Niskie obroty oraz Termostat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Niskie obroty oraz Termostat

Post autor: noname_conek » pn sty 14, 2008 00:45

A wiec tak:

od pewnego czasu mój golf coraz gorzej sie sprawuje [MK2 1989r 1.8RP -bez wspomagania]

1) Gdy odpalam go rano [lub jak jest zimny] dziwnie chodzi, spada z obrotów, gaśnie, całego go trzęsie lecz gdy go odpalę i tak z minutkę będę go lekko gazował to juz w miarę normalnie chodzi... po przejechaniu do 2 km juz wszystko jest oki...

co może być przyczyną?...

dodam ze silniczek krokowy jest do wymiany, czy przez to może sie to dziac czy to coś innego? aha i tak samo sie dzieje na benzynie i na gazie.


proszę także jeśli kroś może powiedzieć gdzie znajduje sie własnie ten silniczek...
2) Jak sprawdzić czy termostat jest trafiony :/ ?? bo słabo mi sie nagrzewa w środku :-| i jaka powinna być temperatura po przejechaniu około 20 km z prędkością średnia 90km/h bo u mnie jest cały czas gdzieś tyle:
http://images33.fotosik.pl/104/ac39409ffe7d31b8.jpg

czy to oznacza ze jest on cały czas otwarty i trzeba go wymienic i przez to słabo nagrzewa mi sie w środku auta?

3) Czy przez to ze jak trafiony jest silniczek krokowy i termostat samochód bardzo dużo pali? [przy spokojnej jeździe poza miastem 10/11 litrów gazu, w miescie i prz dynamicznej jeżdzie do 20 litrów :/ ]


MÓJ GOLF:
Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn sty 14, 2008 01:00

dodam ze silniczek krokowy jest do wymiany, czy przez to może sie to dziac czy to coś innego? aha i tak samo sie dzieje na benzynie i na gazie.
Tak przez to może gasnąć proponował bym restart kompa w Rp to podstawa chyba termostat nie otwiera cgyba zaznaczam zobacz czy dolny wąż po przejechaniu 20 km od jest zimny Powiem Ci tak mój pali w trasie 6.5 w mieście 10 twój gazu powienien palic 2 litry więcej a może sonda lambda?

[ Dodano: 14 Sty 2008 00:12 ]
Tylko restart rób na zimnym silniku i na benzynie
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2008 01:04 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Post autor: noname_conek » pn sty 14, 2008 01:25

grandilodz, Wielkie dzięki za zainteresowanie i odpowiedz ;-)
grandilodz pisze:a może sonda lambda?
sprawdzana u mechanika i jest oki
grandilodz pisze:zobacz czy dolny wąż po przejechaniu 20 km od jest zimny
jest letni a powinien byc chyba gorący....
grandilodz pisze:proponował bym restart kompa w Rp to podstawa
o co dokładnie chodzi? gdzie to sie robi i jak?


MÓJ GOLF:
Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn sty 14, 2008 01:31

ODłANCZAS KLEME + NA noc przychodzisz rano odpalasz golfa nie gazujesz ma chodzic tak długo na luzie aż wentylator się nie zał a potem w ddrogęmoże prychac trochę


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Post autor: noname_conek » pn sty 14, 2008 01:36

grandilodz pisze:przychodzisz rano odpalasz golfa nie gazujesz
jesli rano go odpale [jak jest zimny] to musze lekko gazować bo gasnie....
grandilodz pisze:aż wentylator się nie zał
załączy tak?


MÓJ GOLF:
Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn sty 14, 2008 01:48

Aż wenntylator nie zacznie działać ale może go odpalisz a jak nie t raczej wina krokowca jak nie chce palić na luzie


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Post autor: noname_conek » pn sty 14, 2008 02:01

oki dzieki za wszelkie info jutro postaram sie zrobić ten reset i dam znać jak poszło


ps. co do termostatu to po przejechani około 20km dolny wąż powinien być gorący czy letni?


MÓJ GOLF:
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn sty 14, 2008 02:15

co do resetu to mozesz tez odpiac wtyczke przy ECU :D :) radio Ci sie przynajmniej nie resetnie , albo zegarek czy co tam masz jeszcze na prąd . Taka szeroka wtyczka w głebi , od strony kabiny ma taka zawleczke , ktora trzeba palcem odgiac i pozniej wyciagnac wtyczke. U mnie zawsze dziala.




noname_conek pisze:ps. co do termostatu to po przejechani około 20km dolny wąż powinien być gorący czy letni?

Termostat sprawdz sobie w ten sposob, odpal autko , przejedz sie kawałek , otworz maske , zobacz czy dolny waz jest ciepły a gorny zimny , jezeli tak jest to termostat dziala poprawnie. Jezeli masz czas to mozesz odpalic autko , jedna reka na gorny waz, druga na dolny i porownojesz temperatury, ten dolny ma sie nagrzewac szybciej , wiele szybciej. Jak masz walniety termosat to temp podczas jazdy spada a nie powinna.


A co do tego szarpania rannego to w jakim stanie jest uklad WN ? znaczy kopułka , palec, kable i swiece ? bardzoej mi chodzi o kable i swiece, Dawno wymieniales ? jezeli jeszcze sa ok, to reset zazwyczaj pomaga RPkom na gazie jak im sie cos odwidzi :P


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
sebal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 597
Rejestracja: pt lis 12, 2004 00:13
Lokalizacja: WWL

Post autor: sebal » pn sty 14, 2008 08:49

jest zimno i wilgotno wymień przewody kopułke i palec


[img]http://images44.fotosik.pl/147/1f6725c578e36297.jpg[/img]

Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Post autor: noname_conek » pn sty 14, 2008 17:25

guti, sebal, dzięki chłopaki za odp własnie patrze ze z boku do kopułki idzie jakiś przewód [chyba od obrotomierza tak czy sie myle?] i on jest luźny i w zwiazku z tym chyba przedostaje sie wilgoć... wiec to moze byc przyczyną... Wiec dzisiaj na noc robie reset RPeka następnie wymienię termostat i zajmę sie tą kopułka ;-) dam znać za 2 dni jak poszło. Dzięki wielkie! :bigok:


MÓJ GOLF:
Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn sty 14, 2008 19:53

Reset zrób na samym końcu jak wszystko wymienisz


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Post autor: noname_conek » czw sty 17, 2008 19:13

a wiec tak przeczysciłem swiec wymieniłem przewody WN na nowe odłaczyłem na noc kleme i odpaliłem, odpalił nieco lepiej [nie rzucało go] lecz nie do końca dobrze chodził bo miał niskie obroty... pochodził z zapalonym silnikiem z 15-25 min i go zgasiałem odpaliłem na gazie tez wszystko luzik juz chodziło po czym jeszcze raz na benzyne... odezwał sie krokowy silnik spadał z obrotów co jakies 3 sek wyłączyłem poszedłem zamknać bagażnik wracam i juz sie nie chce odpalic ani na gazie ani na benzynie... cały czas "piłuje" io nic czasami jak dodam gazu to jakby chciał se ruszyć ale od razu gaśnie :(


MÓJ GOLF:
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw sty 17, 2008 21:43

noname_conek, zajrzyj do kopułki , jak wyglada palec i sama kopułka , czy nie sa powypalane styki, a na samym gazie mozesz go odpalic ? wiem ze troszke nie bardzo to jest nie po naszemu , ale chce wyeliminowac czy na dwoch rodzajach paliwa tak jest.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
noname_conek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: wt cze 26, 2007 22:43
Lokalizacja: Nowy Staw

Post autor: noname_conek » sob sty 19, 2008 18:19

guti, nA GAZIE I NA BENZYNIE TO SAMO...

ale juz doszedłem co to jest sprawdzałem ze świecą czy jest iskra i jednak jej nie było... z cewki idzie na kopułkę lecz dalej nie idzie... poruszałem tym przewodem co wchodzi pod kopułkę[szczerze to nie wiem do czego on jest] i juz odpala, ale jeśli nim poruszam to gaśnie i nie chce odpalić.. czyli czeka mnie wymiana aparatu zapłonowego :(


MÓJ GOLF:
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości