zimny ciężko odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

An58kar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 15, 2007 19:30
Lokalizacja: pruszków

zimny ciężko odpala

Post autor: An58kar » pt sty 18, 2008 19:12

Witam!
Mam dwa problemy z moim golfem3-silnik 1,4 ABD.
1) teraz gdy są wilgotne dni(tak mi się wydaje że to jest przyczyną) muszę kilka razy odpalać aby silnik zaskoczył po prostu rozrusznik kręci a silnik nie zapala lub zapali ale przy cofaniu kluczyka gaśnie i tak potrafi kilka razy.
2) wiem że na ten temat już ostatnio pisano wiele razy ale odpowiedzi były dość ogólne.
w czym jest rzecz? otóż gdy silnik jest zimny wolne obroty są równiutkie i miarowe,po rozgrzaniu się silnika do ok. 70 stopni zaczyna szarpać silnikiem i obroty falują i spadają tak że silnik zaczyna się dusic i potrafi nawet zgasnąć choć bardzo rzadko do tego dochodzi.
Bardzo proszę o podpowiedź co może być tego przyczyną bo nie sposób jest wymieniać wszystkie możliwe podzespoły jest pewnie jakieś większe prawdopodobieństwo że konkretny podzespół jest walnięty.
Z góry dziękuję



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob sty 19, 2008 00:58

pogłącz autko pod Vaga i wyskoczą konkretne błędy
wtedy będzie wiadomo co jest padnięte
bo po opisie to niestety nie da się stwierdzić nic nawet na 50 %
bo może być dużo opcji
sonda lambda
czujnik temperatury itp
chociaż ja jestem skłonny sprawdzić sondę lambda bo problemy zaczynają się na ciepłym silniku gdy sonda jest już nagrzana (można to zrobić woltomierzem)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 269 gości