światła dzienne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

światła dzienne

Post autor: stiw » czw sty 17, 2008 11:52

Witam kolegów.Udało mi się kupić światła dzienne firmy HELLA do golfa IV wkładane do wlotów powietrza wraz z instalacją i bardzo dokładną instrukcją montażu (zdjęcia),ale problem polega na tym, że świecą tylko te światła, a nasze przepisy wymagają żeby świeciły postoje i tylne światła. I tu prośba czy mógłby ktoś mnie poinstruować w bardzo czytelny sposób gdzie się wpiąć najlepiej kolory przewodów,jeżeli jakieś diody to jakie.Tak nawiasem mówiąc świetnie to wygląda :grin:



Awatar użytkownika
tmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr lut 28, 2007 19:19
Lokalizacja: to wiesz?

Post autor: tmk » czw sty 17, 2008 13:03

Jeśli masz dzienne, to nie muszą się świecić pozycyjne przód/tył.



stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stiw » czw sty 17, 2008 13:47

ja piszę o postojowych a nie o mijania ,ale może czegoś nie wiem może jakaś zmiana przepisów



greg

Post autor: greg » czw sty 17, 2008 14:56

tmk pisze:Jeśli masz dzienne, to nie muszą się świecić pozycyjne przód/tył.
zgodnie z polskimi przepisami niestety tak. stiw, jak chcesz włączać? osobnym, włącznikiem świateł w pozycji - pozycyjne?



stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stiw » czw sty 17, 2008 15:11

w instalacji jest że włączają się automatycznie po włączeniu samochodu a wyłączają po włączeniu świateł mijania tylko chodzi oto żeby jakoś podpiąć pod to światła pozycyjne



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw sty 17, 2008 19:20

Prosta sprawa weźm sterowanie przekaźnika z postojówek i po sprawie



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw sty 17, 2008 19:42

pszczyna pisze:Prosta sprawa weźm sterowanie przekaźnika z postojówek i po sprawie
tylko wtedy chyba światła dzienne nie zgasną po zapaleniu świateł mijania...



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw sty 17, 2008 20:11

Qto pisze:
pszczyna pisze:Prosta sprawa weźm sterowanie przekaźnika z postojówek i po sprawie
tylko wtedy chyba światła dzienne nie zgasną po zapaleniu świateł mijania...
A minusowanie przekaźnika ze świateł mijania {gdy je zapalisz to przekaźnik dostanie drugi + PLUS i się zadławi} wówczas zgasną !!!!!!!!!!!!!!!!! :okej:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw sty 17, 2008 20:21

pszczyna, tak lepiej :bigok:



stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stiw » pt sty 18, 2008 10:44

Tu jest instrukcja i schemat jak te światła podłączyć http://www.tagfahrlicht.de/PL/pdf/Monta ... IV_neu.pdf tylko jak pisałem nie świecą światła pozycyjne i tu pytanie do was gdzie się podpiąć żeby uruchomić światła pozycyjne tylne ( bo przód nie musi),czy muszą być jakieś diody,a jeżeli tak to jakie,czy przewody trzeba prowadzić do tyłu samochodu,czy jest możliwość podpięcia gdzieś bliżej



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pt sty 18, 2008 12:51

Masz wszystko wyżej +przekaźnika [sterowanie nim]bieżesz z postojówek a ----minus przzekaźnika[sterowanie nim] z żarówki mijania] z chwilą załączenia postojówek masz i dzienne a po włączeniu swiateł mijania zgasną a postojówki będą świecić jak dotychczas



stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stiw » sob sty 19, 2008 10:13

A mógłbyś dokładniej opisać skąd wziąść ten przewód (gdzie się dokładnie podpiąć),i czy jest możliwość żeby podpiąć to tak żeby świeciły tylko tylne światła



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 19, 2008 10:18

stiw pisze:tu pytanie do was gdzie się podpiąć żeby uruchomić światła pozycyjne tylne ( bo przód nie musi)
musi musi, poza tym jest to jedna instalacja, nie oddzielnie przód i tył ( tylko lewa prawa str.)


:-k ...

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » sob sty 19, 2008 10:54

Witam. Ja w swoim Golfie II mam zainstalowane swiatła dzienne, <Swiatła kupione na necie> A instalacja elektryczna własnej roboty :grin: Wszystko chodzi, a mianowicie: po włączeniu postojuwek(przycisk swiateł na raz) swiecą sie postojowki i swiatła do jazdy dziennej, po przełączeniu na swiatła mijania, dzenne swiatła gasną.
A tylko jeden mankament Słowacka policja :grrr: :grrr: :grrr: Wogole niezna przepisów :mlotek: twierdzili że jade bez swiateł (jechałem na dziennych), Polski pogranicznik czepił sie że mam 2 różne klosze swiateł mijania, a słowak że jechałem na przeciwmgielnych <lol> Dostałem 1000koron mandatu :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:
Polak twierdził że jest nieprawidłowa chomologacja swiateł dziennych, jak pytałem sie to niby jaka ma byc chomologacja to niepotrafił mi na to pytanie odpowiedziec.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 552 gości