Stukanie przy skręcaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sebano79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 24, 2007 21:09
Lokalizacja: Mazury

Stukanie przy skręcaniu

Post autor: sebano79 » czw sty 17, 2008 15:33

Witam! Wczoraj rozciągałem sąsiada w jego "poltku" i coś mi padło w moim golfiku. Podczas skręcania słychać stukanie. Ponad to na krótkim odcinku kierownica dostała dosyć mocnych drgań a na ostrym zakręcie ciężko było ją utrzymać, gdyż próbowała wyrównać koła. Ale te dwa ostatnie objawy zdarzyły się tylko raz. Sprawdzałem w opcji "szukaj", ale każdy przypadek jest inny... Gdzie szukać przyczyny?



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » czw sty 17, 2008 15:54

Być może przegub napędowy się kończy ten od strony koła.



sebano79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 24, 2007 21:09
Lokalizacja: Mazury

Post autor: sebano79 » czw sty 17, 2008 17:43

Kumple też tak mówią; trudno go wymienić? Sprawdzałem na allegro to jego cena zamyka się w 50 zł.



Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: papaj » czw sty 17, 2008 18:05

mujesz kolo, odkrecasz srubę piasty, odkrecasz amor od zwrotnicy, zciagasz zacisk hamulca (choć nie koniecznie) ulatwieniem jest demontaz sworznia wachacza, ale pozniej trzeba na zbieznosc jechac i dobierasz sie do przegubu, zdejmujesz oslone gumowa potem pierscien zabezpieczajacy a reszte to juz bedziesz wiedzial
Ostatnio zmieniony czw sty 17, 2008 18:06 przez papaj, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

pawełłłł
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 14, 2008 18:24
Lokalizacja: bel

Post autor: pawełłłł » czw sty 17, 2008 20:50

witam wymiana przeguba wcale nie jet taka trudna, odkręcasz końcówke ukladu kierowniczego, sforzeń wachacza wybijasz, całej zwrotnicy z amortyzatorem nie musisz wyciągać, możesz odchylić i też wymienisz przegub,ale jakchcesz to odkręcasz cały amortyzator razem ze zwrotnicą i dzięki temu nie będzesz musiał ustawiać zbieżności, uchwyt chamulców musisz odkręcić ą tam dwie śruby ampulowe, tylko na początku odkręć śrubę mocującą przegub, bo później nie odkręcisz,zdejmiesz osłone gumową i albo będzie zabezpieczenie albo poprostu zbijesz mlotkiem przegub



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 17, 2008 20:58

Opisy sa nie bardzo koledzy.
Po pierwsze najcięzej idzie śróba centralna piasty, porządny klycz z przedłużką na aucie stojącym na kołach. Po drugie wybija sie tylko dolny sworzeń zwrotnicy, po wyukręceniu jego śróby nic nie ruszać z układem kierowniczym. Kolumnę się odchyla i przegub wyłazi z piasty, potem go zbić młotkiem przez drewno, ale czasem trzyma w środku pierścień seger i trza go podważyć śróbokręcikiem grzebiąc w smarze. Zbieżności żadnej nie trzeba robić. Piszę skrótowo bo dokładne opisy sa na forum i można znaleźć szukajką.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sebano79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 24, 2007 21:09
Lokalizacja: Mazury

Post autor: sebano79 » ndz sty 20, 2008 11:12

Ok, część zamówiłem, opisy wymiany przeczytałem a tu na drugi dzień jak ręką odjął. I już 3 dni nie słychać nic. Jak to możliwe? Przecież w czwartek objawy były bardzo wyraźne? Samo się przecież nie naprawiło...



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » czw sty 24, 2008 12:23

sebano79 pisze:na drugi dzień jak ręką odjął
U mnie też na trochę się samo naprawiło: w niedzielę zaczęło coś stukać w zakrętach, ale jeszcze tego samego dnia przestało. Następnego dnia OK, we wtorek zaczęło się poważniej, w pewnym momencie kierownicy nie dało się utrzymać w rękach (na szczęście wolno jechałem i po pustej drodze) i coś strasznie piszczało. Po chwili znowu się uspokoiło, a parę kilometrów dalej przegub całkiem się wysypał i stanąłem na poboczu. Na wahaczu znalazłem 4 kulki z przegubu i w sumie to odetchnąłem z ulgą, bo bałem się że to skrzynia padła.
Ja na twoim miejscu bym wymieniał skoro już kupiłeś ten przegub, dużo roboty nie jest a niebezpieczeństwo w razie awarii jest duże. Dla pewności możesz na kanale ściągnąć gumę z przegubu (jeśli wg jest cała) i dokładnie obejrzeć wianek który trzyma kulki, bo to jego pęknięcie najczęściej jest przyczyną wszystkiego.

Aha, i do piasty potrzebujesz solidny klucz nasadowy 30, ja jeden połamałem a wyglądał solidnie. Cała operacja zajęła mi 2 godziny (łącznie z wyprawą do sąsiada po porządny klucz) i nieźle się przy tym wybrudziłem ;p
Ostatnio zmieniony czw sty 24, 2008 12:28 przez piori, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guaja
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: czw lis 15, 2007 17:40
Lokalizacja: Lądek-Zdrój

Post autor: guaja » czw sty 24, 2008 12:44

porządny klucz to podstawa i spowrotem zakręcić mocno, bo ja tak dokręciłem, że koło miało drgania, i póxniej musiałem jeszcze raz dokręcać mocniej...



Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Post autor: golofs » wt mar 24, 2009 11:22

Miałem to samo co wy.
Czasami wszystko było OK !
A czasami musiałem stanac na poboczu bo sie nie dalo jechac.
W tym tygodniu jade do mechanika bo jeszcze sie cos stanie na drodze.
Jedno wiem ze przegub to tylko firmy ruville :-)


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

Awatar użytkownika
emilson
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 928
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 17:25
Lokalizacja: lubliniec
Kontakt:

Post autor: emilson » ndz mar 29, 2009 16:33

golofs pisze:Jedno wiem ze przegub to tylko firmy ruville
czy ja wiem czy taki dobry ...ja zainwestowalem w Loobro drogi bo drogi ale wolalem do abfa wsadzic cos lepszego
a co do stukania to zmieniaj jak najszybciej bo mialem to samo jeszcze na starym silniku przed swapem
zaczolem wymieniac silnik wyciagnolem przegub lewy i po sciagnieciu rozlecial sie w drobny mak q dobym momencie sie za to wziolem :bigok:


never ending story

Andrzej132
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw maja 22, 2008 10:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: Andrzej132 » ndz mar 29, 2009 16:45

Czasami takie stukanie też pochodzi od braku smaru przegubie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 362 gości