Dodatkowe gniazdo zapalniczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bob4u
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 16:16
Lokalizacja: Pszczyna

Dodatkowe gniazdo zapalniczki

Post autor: bob4u » pn sty 21, 2008 19:49

Noszę się z zamiarem dorobienia dodatkowego gniazda zapalniczki. Chciałbym go umieścić w schowku. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak najszybciej i najsprawniej taką operację przeprowadzić, gdzie się podpiąć??? Myślałem żeby się wpiąć w standardowe gniazdo.



Awatar użytkownika
pipek71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 08, 2006 23:09
Lokalizacja: Jordansmuhl

Post autor: pipek71 » pn sty 21, 2008 20:17

bob zastanów się czy warto tracić czas ? Jeśli zamontujesz gniazdo 12V w schowku ,żeby cokolwiek podłączyć będziesz musiał i tak go otworzyć . Jeśli nawet uda ci się zamknąć schowek ,to i tak kabel będzie z niego wystawał i być może przeszkadzał .

Zatem czy nie lepiej kupić standardowy rozdzielacz ? Jak będzie potrzebny to z niego skorzystasz a potem po prostu schowasz do schowka?

Obecnie taki rozdzielacz można kupić w promocyjnej cenie w każdej BIEDRONCE . :grin:
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 20:18 przez pipek71, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://images2.fotosik.pl/282/b589a89788bbbb64med.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 21, 2008 20:22

A jeśli ktoś chce zostawić w schowku a nie na widoku jakiekolwiek urządzenie żeby się ładowało? Komórę, GPS? cokolwiek? Rzecz może być bardzo przydatna. Najprościej podpiąć się pod gniazdo zapalniczki, tyle że wtedy będzie na tym samym bezpieczniku i w razie zwarcia oba nie działają.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zbysio84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw paź 25, 2007 18:10
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: zbysio84 » pn sty 21, 2008 20:42

Paweł Marek pisze:A jeśli ktoś chce zostawić w schowku a nie na widoku jakiekolwiek urządzenie żeby się ładowało? Komórę, GPS? cokolwiek? Rzecz może być bardzo przydatna. Najprościej podpiąć się pod gniazdo zapalniczki, tyle że wtedy będzie na tym samym bezpieczniku i w razie zwarcia oba nie działają.
Rozumiem, że jak chcesz coś zostawić w schowku żeby nikt tego nie widział to Ciebie pewnie w samochodzie nie będzie więc zapłon będzie wyłączony a co za tym idzie, nie będzie działało gniazdo zapalniczki (chyba, że masz przerobioną instalację). Osobiście polecam podciągnąć kabel bezpośrednio od akumulatora (tak ojcu zrobiłem na GPS w Lagunie). Śmiało zmieścisz kabel w miejscu gdzie idą kable od głośników tylko zrób delikatny otwór w schowku żeby wyjść na zewnątrz a do aku dostaniesz się w miejscy gdzie wychodzi linka od otwierania maski :okej:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 21, 2008 20:51

zbysio84 pisze:zapłon będzie wyłączony a co za tym idzie, nie będzie działało gniazdo zapalniczki
kolego jest dokładnie na odwrót, tylko po przeróbkach np pod CB działają po włączeniu zapłonu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zbysio84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw paź 25, 2007 18:10
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: zbysio84 » pn sty 21, 2008 20:59

sorry stary ale kilkoma samochodami już jeżdziłem i nigdy nie spotkałem się z tym, żeby zapalniczka działała bez zapłonu i nie wydaje mi się, że wszystkie były przerabiane pod CB. Nawet w Lagunie mojego ojca jest tak jak u mnie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 21, 2008 21:03

forum tyczy się VW, obejrzyj schematy, o co tu się spierać, wystarczy sprawdzić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn sty 21, 2008 23:35

Paweł Marek oczywiście ma racje z tym zapłonem... a takie gniazdo w schowku to spoko pomysł. Podpiąć się pod oryginalną zapalarę.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 23:37 przez Qto, łącznie zmieniany 1 raz.



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » pn sty 21, 2008 23:50

wlasnie... ja mam podpiete cb radio pod zapalniczke i jak wyjmuje kluczyk z stacyjki radio chodzi... pod co podpiac zeby sie wylaczylo? podlaczylem kiedys razem z radiem cd ale wtedy cd zle chodzilo... :/



bob4u
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 16:16
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: bob4u » wt sty 22, 2008 01:19

Gniazdo potrzebuje by podpiąć nawigację. Trochę jest to niewygodne mieć cały czas otwartą popielniczkę no i kabel który wisi i zasłania radio. Jak będę miał gniazdo w schowku to kabelek się po części ładnie schowa, a schowek się spokojnie zamknie. Chyba że ktoś ma lepszy pomysł mocowania nawigacji i ulokowania gniazda?????



Awatar użytkownika
pipek71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 08, 2006 23:09
Lokalizacja: Jordansmuhl

Post autor: pipek71 » wt sty 22, 2008 21:15

Hehe .To może kup Nokie N95 z route66 i nie ma klopotu ?
Oczywiście żartuję ....fakt ,gniazdo w schowku to niezły pomysł .


[img]http://images2.fotosik.pl/282/b589a89788bbbb64med.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Grzembol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt sty 12, 2007 21:56
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Grzembol » pt lut 08, 2008 17:31

a powiedzcie pod co w ogole sie podpiac jesli nie mam gniazda wcale w MK2. tamto gdzie mialem i tak bylo odpiete a pozatym teraz mam tam radio. a w sumie gniazdo by sie przydalo. pod co sie podpiac ?


[url=http://janek4087.prophp.org/motoryzacja.html]Poradniki m.in.o motoryzacji[/url]

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » sob lut 09, 2008 01:27

Obrazek

Ja po kombinacjach zrobilem dodatkowe gniazdo w tym miejscu. Myslalem nad rożnymi ale zawsze cos przeszkadzalo a to noga pasazera lub schowek.

Wydaje mi sie ze to miejsce jest tak jakby kompromisem poniewaz latwo podlaczyc je pod stare gniazdo w zapalniczce a jak uzywam nawigacje to po prostu kabel luzno biegnie po stronie pasażera...

Gdyby ktos skusil sie na takie cos to prosze uwazac i nie popelnic mojego bledu. Gniazdko zamatowalem centralnie na srodku co nieco przeszkadza jesli cos sie laduje i reczny opuszcza sie. Najlepiej zamatowac je troszke z boku. Co do wtyczki to zastosowalem taka sama ktora jest w bagazniku. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 278 gości