Problem z odpowietrzeniem hamulców

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cwa88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 16:02
Lokalizacja: Kozin Pomorze, Szczecin
Kontakt:

Problem z odpowietrzeniem hamulców

Post autor: cwa88 » śr sty 09, 2008 16:41

Witam mam problem z odpowietrzeniem. Zaczynam od tylu prawego potem lewy tyl prawy przod i te wsztstkie 3 kola spoko zero powietrza a na lewym przodzie jest ciagle powietrze.Pompe hamulcowa sprawdzilem i jest ok. Wymienilem odpowietrzniki bo byly podejrzane i nic. Pedal jest ciagle za 2 lub 3cim razem.W lewym zacisku cos jest chyba nie talk bo wogóle nie pracuje jak sie naciska pedal :| nie wiem o co chodzi:|. Podpowiedzcie cos moze sie uda bo Golfinka stoi a mnie nie ma przez caly tydz w domu bo studiuje i dop na week wracam i che je zrobic.Jest to MK II GTi z wentylowanymi tarczkami na przodzie. Z góry dzieki za pomoc. Pzdr dla VWszystkich :D

Czy ma znaczenie czy odpowietrzam na chodzacym silniku(chodzi o serwo) czy nie ma to znaczenia??
Ostatnio zmieniony śr sty 09, 2008 18:11 przez cwa88, łącznie zmieniany 2 razy.


....zaVWsze spelniaj marzenia....

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr sty 09, 2008 17:31

Prawdopoobnie masz zapieczony siłowniczek masz do wyboru dwie opcje kupic uszczelkę siłownczka 25 zl rozebrać go i wyczyścić albo trochę wypchnąć naciskając pedał hamulca ale nie cały wziąść czystą szczotke drucianą i czyścić obręcając go za pomocą żabki albo francuza a potem wkręcić i to wszystko


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr sty 09, 2008 17:39

odpowietrza sie na niepracującym silniku



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr sty 09, 2008 17:46

A wpierw odpowietrza się pompę hamulcową , później prawy tył/lewy przód /lewy tył / prawy przód , tak jak hamulce są kąstruowane czyli na --X--krzyż , jak wynika zaczynamy od najdalszego punktu względem pompy
w dodwtku zalecam płyn D.O.T.-4



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr sty 09, 2008 18:00

Aco ja wyżej napisałem czytać ze zrozumieniem!!!!! a wdodatku wszystkie układy hamulcowe są projektowane na krzyż z tej przyczyny gdyby poszwedł jeden z tłoczków to chamowanie masz np. jedno koło z przodu po lewej a drugie z tyłu po prawej w przeciwnym wypadku byś wcześniej wylądował w rowie lub na przeciwnym pasie i to w dodatku w roli karuzeli a jedyny gratis był by że przejaszczka była by bez kupna biletu!!!!!!!!!!

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sty 09, 2008 18:10 przez pszczyna, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr sty 09, 2008 18:20

Jeżeji ja się mylę to proszę założyć okulary i spojżeć na rys. Nr.1 punkt 1 i 2 czy to nie jest najdalszy punkt od pompy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr sty 09, 2008 18:42

Jeżeli z ciebie taki magik to współczuję ludziom którym gżebałeś w samochodach ty wiesz swoje a ja wiem swoje cześć gienia świat się zmienia pa
Obrazek



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr sty 09, 2008 19:04

Niech pszczyna mi jeszcze powie jak sieodpowietrza pompe?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
cwa88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 16:02
Lokalizacja: Kozin Pomorze, Szczecin
Kontakt:

Post autor: cwa88 » czw sty 10, 2008 00:04

Dzieki chlopaki za podpowiedzi:) trzeba rozebrac zacisk looknal i wyprobowac WD40 i zobaczyc:] ale tak dla do konczenia to odpowietrzac tyl prawy potem lewy nastepnie przod prawy i lewy tak ?? Pzdr


....zaVWsze spelniaj marzenia....

robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » czw sty 10, 2008 10:19

maciek88 pisze:pszczyna chyba masz złą teorie odpowietrza sie od miejsca najdalszego od pompy do najblizszego najpierw tył prawy potem lewy potem przód prawy i lewy i niech kolega zrobi tak 2 razy a co do zapieczonego zacisku to wez odchyl gumke lekko małym płaskim śrubokrętem psiknij wd40 wcisnij zacisk do końca wtedy wypchnij ale uwazaj zeby nie za bardzo włóż cos w zacisk najlepiej zeby tłoczek ci nie wypchnał potem złożyc to juz nier takie łatwe i czynnosc z wd40 powtórz tak 2,3 razy i ciesz sie hamulcami
Żadnych preparatów typu wd40 ani ropopochodnych nie wolno stosować do takiego smarowania ,najlepiej specjalną pastę do tłoczków lub w ostateczności płyn hamulcowy.Co do odpowietrzania pompy hamulcowej ,odpowietrza się ją podobnie jak resztę hamulców z tym że
luzuje się przewody przy niej ,ale to tylko robi się gdy się wymieniało pompę lub całkowicie zleciał płyn

[ Dodano: 10 Sty 2008 09:31 ]
pszczyna pisze:Jeżeji ja się mylę to proszę założyć okulary i spojżeć na rys. Nr.1 punkt 1 i 2 czy to nie jest najdalszy punkt od pompy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Punkt 2 nie jest najdalszym ponieważ wszystkie 4 przewody w MKII wychodzą z pompy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 357 gości