sprężarka klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafalczarny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 03, 2007 00:22
Lokalizacja: Namysłów woj. opolskie
Kontakt:

sprężarka klimatyzacji

Post autor: rafalczarny » ndz sty 20, 2008 16:59

Witam! mam pytanie, czy smarowanie pompy klimatyzacji odbywa sie czynnikiem z instalacji, to znaczy plyn z calej instalacji smaruje tez sprężarke. czy sprężarka ma osobne smarowanie? czy przy wymianie sprężarki trzeba wlac olej do niej czy wystarczy tylko nabicie instalacji?



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz sty 20, 2008 17:05

sprężarka klimy jest smarowana czynnikiem chłodzącym
podczas nabijania klimy do czynnika dodawana jest odpowiednia ilość oleju.


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

rafalczarny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 03, 2007 00:22
Lokalizacja: Namysłów woj. opolskie
Kontakt:

Post autor: rafalczarny » pn sty 21, 2008 00:31

Wlasnie ciekawił mnie ten olej,po co on jest lany, teraz juz wiem.Bo facet co montuje klimatyzacje powiedział ze musi zalac spreżarke olejem po jej wymianie i nabic instalacje.Czy za dolanie tego oleju 100zl bo to specjalny olej do agregatów . Czy to dużo bo nie orientuje sie.

[ Dodano: 20 Sty 2008 23:32 ]
DZIEKI marek2907 za informacje



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn sty 21, 2008 00:52

do kompresora i do czynnika jest olej


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn sty 21, 2008 22:02

rafalczarny pisze:Czy za dolanie tego oleju 100zl bo to specjalny olej do agregatów . Czy to dużo bo nie orientuje sie.
podjedź do innego warsztatu zajmującego się klimą i zapytaj, bo cos mi się wydaje że koleś chce Cię naciągnąć


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » pn sty 21, 2008 22:41

a czy....

zakładając, ze klima daaawno nie używana i pewnie czynnika chłodzącego już dawno brak to czy sprężarce nic nie grozi w sensie, że w końcu padnie, coś się zatrze? Bo wspominaliście o tym oleju. Coś ucho mi sugeruje, że właśnie w tym rejonie dźwięki są nie za ciekawe, no i chyba to właśnie ta sprężarka od klimy. Więc reasumując czy brak czynnika może spowodować głośniejszą i nieprzyjemną pracę sprężarki?
Zastanawiam się również czy to nie pracują głośniej np łożyska. Wymieniał je ktoś w "garażu"? Jest to wykonalne? Są tam w ogóle łożyska? :chytry:


dekoracje weselne, florystyka -> prv

rafalczarny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 03, 2007 00:22
Lokalizacja: Namysłów woj. opolskie
Kontakt:

Post autor: rafalczarny » pn sty 21, 2008 23:31

dzisiaj z kumplem wymienilismy sprężarke a jutro jedzie na nabicie dlatego ja zmienilismy bo miała mała wydajnosc. sprężarka ma łożyska, ja bynajmniej widziałem 2 od strony sprzęgiełka. duze w kole pasowym i mniejsze głębiej. napewno z drugiej strony też jest jeszcze jedno



Awatar użytkownika
Sady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 13, 2007 14:42
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Sady » wt sty 22, 2008 12:07

do sle,

Jezeli klima jest nie uzywana moze sie zatrzec, dlatego zaleca sie nawet w zime wlaczać co jakis czas. A jezeli nie masz czynnika to sie nie załączy, chałasowac moze łożysko na kole pasowym. Trzeba osłuchać przy wł. i wył. klimie. Mając dobrze wyposażony garaż, trochę chęci i umiejętności da się samemu to wykonać.


Sklep - Serwis - CB Radio - Diagnostyka - Elektronika - Radom

GAB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt paź 03, 2006 21:59
Lokalizacja: Gdansk/Kraków

Post autor: GAB » wt sty 22, 2008 12:17

Sle,

Ja miałem mało czynnika i na początku efekt był taki że klima załączała się na minute i potem wyłączała się. Też myślałem że nic się nie stanie ale po 2 tyg pojawił mi się błąd 318. Skończyło się na wymianie zatartego kompresora plus płukanie układu (drobinki z zatartego kompresora zatkały filtr osuszacza). Ja bym nie włączał klimy na "sucho".

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » wt sty 22, 2008 14:24

Sady pisze:A jezeli nie masz czynnika to sie nie załączy
wątpię czy mam jeszcze tam czynnik chłodzący bo klima od paru lat właściwie robi za atrapę,

Wymieniałeś osobiście łożyska w sprężarce? No raczej to coś ze sprężarką bo w alternatorze niedawno wymieniłem łożyska(myślałem, że to właśnie one tak hałasują) i wielkiej poprawy nie zauważyłem, czyli braku hałasu w tamtych okolicach. Z alternatorem bawiłem się osobiście, jedynie do zakłady na prasę jechałem na zdjęcie i wciśnięci tego łożyska z już "rozczłonkowanym" altkiem bo jak wiemy są na wcisk i z tym zawsze problem jak się nie ma ściągacza :crazy:
GAB pisze:na początku efekt był taki że klima załączała się na minute i potem wyłączała się
no nie wiem czy mi się coś automatycznie wyłączy... ja mam MK2 Ty MK4 :kac:


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
Sady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 13, 2007 14:42
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Sady » pn sty 28, 2008 12:40

Trzeba odkręcić sprzęgło, ściągnąć koło pasowe (ściągaczem, lagą można trochę pokrzywić koło), wyjąć zimmering, wybić łożysko. Najgorzej jest ze kołem pasowym bez odpowiedniego ściagacza to jest ostra walka, ale to zalezy juz od typu sprężarki, a nie pamiętam jaka jest w Mk2. Nastepnie dobrac łożysko, nabic i zamontowc.


Sklep - Serwis - CB Radio - Diagnostyka - Elektronika - Radom

kopek22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 28, 2008 00:26
Lokalizacja: Włocławek (okolice)

Post autor: kopek22 » pn sty 28, 2008 19:45

u mnie w mk3 jest tak ze przewody od skraplacza i osuszacz sa odlaczone i nie wiem co teraz zrobic tzn czy zpodlaczyc te przewody oraz nowy osuszcz ( cena nowego to ok 200 zl) i jechac na nabicie czy tez kupic jakas uzywana na alllegro sprezarke bo jak po po nabiciu okaze sie ze nie zalcza sprezarka to bede musial drugi raz bulic za napelnienie .........wiec pytanie do znawcow
1) ktora opcja lepsza
2) czy da sie jakos sprawdzic czy sprezarka ktora nie pracowala x lat jest dobra
3) jakies inne propozycje co zrobic zeby jak najtanszym kosztem to uruchomic i zeby to dobrze dzialalo


moze mial ktos podobna sytuacje????



Awatar użytkownika
Sady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 13, 2007 14:42
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Sady » śr sty 30, 2008 11:01

Mozesz sprawdzić sprężarkę czy sie załącza, podłączając zasilanie bezpośrednio do niej. Natomiast szczelność i wydajność sprawdzić mogą tylko w warsztacie. Jesli długo jeździłeś z rozłączoną instalacją to nie wróżę dobrze takiemu sprzetowi. Kupujac używana tez nie masz gwarancji ze sprezarka bedzie w 100% sprawna.


Sklep - Serwis - CB Radio - Diagnostyka - Elektronika - Radom

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » śr lut 06, 2008 00:43

ja podlacze sie pod temacik. Mam taki maly problemik. Rok temu nabijalem klime, odgrzybialem, byla oliwiona i sprawdzana szczelnosc. Wszystko ok. Jeden problem mam taki ze cos strasznie szumi podczas pracy silnika. Wczesniej bylo tak ze jak wlaczylem klime szum znikal. Teraz szum jest jeszcze glosniejszy a po wlaczeniu klimy zaczyna cos chrobotac. Alternator? czy sprezarka?


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 470 gości