dziwne stukanie po wymianie sprezyn

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarek_2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: czw mar 23, 2006 16:23
Lokalizacja: Koszalin

dziwne stukanie po wymianie sprezyn

Post autor: czarek_2 » czw sty 17, 2008 12:19

witam tydzien temu zmienilem sprezyny z seryjnych na obnizajace 50/50 przez pierwsze 4 dni bylo wszystko ok a teraz przy ruszaniu lub cofaniu jest dziwne stukniecie pojedyncze jakby w podwoziu czy ktos jest w stanie mi powiedziec co sie dzieje :( ???



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt sty 18, 2008 02:26

Coś jest chyba luzne spręzyna morze sie obracac i tak strzelac


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skoniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 23:46
Lokalizacja: E-g
Kontakt:

Post autor: skoniek » ndz sty 11, 2009 03:47

grandilodz pisze:Coś jest chyba luzne spręzyna morze sie obracac i tak strzelac
No wlasnie. A czy jest na to rada. Gdyz ja wymienilem u siebie przy bilsteinach b4 sprezyny -40 H&R i przeskakuja mi. Zaznacze , ze przed zmiana sprezyn z seryjnych tez skakaly.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn sty 12, 2009 01:53

skoniek pisze:No wlasnie. A czy jest na to rada. Gdyz ja wymienilem u siebie przy bilsteinach b4 sprezyny -40 H&R i przeskakuja mi. Zaznacze , ze przed zmiana sprezyn z seryjnych tez skakaly.
Przednie czy tylne , wsadziłeś końcówki sprężyn w rowek


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skoniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 23:46
Lokalizacja: E-g
Kontakt:

Post autor: skoniek » pn sty 12, 2009 04:00

Sprezyny przeskakuja przednie. I tylko w momencie mocnego skretu np. przy ruszaniu i skreconej kierownicy prawie na max skacza jak glupie! Bardzo mnie to irytuje. Przy zmianie nie wymienilem lozyska gornego amora, czy to moze przez to? A wymiana zajal sie mechanik..



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sty 12, 2009 08:24

skoniek pisze:Sprezyny przeskakuja przednie. I tylko w momencie mocnego skretu np. przy ruszaniu i skreconej kierownicy prawie na max skacza jak glupie! Bardzo mnie to irytuje. Przy zmianie nie wymienilem lozyska gornego amora, czy to moze przez to? A wymiana zajal sie mechanik..
Ja stawiam na łożysko, niedawno kumpel wymieniał sprężynę w Mk5, bo była pęknięta i po wymianie też zaczęło stukać, niestety musiał jeszcze raz wyjąć McPhersona i wymienić łożysko - poskutkowało (a mówiłem mu żeby za jedną robotą wymienić łożysko, tym bardziej że to koszt 40-50 zł)



pawelekk24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: czw lut 19, 2009 02:14
Lokalizacja: NGO/WWL

Post autor: pawelekk24 » wt maja 04, 2010 23:52

a ja mam pytanie czy sprzezyny obnizajace sa luzne ,bo seryjne sciagalem sciagaczami a obnizajace normalnie zalozylem bez sciagaczy i skrecilem i jak podniose auto to moge sobie krecic sprezynami jak chcem tak ma byc? a jak wymienilem dzisaj koncowki sfoznie i laczniki to prawie ze lezy na kolach gleba zrobila sie max niewiem czy da rady jezdzic
Ostatnio zmieniony wt maja 04, 2010 23:54 przez pawelekk24, łącznie zmieniany 1 raz.


mój golfik
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=289702

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 198 gości