dostęp do menu konfiguracyjnego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adameq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 18, 2008 22:35
Lokalizacja: Chełmno

dostęp do menu konfiguracyjnego

Post autor: adameq » pt sty 18, 2008 22:46

Witam. Przeszukałem forum i niestety nie znalazłem bezpośredniej odpowiedzi na moje pytanie.

Samochód (mk5) mam sprowadzony z Belgii i komunikaty wyświetlane są po francusku. W instrukcji (też po francusku) znalazłem opis wejścia do menu konfiguracyjnego i tego co tam można ustawić. Jednak z moją znajomością francuskiego nie jest najlepiej i pewnie nie robie wszystkiego jak należy bo do menu wejść nie mogę. Na rysunku i w opisie pokazane jest że trzeba użyć dwóch przycisków - OK||reset na spodzie dźwigni wycieraczek i przycisku "w dół" po boku dźwigni. Pisze też coś o dwóch (deux) sekundach.

Czy ktoś wie co trzeba kolejno zrobić, a może to nie jest z jakiegoś powodu możliwe.

Dzięki.



warrior1700
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 23, 2008 20:43
Lokalizacja: Zamość

Post autor: warrior1700 » sob lut 23, 2008 21:38

hej

musisz przytrzymać przez własnie te 2 sekundy boczny przycisk (ja naciskam dolny) w prawym przełączniku. wtedy wejdziesz do menu głównego. potem musisz zjechać niżej na ustwienia (bodajże trzecia lub czwarta pozycja) i wejśc w język, który następnie zmieniasz, akceptująć wszystko klawiszem Ok/reset.
Musisz sprawdzić w słowniku inetenrtowym znaczenie francuskich wyrazów, które tam się wyświetlają.
Powodzenia.



adameq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 18, 2008 22:35
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: adameq » pn lut 25, 2008 15:05

No kurcze, robie tak ale bez żadnej reakcji. Może zablokowane jakoś to mam.
Gdzieś tu na forum ktoś coś mówił, że trzeba mieć "inteligentną kierownice" (o ile tak to się nazywa), ale nikt tego nie potwierdził. Możesz napisać czy masz taką? a może trzeba mieć wersję "plus" komputera? z pełnym wyświetlaczem?



warrior1700
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 23, 2008 20:43
Lokalizacja: Zamość

Post autor: warrior1700 » pn lut 25, 2008 17:24

Ja mam kierownicę multifunkcyjną u siebie, czyli tą z przyciskami do obsługi radia i telefonu, ale to nie powinno mieć wpływu na obsługę komputera z tego co wiem.
Ale w ogóle jak wchodzisz do tego Menu głównego to możesz się po nim poruszać i wchodzić w różne funkcje czy w ogóle nie możesz uruchomić Menu ??

Ja nie wiem czy mam MFA czy MFA Plus, szczerze powiem, że nie wiem czym się różnią.



adameq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 18, 2008 22:35
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: adameq » wt lut 26, 2008 01:35

No właśnie trzymam ten przycisk i nic się kurna nie dzieje... Próbowałe już innych kombinacji (trzymać ten "do góry", "na dół" klka razem, nic). A własnie nie mam na kierownicy tych przycisków, może to jednak to (chociaż też by było dla mnie dziwne, a nie mogę znaleźć tego posta gdzie ktoś o tym pisał).

A MFA/MFA plus to na pierwszy rzut oka ten wyświetlacz między zegarami albo jest w całości ciekłokrystaliczny, albo tylko w połowie.

No cóż, mimo wszystko dzięki :) chyba trzeba będzie znaleźć kogoś z VAGiem w okolicy...



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt lut 26, 2008 09:05

adameq, myśle że w salonie (serwisie VW) zmienili by ci to od ręki i napewno by za to kasy dużo nie wzięli więc radze udać się do nich bo szkoda twoich nerwów


Obrazek

Awatar użytkownika
maciekgeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:42
Lokalizacja: Houghton le Spring

Post autor: maciekgeo » pn sie 31, 2009 23:46

Witam ,mam ten sam problem, poradziles sobie juz moze Adameq ?
Pozdrawiam.



adameq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 18, 2008 22:35
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: adameq » wt wrz 01, 2009 00:23

Witam. Problem pozostał nierozwiązany, tzn. - wydaje mi się że nie da się zmienić ustawień jeśli masz tylko MFA (czyli pół wyświetlacza). Przez jakiś czas obcowałem z Passatem, który miał MFA Plus (czyli pełny wyświetlacz) i tam bez problemu dało się wejść do menu i zmienić język i inne ustawienia (trzymając "do góry" przez kilka sekund).

Zapewne mają też racje koledzy powyżej, że da się to wszystko od ręki zrobić z VAGiem (czy jak mu tam), czyli w serwisie lub u ludzi go posiadających. My nie musieliśmy (odpukać) zaliczyć żadnej wizyty w serwisie, a specjalnie po to nie chce się ojcu jakoś jechać. Jakoś się przyzwyczaił :)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt wrz 01, 2009 09:18

adameq, język można zmienić po przez VAG-coma 704.1 lub nowszy wchodząc w moduł 17-Zestaw wskaźników i robiąc stosowną adaptację, zaś same komunikaty o inspekcjach można kasować tak: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2333343#2333343
Ostatnio zmieniony wt wrz 01, 2009 09:21 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maciekgeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:42
Lokalizacja: Houghton le Spring

Post autor: maciekgeo » wt wrz 01, 2009 10:54

dzieki za odp. , jade na zmiane paska niedlugo to zapytam.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 350 gości