Nie zapala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

OSTRY__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 22, 2008 13:30
Lokalizacja: el

Nie zapala

Post autor: OSTRY__ » wt sty 22, 2008 14:32

takiego problemu nie znalazlem na forum


od jakiegos czasu bylo tak ze ciezko bylo zakrecic tzn odpalal za 2 trzecim razem. pozniej dzialo sie tak ze na zimno odpalal ciezko za 5 razem albo nawet pozniej a na goracym tylko awaryjnie na gazie. jka odpalil chodzil to wszystko bylo ok smigal na benzynie gazie nie bylo zadnych dziwnych wydarzen az do pewnego momentu kiedy w ogole przestal odpalac . po przekecenniu kluczyka opadaly wskazowki i kontrolki gasly no wiec zmienilem kostke stacyjki. oczywiscie malo co pomoglo oprocz niegasniecia kontrolek i nieopadania wskazowek.

podjechalem na komputer oczywiscie goscia zostawilem samego bo coss musialem zalatwic jemu pokazalo czujnik halla (mam nadzieje ze nie tylko na wylaczonym) wiec wymienilem do tego paluch.

i nic nie pomaga nadal nie odpala dostaje czasami strzal w obudowe zaplonu

od razu mowie zeby ktos ni episal tego samego do kazdego tematu

iskra jest i to dobra
przewody maja moze z 6 tysi
wtrysk pracuje podaje i ladnei tryska na przepustnice
pompa chodzi daje odpowiednie cisnienie
przekazniki dzialaja
bezpieczniki tez
cewka nowa beru ma z 3 miechy
swiece beru trzy elektrody oczyszczone dzialaja


jedno co zauwazylem to to ze tylko jedna swieca jest mokra po kreceniu rozrusznikiem


niby cos probuje zapalac lapac ale tylko strzalik i nic wiecej

gaz odlaczylem i tez nic

ma ktos na to jakis pomysl?

silnik 1,6 aea 95r gaz od 1,5 roku bingo m
Ostatnio zmieniony wt sty 22, 2008 14:37 przez OSTRY__, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
elpolsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 19, 2005 17:20
Lokalizacja: Połaniec

Re: Nie zapala

Post autor: elpolsa » wt sty 22, 2008 14:59

Witam. mam podobny problem tylko ze moj zpala na zimnym a jak przejade 1 km to juz zaczyna sie zabawa. Nagle zgasnie inie chce zapalic. Czujnik halla zmieniłem palec tez siwce kable nowe. Jak zaczne odpalac to załapie na chwile i wskazowki opadaja i kontrolki gasna. A ktory przekaznik kolega sprawdzał? bo mam zamiar to sprawdzic i nie wiem ktory.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt sty 22, 2008 15:02

elpolsa, a cewke zapłanową sprawdzałeś ja miałem podobnie wymieniłem tez czujnik halla, kable, świece, kopułkę i nic w końcu wymieniłem cewkę i od tego czasu jest już dobrze przez ponad pół roku - pali od strzała :bigok: , jedź do jakiego mechesa żeby ją sprawdził żebyś nie wymieniał na darmo


Obrazek

Awatar użytkownika
elpolsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 19, 2005 17:20
Lokalizacja: Połaniec

Post autor: elpolsa » wt sty 22, 2008 15:04

Ok. Juz jade sprawdzic cewke do mechanika mam niedaleko. Moze nie zgasnie:) Jak bede cos wiedział to napisze



OSTRY__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 22, 2008 13:30
Lokalizacja: el

Post autor: OSTRY__ » wt sty 22, 2008 15:05

tzn sprawdzane byly wszystkie przekazniki i kazdy zalacza wszustkie czujniki tez dzialaja

alarm odlaczylem i tez nic takze no jesli juz to cos ze sterownikiem moze byc ale tam nic przepalone nie jest i dlatego nie wiem co sie dzieje

rozrzad caly nie przestawil sie takze nie mam juz pomyslow masa na silniku jest



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » wt sty 22, 2008 22:02

Mam ten sam problem ale podobno to stacyjka poprostu po odpaleniu traci napiecie Sprubuj w trakcie odpalania dociskac kostke do stacyjki mi to pomagało do czasu az całkowicie nie padło jutro jade do mechanika i zobaczymy co wykombinuje



OSTRY__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 22, 2008 13:30
Lokalizacja: el

Post autor: OSTRY__ » wt sty 22, 2008 23:18

koska wymieniona jak powyzej napisalem

[ Dodano: 23 Sty 2008 12:18 ]
dzieku juz sobie zrobilem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości