[mk2] sprzęgło-hałas na luzie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

[mk2] sprzęgło-hałas na luzie

Post autor: king66 » śr maja 18, 2005 21:57

witam...
mam problem z golfem II TD
po naprawie po dzwonie pojawily mi sie stuki (halas) chyba w sprzegle...
sprawa wyglada tak...
w trakcie dzwonu silnik pozostal na poduszkach nie wypadl z mocowan po dzwonie biegi wchodzily OK
niestety trzeba bylo wykrecic skrzynie biegow aby zrobic zawieche z lewej strony... po przykreceniu skrzynki... zaczely sie problemy :(
gdy mam wlaczony silnik na luzie nie wysprzeglony slysze ewidentne stuki... w momencie kiedy wcisne sprzeglo jest OK
najgorsze ze w trakcie jazdy na luzie tez slychac i czasem w trakcie jazdy przy skrecaniu lekkim takim w obrebie 2 pasow tez to slychac a jak odbije w lewo to cichnie...

co to moze byc???

podobny problem mam w POLO 1.4D 93'
moj znajomy mechanior jest bezradny zostalo mi tylko to forum

czekam na wszelkie rady i sugestie

pozdrawiam :helm:


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr maja 18, 2005 22:07

A to nie czasem łożysko na skrzyni sie rozleciało? :chytry:



bandit

Post autor: bandit » czw maja 19, 2005 09:53

z tego co opisujesz masz identyczne objawy jak ja, stuki-chrobotanie na luzie... pytałem wielu osób i ile pytań tyle opinii:) pojeżdziłem tak troche i ostatnio kupiłem kompletne sprzęgło sachsa i teraz leży czeka na założenie... mam nadzieję że to zniknie....
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Overmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 22:49
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Overmo » czw maja 19, 2005 11:10

Witam. Moim zdaniem masz do wymiany docis sprzęgła, u mnie jest podobnie i tak mi właśnie mechanik powiedział. Pozdrawiam


Brak pomysłu na podpis:)

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » czw maja 19, 2005 12:54

Jeżeli na luzie słychać chałas takie terkotanie chrobotanie czy stuki .... a po wciśnięciu sprzęgła nastaje cisza to łożysko oporowe w skrzyni biegów .... propozycja jak już wymieniać to cały komplet ... łożysko... sprzęgło...i docisk ... jedna robota a tyle z głowy...


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw maja 19, 2005 13:10

Jak jest to skrzynia pięciobiegowa to pamiętajmy, że łożysko jest z tyłu skrzyni i cały czas pracuje w oleju. Może być coś z dociskiem i tą tarczą, która wciska sprężyny.



Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » czw maja 19, 2005 15:49

no jest wlasnie skrzynia V
wolalbym zostac przy lozysku...
bo komplet sachs'a pewnie troche kosztuje...


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

modny

Post autor: modny » czw maja 19, 2005 17:28

hyper74 pisze:Jeżeli na luzie słychać chałas takie terkotanie chrobotanie czy stuki .... a po wciśnięciu sprzęgła nastaje cisza to łożysko oporowe w skrzyni biegów .... propozycja jak już wymieniać to cały komplet ... łożysko... sprzęgło...i docisk ... jedna robota a tyle z głowy...
Chyba kolega cos pomylil. Jesli po wcisnieciu sprzegla halas ustaje to znaczy ze cos albo z dociskiem albo lozyska w skrzyni(sprawdz poziom oleju). Przeciaz na luzie lozysko oporowe nie jest wykorzystywane i nie bedzie halasowac po wcisnieciu sprzegla skrzynia przestaje pracowac a zaczyna lozysko oporowe.



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » czw maja 19, 2005 18:55

Dokładnie tak jak napisał modny, łożysko wyciskowe (oporowe) pracuje wyłącznie podczas wciskania sprzęgła więc ono odpada, pozatym nie znajduje się w skrzyni biegów tylko przed nią. Zostaje więc coś w skrzyni albo docisk. Stawiałbym na docisk.



piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » czw maja 19, 2005 19:22

hyper74 pisze:Jeżeli na luzie słychać chałas takie terkotanie chrobotanie czy stuki .... a po wciśnięciu sprzęgła nastaje cisza to łożysko oporowe w skrzyni biegów .... propozycja jak już wymieniać to cały komplet ... łożysko... sprzęgło...i docisk ... jedna robota a tyle z głowy...
co ty za bzdury wygadujesz!!! jezeli lozysko oporowe jest zepsute to wlasnie po wcisnieciu sprzegla je slychac. po drugie ono kosztuje moze z 20 zł. i nie trzeba skrzyni nawet wyciagac a ty kazesz mu cale sprzeglo wymieniac "NA WSZELKI WYPADEK" !!!!???? gadasz jak ci mechanicy, ktorzy sie na robocie nie znaja tylko naciagaja ludzi na koszta i zawsze cos psuja. Na drugi raz jak nie masz pojecia o czym mowisz to nie udzielaj takich rad, ktorymi mozesz tylko komus problemu narobic.



piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » czw maja 19, 2005 19:22

hyper74 pisze:Jeżeli na luzie słychać chałas takie terkotanie chrobotanie czy stuki .... a po wciśnięciu sprzęgła nastaje cisza to łożysko oporowe w skrzyni biegów .... propozycja jak już wymieniać to cały komplet ... łożysko... sprzęgło...i docisk ... jedna robota a tyle z głowy...
co ty za bzdury wygadujesz!!! jezeli lozysko oporowe jest zepsute to wlasnie po wcisnieciu sprzegla je slychac. po drugie ono kosztuje moze z 20 zł. i nie trzeba skrzyni nawet wyciagac a ty kazesz mu cale sprzeglo wymieniac "NA WSZELKI WYPADEK" !!!!???? gadasz jak ci mechanicy, ktorzy sie na robocie nie znaja tylko naciagaja ludzi na koszta i zawsze cos psuja. Na drugi raz jak nie masz pojecia o czym mowisz to nie udzielaj takich rad, ktorymi mozesz tylko komus problemu narobic.



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » pt maja 20, 2005 19:57

piott pisze:
hyper74 pisze:Jeżeli na luzie słychać chałas takie terkotanie chrobotanie czy stuki .... a po wciśnięciu sprzęgła nastaje cisza to łożysko oporowe w skrzyni biegów .... propozycja jak już wymieniać to cały komplet ... łożysko... sprzęgło...i docisk ... jedna robota a tyle z głowy...
co ty za bzdury wygadujesz!!! jezeli lozysko oporowe jest zepsute to wlasnie po wcisnieciu sprzegla je slychac. po drugie ono kosztuje moze z 20 zł. i nie trzeba skrzyni nawet wyciagac a ty kazesz mu cale sprzeglo wymieniac "NA WSZELKI WYPADEK" !!!!???? gadasz jak ci mechanicy, ktorzy sie na robocie nie znaja tylko naciagaja ludzi na koszta i zawsze cos psuja. Na drugi raz jak nie masz pojecia o czym mowisz to nie udzielaj takich rad, ktorymi mozesz tylko komus problemu narobic.
SORY ale tak mi właśnie mechaniki powiedzieli i zaraz chcieli mi auto rozbierać.... jeszcze raz sory a mechaniorów do piachu jutro z kolesiami wywieziemy.... tylko gdzie bo las łagiewnicki już pełen... macie jakieś propozycje...


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Adrian1980
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 17:43
Lokalizacja: Kiełczów/Oleśnica
Kontakt:

Post autor: Adrian1980 » sob maja 21, 2005 22:55

tez tak mialem i to grzechotaly sprezyny w tarczy sprzeglowej...
wymienilem tylko tarcze i wszystko jest ok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 313 gości