Jak wyłączyć service?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kendo

Jak wyłączyć service?

Post autor: kendo » wt maja 17, 2005 16:10

Nie mogę wyłączyć "serwice" na wyświetlaczu licznika wedłóg podanej procedury. Jest to wersja bez komputera, czy to może mieć wpływ?
Mam kabel do podłącznia do lapsa, lecz nie wiem jakego programu użyć do skasowania service.
Czy to oznacza, że komputer samochodu przełączył się w tryb servisowy?

pzdr
Ostatnio zmieniony śr gru 26, 2007 15:31 przez kendo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » wt maja 17, 2005 18:42



Pozdrawiam,
Piotrek

mifal8

Post autor: mifal8 » śr cze 01, 2005 11:50

W mądrej książce napisali:
1.Włącz zapłon
2.wciśnij przycisk kasowania licznika kilometrów obok prędkościomierza i przytrzymaj go
3. Trzymając przycisk włącz zapłon,(tu chyba jest błąd w druku, chodzi raczej o wyłączenie zapłonu!!!)
4.Zwolnij przycisk. Na wyświetlaczu okresowego licznika kilometrów ukaże się informacja 'service OEL'
5. Obracaj w prawo pokrętło nastawiania godziny, umieszczone po prawej stronie na dole obok obrotomierza. W ten sposób został wyzerowany wskaźnik przebiegów międzyobsługowych. Na wyświetlaczu zamiast informacji pojawią się trzy kreski.
6.Po ponownym wciśnięciu przycisku zerowania licznika kilometrów dostaniesz się do następnej informacji serwisowej (service INSP). Obracając pokrętło nastawiania godzin możesz wykasować także tę informację
7.Wyłącz zapłon.

--
pozdr.Michał
Ostatnio zmieniony śr cze 01, 2005 22:53 przez mifal8, łącznie zmieniany 1 raz.



Sylvo23

Post autor: Sylvo23 » śr cze 01, 2005 14:42

to co napisałes to by sie zgadzało ale w mk3 a nie mk4, w mk4 jest to chyba inaczej - a moze nie wkazdym badz razie ja nie wiem. moze wystarczy przytrzymac przycis od kasowania kilometrów i przykrecis zapło , w POLO to DZAŁa



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » śr cze 01, 2005 15:08

ostatnio kasowalem service w cordobie r2002 bez kompa z jednym pokretlem. poczatek taki sam jak dla opisu powyzej tylko zeby skasowac trzebabylo przekrecic pokretlo do ustawiania czasu w prawo i service zniknelo!!! moze w 4 tez to dzial jak w seacie



mifal8

Post autor: mifal8 » śr cze 01, 2005 23:16

o pomyłce nie może byc mowy. Mam golfera 4 i kasowałem inspekcje zgodnie z wytycznymi we wspomninej książce. Zreszta problem kasowania inspekcji jest stary jak świat. Zobaczcie FAQ. :bajer: Za 3kkm znowu mi się zaświeci to opowiem szczegółowo. :pub:



kendo

Post autor: kendo » pt cze 03, 2005 14:58

Dzięki mifal8,

wyłączyłem zapłon, trzymając przycisk pod prędkościomierzem (służącym do resetu licznika) włączyłem zapłon, odpuściłem przycisk, na wyświetlaczu pojawił się "serwice", pokrętłem pod obrotomierzem (reg. godzin i minut) przekręciłem raz w prawo, na wyświetlaczu pojawiło się"0". Wyłączyłem zapłon i.... po problemie :)

pzdr



arsen77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 21, 2007 19:48
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: arsen77 » wt gru 25, 2007 15:59

u mnie wyświetla "INSP", nie wiem czy zadziała, popróbuje to dam znac. pozdr.



Awatar użytkownika
Karlos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Jak wyłączyć service?

Post autor: Karlos87 » pn mar 03, 2008 16:55

kendo pisze:Nie mogę wyłączyć "serwice" ...
... Czy to oznacza, że komputer samochodu przełączył się w tryb servisowy?

pzdr
Zna ktoś odpowiedź ?? :-k


Lubię gdy murzyn bije w kokos

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 247 gości