Sonda Lambda w 1.6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Sonda Lambda w 1.6

Post autor: pieko » ndz sty 13, 2008 00:52

Witam wszystkich chcialem sie poradzic w sprawie podlaczenia sondy w moim golfie.Jak to jest z tymi kolorami -czytalem troche na forum bo nie powiem jest troche tego ale jakos ja zauwazylem ze mam troche inaczej podlaczona swoja sande...Ostatnio wymienialem reduktorek do gazu i gazownicy powiedzieli mi ze mam walnieta sonde wiec zajrzalem pierwsze co do kostki moze cos nie styka..ale wszystko ok .przewody i kostka nie zasniedziala.Zaniepokoilo mnie to ze we wtyczce sondy i we wiazce samochodu nie zgadzaja sie kolory przewodow!!!Zapewne poprzedni wlasciciel wymienial sonde i nie patrzyl na kolory.Nie wiem teraz czy wymieniac sonde czy zamienic przewody??W sumie sonde i tak wymienie dla swietego spokoju tylko moze mi ktos poradzi czy dobrze mam tę podlaczona...A mianowicie:
Wiazka --Sonda
Zolty --Czarny
Bialy --Szary
Brazowy--Bialy
Bialy --Bialy
Wydaje mi sie ze to powinno byc inaczej ???Jezeli ktos sie zna na tym to poprosze o porade ..
Pozdrwiam
Ostatnio zmieniony ndz sty 13, 2008 01:06 przez pieko, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
woytasss_81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: woytasss_81 » ndz sty 13, 2008 11:02

Białe z białym bo to podgrzewanie sondy, zostaje czarny i szary, są tylko dwie mozliwosci, podłaczyc i sprawdzic, bo teraz dokładnie nie pamietam.


SPRZEDAM NOWE CZĘŚCI SAMOCHODOWE MARKOWE, RÓŻNE MODELE, ZAPRASZAM, kontakt GG PW lub tel. 608-65-67-67

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 13, 2008 11:33

pieko pisze:Zaniepokoilo mnie to ze we wtyczce sondy i we wiazce samochodu nie zgadzaja sie kolory przewodow!!!
to jest typowe tak auto wychodzi z fabryki.
Dwie ostatnie pary to grzanie.
Pierwsza para to masa, druga sygnał.
Podłączenie masz prawidłowe zgodne ze schematem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: pieko » ndz sty 13, 2008 15:47

Paweł Marek pisze:
pieko pisze:Zaniepokoilo mnie to ze we wtyczce sondy i we wiazce samochodu nie zgadzaja sie kolory przewodow!!!
to jest typowe tak auto wychodzi z fabryki.
Dwie ostatnie pary to grzanie.
Pierwsza para to masa, druga sygnał.
Podłączenie masz prawidłowe zgodne ze schematem

czyli spokojnie moge kupic sonde taka jak mam z dwoma bialymi ,szarym i czarnym wpiac kostke i powinno byc ok.??Nie zamieniac zadnych przewodow??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 13, 2008 15:53

na 90 procent tak ale kupując upewnij się jaki kolor jest od czego, bo nie wiem jaki to będzie producent. Każdy producent ma w necie stronkę z odpowiednimi schematami.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 431 gości