Jaki tarcze i klocki hamulcowe kupić do 1,6?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Jaki tarcze i klocki hamulcowe kupić do 1,6?

Post autor: VwDarek » pt sty 18, 2008 18:06

Siemka :) Jak w temacie, szukam DOBRYCH, NIE DROGICH I DOBREJ FIRMY tarcz hamulcowych i klocków do przodu do Golfika Mk2 1,6 bez ABS'u itp. Teraz mam jakieś tam zwykłe nawet nie wiem jakiej firmy. Jestem zmuszony je wymienić bo jedna (prawa) jest krzywa :crazy: Wiem że jest kilka tematów o tarczach ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje wszystkie pytania :) no więc.. Czy do Golfinki podejdą wentylowane tarczki? Kompletnie nie mam pojęcia jakich szukać, jakiej firmy itd :) Myślałem coś nad EBC albo BREMBO :) Chciał bym jakieś wentylowane, ale nie koniecznie :grin: Mają dobrze hamować i muszą być wytrzymałe na naszych drogach bo wiadomo...Nie zawsze uda się puścić hamulec przed dziurą :pub: Proszę o szybką odpowiedź jakie klocki i tarcze, bo jutro jadę w trasę to jakoś tam będzie ale trzeba to jak najszybciej zrobić :) Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Post autor: eastwood » pt sty 18, 2008 18:36

cześć,

Klocki FERODO albo TRV Lucas. Ja mam te drugie jakieś 10 tyś km. i się dobrze spisują. Kółka stają na zawołanie a klocki drogie nie są.
Jak kolego nie ciśniesz cały czas fury na 100% możliwości to wentylowane nie są konieczne.
Nie za bardzo kumam o co chodzi z odpuszczaniem hamulca przed dziurą.
Jak dla mnie tarcza się krzywi z przegrzania. Zagrzejesz tarczę, wjedziesz w kałużę i masz po tarczy jak jest gówniana. Z dziurami jest tak, że przy hamowaniu przednie zawieszenie jest bardziej obciążone i dostaje w dupę na takich manewrach. Ale hamulce od tego nie padają moim zdaniem - ale teraz to już pewny nie jestem:)
pozd



Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » pt sty 18, 2008 19:26

A jakie wymiary mają być tych tarcz? Znalazłem taki zestaw np http://moto.allegro.pl/item298703491_ta ... _seat.html
Może być? :bajer: :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 343 gości