włączonej stacyjce i wyłączonych wycieraczkach jest ~10V a nie 12V.
Jak sądzicie, może to być coś z elektryką czy raczej wina silniczka? (jak będę miał troche czasu to go rozkręce i zobacze ale nie wiem czy jest sens)
Z góry dziękuje za jakiekolwiek sugestie. pozdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości