Sprzęgło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Nike
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 22, 2007 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Sprzęgło

Post autor: Nike » ndz sty 13, 2008 18:48

Zasatanawiam się co może być przyczyną drgań na pedale sprzęgła w trakcie jego wciskania do zmiany biegu. Co prawda przy normalnym wciśnięciu pedału za bardzo nie czuć drgań pod noga ale gdy np. w trakcie jazdy delikatnie go nacisnę to wtedy bardzo czuć jak są przenoszone jakieś drgania. Mam 1.9 td i czy to może byc spowodowane właśnie pracą samego silnika czy jest to ojaw pojawiającej się jakiejś usterki w skrzyni biegów?? Może ktoś wie coś na ten temat. Ktoś mi zasugerował, że może to być łożysko oporowe.



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » ndz sty 13, 2008 22:50

Może być łożysko u mnie jak się sprzęgło zgrzeje to pedał drży i łożysko hałasuje już



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » pn sty 14, 2008 17:37

Mam podobne objawy sprzeglo lekko drzy jak wcisne lekko,jak do konca doscisne to jest oki, a tez mi juz chyba lozysko halasuje jednak nie robie narazie z tym nic, sprzeglo nie slizga wiec jezdze. A jak bede robil to wymienial sprzeglo kompletne.


1.9 TDI 110 PS i 247 Nm. ( + wtryski 216)
A to link do mojego golfika.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1363601#1363601

Sprzedam Golfa gg.23238162 tel. 721164930

Awatar użytkownika
Romeos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 21:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Romeos » pn sie 04, 2008 21:11

Czy już ktoś poradził sobie z tym drżeniem? Mam to samo drżenie, dodatkowo z okolic sprzęgła lub skrzyni wydobywa się średnio zaawansowane "jarmolenie" :) Gdy wciskam sprzęgło wszystko cichnie, podejrzewam sprężynki, lub łożysko wyciskowe, lub łożyska w skrzyni. Wolał bym to pierwsze lub drugie :)

Może to drżenie ma z tym coś wspólnego i pozwoli dokładniej zdiagnozować co tak hałasuje? Uporał się ktoś z tym?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości