Nadmierne parowanie szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DZIOBEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 11, 2008 00:50
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Nadmierne parowanie szyby

Post autor: DZIOBEK » pn sty 14, 2008 12:52

Witam SERDECZNIE !!!
Mam problem z NADMIERNYM PAROWANIEM samochodu (także przy włączonym nawiewie powietrza - NA SZYBĘ).
Praktycznie wszystkie szyby oprócz przedniej na którą leci powietrze z wywiew mniej lub więcej parują.
Zaznaczyć chciałem, żee nie używam KLIMY czyli jeżdżę na "ECONOM" ponieważ jestem alergikiem i nawet na chwilę nie mogę jej załączać.
Auto zakupione niespełna miesiąc temu. (G-IV 1,9TDI)
Dodam też, żee wcześniej miałem VW BORĘ 1,6 w ogóle BEZ KLIMY i podobne zdarzenie nie miało miejsca, nie jest to więc kwestia jakiejś mojej niewiedzy.

Oczywiście pierwsze co zrobiłem to wymiana FILTRA KABINY (p.Pyłkowego) – BEZ SKUTKU.

PROSZĘ O POMOC.

Ps. Czy do wymiany żarówki świateł pozycyjnych w G-IV należy wybudować akumulator z lewej strony i rurę z prawej strony) (w Borze żarówki wymieniało się bezkolizyjnie --> tu NIE UMIE :hehe: )
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2008 13:56 przez DZIOBEK, łącznie zmieniany 5 razy.



greg

Post autor: greg » pn sty 14, 2008 13:31

DZIOBEK pisze:Zaznaczyć chciałem, żee nie używam KLIMY czyli jeżdżę na "ECONOM" ponieważ jestem alergikiem i nawet na chwilę nie mogę jej załączać.
Auto zakupione niespełna miesiąc temu. (G-IV 1,9TDI)
a nie masz czasem włączonego przycisku obiegu zamkniętego powietrza? Jelsi nie to autodiagnostyka - możliwe ze nie działa klapka obiegu zamkniętego i dlatego ci parują. Chyba ze są tłuste (ubywa wtedy płynu chłodniczego)
DZIOBEK pisze:Czy do wymiany żarówki świateł pozycyjnych w G-IV należy wybudować akumulator z lewej strony i rurę z prawej strony)
- ja wymieniałem w 1,(TDI na pompowtryskach bez wiekszych problemów (szczupłe dłonie) i trochę wprawy :bigok:



Awatar użytkownika
DZIOBEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 11, 2008 00:50
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: DZIOBEK » pn sty 14, 2008 13:52

greg pisze:
DZIOBEK pisze:Zaznaczyć chciałem, żee nie używam KLIMY czyli jeżdżę na "ECONOM" ponieważ jestem alergikiem i nawet na chwilę nie mogę jej załączać.
Auto zakupione niespełna miesiąc temu. (G-IV 1,9TDI)
a nie masz czasem włączonego przycisku obiegu zamkniętego powietrza? Jelsi nie to autodiagnostyka - możliwe ze nie działa klapka obiegu zamkniętego i dlatego ci parują. Chyba ze są tłuste (ubywa wtedy płynu chłodniczego)
DZIOBEK pisze:Czy do wymiany żarówki świateł pozycyjnych w G-IV należy wybudować akumulator z lewej strony i rurę z prawej strony)
- ja wymieniałem w 1,(TDI na pompowtryskach bez wiekszych problemów (szczupłe dłonie) i trochę wprawy :bigok:
Dzięki kolego, jeśli chodzi o obieg zamknięty na pewno nie mam zamkniętego, ale być może nie jest to sprawne i np. nie odmyka (to jakaś myśl), dziś sprawdzę i dam znać bo to słychać jak jak zmienia się obieg powietrza.
Nie rozumiem natomiast Twojej wypowiedzi o Tłustych szybach i płynie chłodniczym.
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2008 14:04 przez DZIOBEK, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Robert31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:26
Lokalizacja: Koszalin-grupa ZachodPomorze
Kontakt:

Post autor: Robert31 » pn sty 14, 2008 14:43

Wymień filtr pyłkowy i wszystko wróci do normy :) znajduje sie on na podszybiu-Greg takze dobrze podpowiada czyli sprawdz filtr pyłkowy, odtłuść szyby oraz sprawdz obieg wewnetrzny :)


[b]Robert-Koszalin[/b]

Awatar użytkownika
DZIOBEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 11, 2008 00:50
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: DZIOBEK » pn sty 14, 2008 15:00

Robert31 pisze:Wymień filtr pyłkowy i wszystko wróci do normy :) znajduje sie on na podszybiu-Greg takze dobrze podpowiada czyli sprawdz filtr pyłkowy, odtłuść szyby oraz sprawdz obieg wewnetrzny :)
DZIĘKI RÓWNIEŻ,
Szyby odtłuszczone, filtr wymieniony jak pisałem powyżej:
....Oczywiście pierwsze co zrobiłem to wymiana FILTRA KABINY (p.Pyłkowego) – BEZ SKUTKU.
Sparwdzę, ten oabieg ale zdaje mi się, że problem będzie bardziej złożony.

Ps. Filtr powietrza, p.Pyłkowy, wymieniłem sam, odkurzałem odkurzaczem w środku itd.. itp...
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2008 15:05 przez DZIOBEK, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » pn sty 14, 2008 15:06

Może to głupia podpowiedz, ale dobrze odkurz samochód z piachu. Piach chłonie wilgoć i przed zimą warto porządnie odkurzyć samochód, może to pomoże ;)


pzdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130709&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » pn sty 14, 2008 15:17

Pozwolę się przyłączyć do tematu bo właśnie też mam z tym ogromny problem a nie chce zakładać identycznego tematu.

Szyby tak mocno parują ze przy wyłączonej klimie nawiew puszczony na szyby nie daje rady. Wczoraj po wejściu do samochodu szyby zaparowały w ciągu 5s tak mocno że nic nie było widać.
Jedyne co pomaga to walczenie klimy, szyby natychmiast odparowują ale to chyba nie jest normalne bo nigdy z takim czymś sie nie spotkałem.

Filtr kabinowy jest nowy (z węglem), płynu chłodniczego mi nie ubywa, obieg ustawiony na zewnętrzny i przełączanie działa, klima automatyczna, w samochodzie raczej wilgoci nie ma a przynajmniej nie zauważyłem.



Awatar użytkownika
flinstone
FlinstoneWagen
FlinstoneWagen
Posty: 95
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 21:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: flinstone » pn sty 14, 2008 15:23

Sprawdzcie dobrze,czy pod gumowymi dywanikami pod wszystkimi fotelami nie ma wody,albo podłoga nie jest wilgotna. Oczywiście zakładam,ze na zime dywaniki macie gumowe a nie materiałowe? Warto też zobaczyć czy odpływ wody z drzwi jest drożny-może parowac przez boczki


Jetta MK2 TeeDee-doprowadzona do stanu fabrycznego w wersji kanadyjskiej

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn sty 14, 2008 15:28

sprawdz czy w aucie nie ma wilgoci, pod dywanikami w bagarzniku, jakie masz dywaniki? stosowales moze ten srodek przeciw parowaniu szyb?


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » pn sty 14, 2008 15:47

jeśli o mnie chodzi to dywaniki mam gumowe ale śniegu tej zimy praktycznie nie ma to i w środku jest sucho. Sprawdzę jeszcze jak to wygląda w bagażniku bo może tam korki wywaliło.
Nie stosowałem środków przeciw parowaniu szyb.
Sprawdzę jeszcze czy odpływ wody z drzwi jest drożny. Są tam jakieś otwory na wierzchu? Bo jestem teraz w robocie i nie mam jak sprawdzić a nawet nie wiem gdzie patrzeć ;)



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn sty 14, 2008 15:54

w drzwiach sa odplywy na spodzie drzwi za tym ranten ostrym, dwa otworki powinny byc takie eliptyczne


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » pn sty 14, 2008 16:51

Ja ostatnio tez mialem problem z parowaniem. Okazalo sie ze nie dziala sterowanie klapka ktora otwiera/zamyka obieg powietrza (na zewnetrzny i wewnetrzny) i po prostu wszystko parowalo. Mysle ze mozesz sprawdzic to tak:
Nagrzej samochod tak zeby bylo w nim goraco jak w saunie. Potem wylacz ogrzewanie zeby dawal zimne powietrze czyli klimatronic na LO i zobacz czy bedzie przez wloty lecialo zimne powietrze z dworu czy cieplawe powietrze ze srodka samochodu. Poprzelaczaj obieg na wewnetrzny/zewnetrzny i zobacz czy cos sie zmienia. Jak ciagle leci cieplawe powietrze to znaczy ze masz ciagle wlaczony wewnetrzny obieg.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images31.fotosik.pl/69/302f529b1ebdbb66.jpg[/img][/url]

greg

Post autor: greg » pn sty 14, 2008 17:38

T.O.B.I. pisze:sprawdź czy w aucie nie ma wilgoci, pod dywanikami w bagażniku, jakie masz dywaniki?
więc ja mam np mokry dywanik w bagażniku (rozlało się ) i nie parują szyby
DZIOBEK pisze:Nie rozumiem natomiast Twojej wypowiedzi o Tłustych szybach i płynie chłodniczym.
- chodzi mi o to ze w przypadku uszkodzonej nagrzewnicy (wyciek) ubywa płynu + zaparowują właśnie szyby, a sprawdzisz czy obieg jest zamknięty poprzez wyjęcie filtra p.pyłkowego - powinna być klapka poziomo - przekręcasz kluczyk - powinna być pionowo (chyba ze włączyłeś obieg zamknięty - będzie dalej poziomo)



eshaton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:10
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: eshaton » pn sty 14, 2008 18:16

Tydzien temu naprawialem samochod w garazu blaszaku i na noc zostawilem go z uchylona szyba.Przez noc nabral wilgoci i troche paruje ale coraz mniej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości