woda w środku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomkaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lis 23, 2006 17:29
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

woda w środku

Post autor: tomkaro » wt sty 08, 2008 21:26

witam .. pomózcie bo sam juz kombinuje ale nie wiem co jest otóz problem polega na tym ze pod moim dywanikiem (od strony kierowcy) jest pełno wody . myslałem moze ze te gumy co sa pod spodem sa nieszczelne ale zakleiłem je silikonem a woda nadal sie zbiera najgorzej jest w zimie i oczywiscie jak pada.. ostatnio robiłem cos przy bezpiecznikach i zobaczyłem ze mam krople wody na wysokosci własnie skrzynki z bezpiecznikami... macie jakąś opcje gdzie ta woda moze sie dostawać ? ? dzieki i pozdro



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt sty 08, 2008 21:37

woda może się dostawać przez otwór - patrząc od strony kierowcy na podszybie pod maską - jest otwór, przez który idą przewody instalki do środka - otwór znajduje się blisko zbiorniczka wyrównawczego, tuż nad pompą hamulcową.


Obrazek
Obrazek

paczus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: paczus » wt sty 08, 2008 21:43

jesli masz wode pod dywanikiem to puscila uszczelka przedniej szyby na 100procent



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt sty 08, 2008 21:54

jesli masz wode pod dywanikiem to puscila uszczelka przedniej szyby na 100procent
czy to możliwe, żeby tak sobie puściła uszczelka pod szybą?
prędzej stawiałbym na rdzę w narożniku szyby (podszybie) - wtedy się zgodzę nt. uszczelki


Obrazek
Obrazek

paczus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: paczus » wt sty 08, 2008 22:00

miałem to samo co ty. Gdy padał deszcz miałem pełno wody pod wycieraczką z przodu że zbierałem ją ścierką, aż wykręcałem. Szukałem wszedzie skad może się dostawać woda. I po dłuższych oględzinach i polewaniu samochodu wodą doszedłem że puścił klej na uszczelce. Sam tego nie zrobisz dobrze bo trzeba wyciągnąć całą szybę, oczyścić ranty, nałożyć nowy klej i będzie dobrze. W profesjonalnej stacji kosztuje to 100 zł.



michalj89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 15:42
Lokalizacja: Andzejewo
Kontakt:

Post autor: michalj89 » wt sty 08, 2008 22:27

a szyberdach nie ma zadnego odprowadzenia wody ???
kiedys w bmw miałem ten sam problem i okazało sie ze spadł przewód odprowadzjacy wode od szybra i było mokro w samochodzie


michal

wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wczyz » wt sty 08, 2008 22:42

michalj89 pisze:a szyberdach nie ma zadnego odprowadzenia wody ???
No właśnie. Szyberdach ma odprowadzenie wody i właśnie w okolicach skrzynki z bezpiecznikami jest "kolanko", które wyprowadza przewód odprowadzający wodę z szyberdachu z przedniego słupka na zewnątrz autka. Bardzo często właśnie w tym miejscu przewód wypada z kolanka i leje się prosto do auta.
Zakładam oczywiście, że masz szyberdach. No i jeżeli go masz, to sprawdź właśnie to, u mnie to było przyczyną wody "pod nogami".



michalj89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 15:42
Lokalizacja: Andzejewo
Kontakt:

Post autor: michalj89 » wt sty 08, 2008 23:13

wiec kolego zacznij od szybra tam mozesz miec problem z woda :bigok:


michal

tomkaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lis 23, 2006 17:29
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Post autor: tomkaro » śr sty 09, 2008 16:12

ok dzieki za info szyber mam sprawdze napewno..



An58kar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 15, 2007 19:30
Lokalizacja: pruszków

Post autor: An58kar » śr sty 09, 2008 16:23

gdy otworzysz drzwi na zobaczysz czarną gumę wystającą z przedniego słupka to jest odprowadzenie wody z przedszybia w srodku w słupku za bezpiecznikami jest plastikowa rurka jeśli ona spadła z tej gumy o której piszę na początku to woda leje się wprost do samochodu.
Miałem to samo tylko od strony pasażera założyłem rurkę na gumę i wszystko jest ok.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr sty 09, 2008 16:36

a ja miałem inny myk , zle doklejona wykładzina pod tapicerką drzwi , i lało mi sie w dolnym rogu przednich drzwi nad uszczelką , przelewało sie po plastiku progu i zaciekało na dywanik , długo nie mogłem dojśc skąd



fidi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 13, 2007 10:51
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: fidi » wt sty 15, 2008 22:54

Na bank masz problem z nieszczelną przednią szybą, strona lewa lub prawa - w zależności, po ktorej zbiera się woda. Przerabiałem to niedawno i szukałem naprawdę wszędzie. W końcu zdjąłem uszczelkę boczną przedniej szyby, zakleiłem czarnym silikonem i po kłopocie. Nie ma śladu po wodzie a lało się naprawdę sporo. Powodzenia. :pub:



tkotwa

Post autor: tkotwa » czw sty 17, 2008 01:45

Każdy ma rożny przypadek.Ja otworzyłem maskę i wsadziłem wąż z woda pod tą atrapę co jest przy przedniej szybie.Okazało sie ze woda dostaje sie po przez gumkę przez która idzie linka od otwierania maski.Chce ja wymienić ale nigdzie nie mogę jej dostać :grrr:



Awatar użytkownika
zbysio84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw paź 25, 2007 18:10
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: zbysio84 » czw sty 17, 2008 10:24

Witam wszystkich. Ja w swoim aucie z wodą walczyłem 2 miechy :panna: tylko, że u mnie to było mokro wszędzie, wszystkie dywaniki, pod skrzynką bezpieczników. Najpierw rozebrałem środek, wyjąłem fotele, zerwałem wykładzinę i co się okazało? Pękały te gumy do odprowadzania wody a za moim fotelem była dziura na wylot wielkości pięści:( silikonem zasmarowałem otwory, dziurę zaspawałem i byłoby wszystko dobrze ale woda się zbierała przy bezpiecznikach :grrr: sprawdziłem odpływy szybra, uszczelkę przy lince od otwierania maski, podszybie i nic. Okazało się, że z lewej strony szyba była źle uszczelniona i wystarczyło nawalić silikonu i teraz jak ręką odjął. Posprawdzaj wszystkie możliwości a na pewno znajdziesz :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości