centralny zamek ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
turbina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 14:11
Lokalizacja: lca
Kontakt:

centralny zamek ???

Post autor: turbina » wt maja 17, 2005 12:57

czy zamontowanie centralnego zamka jest trudne i czy taki zamek jest drogi ??? a golfik ma 3 drzwi . Dzieki



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » wt maja 17, 2005 13:32

www.allegro.pl tam masz tanie centralne zamki...
zamontowanie nie jest trudne, jeśli masz troche doświadczenia w tej dziedzinie ;)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » wt maja 17, 2005 13:39

zależy czy sterowany kluczykiem czy pilotem czy alarmem.
sterowany kluczykiem to 50zł (master) +2x25zł (wykonawcze) za siłowniki plus robocizna.
jak ster pilotem to 3x25zł za siłowniki plus robocizna plus koszt centralki
jak ster alarmem to 3x25zł plus robocizna plus koszt alarmu (chyba że już jest) i może moduł do sterowania siłownikami (czyli przekaźniki)

jak masz pojęcie o elektryce samochodowej, posługujesz się narzędziami (wiertarka, lutownica) to jest to łatwe, jak nie to trudne

na allegro takie siłowniki są po 10pln podobno



r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » wt maja 17, 2005 13:59

ja sam montowalem, bez problemu wszystko wyszlo, zamek chodzi ponad rok, 0 problemow, w zime dziala , wszystko ok chodzi,

ja placlem za 2 silowniki ,( w zestawie 2 piloty , centralka, i okablowanie ) chyba 110 zl , zamek ten ma mozliwosc podloczenia do alarmu, lecz ja nie posiadam, mam lepsze zabezpieczenie ;D


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Panther » wt maja 17, 2005 15:59

a powiedzcie mi czy do oryginalnego zamka w mk3 (pneumatyczny) jak zaloze alarm to potrzebny jest dodatkowy sterownik do centralnego???



BadKENNY

Post autor: BadKENNY » wt maja 17, 2005 23:31

Powiedźcie jak to jest bo nie wiem : :)

Kupiłem furke dość niedawno od kolesie, bez klameczek z siłownikami. W drzwiach pasarzera nie ma siłownika, bo właściciel musiał wymienić i niezdąrzył zamontować i jest tylko od strony kierowcy. I teraz sie zastanawiam jak sobie założe ten 2 siłownik i jak otworze samochód z pilota, a ma on tylko 2 przyciski (1 do odbezpieczenia centralki a drógi otwiera) to czy otworzą mi się drzwi z dwóch stron czy jak ?? Bo troche bez sensu wsiadasz do samochodu sam a pasarzerowi też się otwieraja :/

Ktoś mi to wyjaśni ?? :)



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » śr maja 18, 2005 06:42

W fabrycznym wykonaniu centralne zamki otwierają wszystkie drzwi (nawet 4) i klape bagażnika, przy zamykaniu drzwi wszystko się zamyka i jest ok'. A co do sensu - cóż kwestia subiektywnej oceny.



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » śr maja 18, 2005 07:15

BadKENNY pisze:Powiedźcie jak to jest bo nie wiem : :)

Kupiłem furke dość niedawno od kolesie, bez klameczek z siłownikami. W drzwiach pasarzera nie ma siłownika, bo właściciel musiał wymienić i niezdąrzył zamontować i jest tylko od strony kierowcy. I teraz sie zastanawiam jak sobie założe ten 2 siłownik i jak otworze samochód z pilota, a ma on tylko 2 przyciski (1 do odbezpieczenia centralki a drógi otwiera) to czy otworzą mi się drzwi z dwóch stron czy jak ?? Bo troche bez sensu wsiadasz do samochodu sam a pasarzerowi też się otwieraja :/

Ktoś mi to wyjaśni ?? :)
do siłownika w drzwiach pasażera powinien być osobny przycisk (tak samo do bagażnika, może być w kabinie) jeżeli pilot może obsłużyć tylko 1 zamek. Np mój alarm 1 przyciskiem otwiera i zamyka centralny zamek a drugi przycisk służy do otwierania klapy bagażnika (brak zamka). Może u ciebie też tak jest, że przycisk do zabezp/odbezp centralki może sterować centralnym (czyli np otwierać drzwi kierowcy) a drugi przycisk otwiera drzwi pasażera



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » śr maja 18, 2005 09:22

na Allegro kpl alarm + central syrena i okablowanie kosztuje juz 135 zł montaż opisany w instrukcji nawet jak podpiąc się pod pneumatyka o ile zastosuje się przekaźnik maontuje to juz 5 lat co prawda jest to tańsza alternatywa ale klient wymaga dobrej ceny i nie kożysta z markowych urządzeń. mój działa bezawaryjnie juz 5


MORE POWER

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości